freetools

Prima Evadare 2016

Recommended Posts

Puteau sa moara si de ras. Eu sunt putin subiectiv aici, n-am sa explic de ce.

Eu n-am vazut nici o salvare langa traseul de concurs

Poate nu te-ai uitat suficient de bine.

Trevizes, mai sus undeva, a facut o sinteza limpede acestui eveniment.

Puneti mana si dati-i in judecata. Era si-un banc porcos despre asta, n-am sa-l reproduc decat in particular, la cerere,

• Upvote 1

Vorbind la modul general si fara vreo referire, ii inteleg si pe cei care se multumesc cu servicii deplorabile, daca altceva n-au avut norocul sa intalneasca. E normal ca cineva care a mers doar la Neptun sa considere normal sa dea bani ca sa primeasca par pe asternut, mucegai si dare de fecale in toaleta ruginita.

Care sunt drepturile/obligatiile participantilor si organizatorilor?

Unde pot fi gasite?

Mor fotbalistii antrenati, da pai ciclistii de duminica... ai si tu dreptate. Eventual cred ca trebuia ca organizatorii sa faca un control medical detaliat tuturor participantilor.

Au ajuns la moda afacerile cu tot felul de concursuri de masa. In mod curios pentru mine, gasesc o drioaie de participanti, desi e contra cost si nu chiar ieftin, costul nefiind singura problema, dupa cum se vede. Eu nu inteleg unde e bucuria sa participi la un concurs cu speranta sa te clasezi undeva pe la locul 400. Daca vrei sa-ti incerci limitele, poti nascoci singur un traseu pe gustul tau, il parcurgi si gata, poate cu un prieten doi, fara buluceala, nervi, risc sa cazi din vina altora si alte de-astea. Ori cu strava etc. Dar fiecare cu ale lui, spre bucuria organizatorilor.

• Upvote 5

Daca vin asa de multi este pentru ca isi permit, pretul nu e asa de mare iar alte costuri sunt inexistente, cum ar fi deplasarea cu masina, eventuala cazare, etc.

In al doilea rand, acest eveniment e promovat si perceput  ca fiind accesibil pentru oricine are o bicicleta, traseul e plat, poate fi terminat pina si de copii 

Si pe afara sunt concursuri cu adevarat scumpe dar si acolo numarul de participanti este limitat chiar daca e la nivelul miilor, deci nu locul ocupat la final este relevant.  

Numarul participantilor nu va scadea curand la acest eveniment, in ciuda multor nemultumiri, pentru ca are si acest eveniment partile lui interesante. sigur ca organizatorii pot imbunatatii multe daca au aceasta intentie dar in acelasi timp au de tinut cont si de multe constrangeri administrative.

• Upvote 1

Sunt curios cati plangaciosi d-astia dupa bani sunt printre participantii de la 4munti

Ala e de munte, nu de plat. Ala nu e langa Bucuresti. Si la ala exista sanse sa ploua. Si la ala e taxa de inscriere. Mai vrei? :))

Nu cred ca are rost sa comparam PE cu nici un alt concurs. Eu nici nu l-as numi concurs, ci "eveniment".

Le-am dat organizatorilor feedbackul de care pomeneam mai sus, prin formularul de la ei de pe site.

Indiferent de lipsa de antrenament, de informare prealabila, de asumare si de "bik-etiquette" a majoritatii amatorilor, organizatorii trebuie sa tina seama de tot suvoiul de opinii care li s-a "varsat" pe site si pe pagina de fb.

Atat cat le permit constrangerile organizatorice, care si alea-s destule.

Nu ai cum sa arunci vina pe organizatori pentru vreme, si multi nici nu s-au suparat pentru asta, ci pentru lipsa de comunicare si schimbarea regulilor in timpul jocului.

Problema nu e vremea ci faptul ca nu se pricep la comunicare. I-au zapacit de tot pe concurenti. Comunicarea corecta sta la baza orcarui eveniment. Consuma resurse in total alte directii decat cele principale. Pozele cu pompele care scoteau apa de pe traseu erau...amuzante. Probabil audienta va scadea in urmatorii ani dar nu semnificativ, ca romanu-i prost si uita repede. Poate au noroc de vreme buna la anu' si se suie iar pe piedestal. Trebuia sa comunice ceva de genu': " Bai boilor care sunteti papagali si ne dati bani in fiecare an. Vedeti ca ce anuntam noi in regulamente nu-i batut in cuie, am glumit, schimbam noi cum credem treaba, ca sa va imbrobodim ca lumea, asa ca nu o luati de buna. Mai ne zapacim si noi si mai incurcam itele, ca doar suntem si noi oameni nu roboti..."

• Upvote 4