Sign in to follow this  
diorgulescu

Cutreierand dealuri prahovene si buzoiene

Recommended Posts

@diorgulescu

Foarte tare.

Felicitari pentru tura si multumesc pentru poveste.

Mai ales ca ma tenteaza si pe mine o tura in zona, cu cazare la Pensiunea "La Butoaie" din Pietrosele: http://www.labutoaie.ro/

Cel putin din ceea ce se vede pe site pare foarte tare, cu vin bun si cazare (la propriu) in butoi.

Inteleg ca pe la Alexandra Cafe din Mizil n-ati trecut. Era doar curios daca mai exista carciuma.

Anul trecut, pentru mine si cei care ma insoteau carciuma asta a fost o surpriza foarte placuta (vin bun, mancare gustoasa, smantana care nu curgea din cana desi cana era cu gura-n jos, etc).

@@gibonu

Multumim! Merita sa te duci in zona, la fel cum am ajuns la concluzia ca ar merita chiar si Sarata Monteoru (desi e mai departe si cu un alt specific decat zona viticola). Oricum, am notat pensiunea mentionata de tine, am impresia ca va prinde bine :D

Se poate improviza mult in zona, dar zic ca merita ajuns si prin zona Marginea Padurii. E foarte linistita, iar satele de dupa deal sunt pitoresti (desi vizibil mai sarace decat cele de prin Prahova).

Legat de Alexandra Cafe, cred ca am zarit-o din mers insa nu am oprit. Mai aveam doua sandvisuri prin rucsac si am zis ca ne va fi suficient. Oricum, n-am uitat de ea ;)