Sign in to follow this  
alex77

Bacul la romana

Recommended Posts

Ce ma fac?Am 10 eseuri si nu stiu cum sa le scriu.Am incercat toate metodele pe care le-am gasit folositoare dar nici una nu a mers.Google,Youtube,site-uri s.a.m.d.Daca nu o sa iau bacul unde o sa ajung?Nu vreau sa imi asez locuinta la coltul strazii.Ce pot face in cazul acesta?De unde pot scoate 900 de cuvinte din capusorul meu?Aveti idee?De unde m-as putea inspira sa scriu un text argumentativ?De-abia scriu pe forum cateva randuri de cuvinte si aceste cuvinte nu sunt intre 100 si 900.

Alex fa ca unchiul locotenentul :P

Alex fa ca unchiul locotenentul :P

Cum sa fac?

Adica citeste multe carti  ;) si iti vor veni in "capusor" cuvintele singure, fara sa te chinui.

• Upvote 1

WIFI trebuie. Ala genereaza unda transportoare.

De pe mobil. Scuzati eventuale tastari gresite. Mulmutesc.

• Upvote 1

Ca sa devii un om de succes trebuie sa scrii e-mailuri nu eseuri. Iar cu cat sunt mai scurte si mai criptice cu atat pari mai inteligent, mai organizat si un manager mai de top.

Exerseaza pe twitter cit mai mult! niciodata sa nu depasesti 5 propozitii.

Oare de ce am impresia ca nu sunt singurul "batran" de aici?

@@crk, fii căpitanu' nostru.

#crk moderator!!!! Uraaaaaa!

later edit: @staffu' io zic să-l lăsați, se poate dezvolta ceva fain gen "mersu' șerpuit" de pe forumu' dacia

• Upvote 2

Tre să recunosc că e mega fin băietu' 
Are o bere de la mine. 

Eu doar am banuit. @@crk a si dovedit:

Probabil ai pus intrebarile astea pe mai multe forumuri (si pe la motociclisti, si la pescari, si la rulotisti) si acum stai si culegi raspunsuri. Lasa netu' si treci la invatat, ca nu exista solutii magice

@staffu' io zic să-l lăsați, se poate dezvolta ceva fain gen "mersu' șerpuit" de pe forumu' dacia

Nu tine. Baiatu' e hit & run.

@@BodoC Si ar mai fi o lema la teorema ursului: care e culoarea ochilor lui alex77 sau 007?

Că tot veni vorba. Stimabililor, care-i marea dudă cu troleu' ista? (Nu acum, ci în general).

Cum bagă unu' vreo strîmbă-ntre mesaje, gata sirenele: "trolu, trolu'!" (LL, desigur...). Ce face? Zuge... zîngele? Are buze reci?

Sau, ca sărăcuţu' de la fleoşcopedia, de mai sus (ăla cu "UN comicS"), suferă "inocenţii". De cînd "conflictul (?!?) de idei" e ceva care trebuie mintenaş trosnit la scăfîrlie, că zgîndăre vreo comoditate? Troilus şi clepsidra.

Oare o fi doar răzbunarea celor care se simt cumva penibil c-au pus botu' şi ăla făcea, de fapt, mişto? Are ăla condicuţă cu victimele? Ăsta-i tot şmecherezu', tot damagiu şi domaju'? 

"Eroul" de aici chiar are, printre texte, brusc, cîteva formulări... ameţitoare...

P.S.

Tot apropo. Mie îmi pare rău că l-aţi mătrăşit aşa de iute pe pretenu' Armani. Era aproape exotic p'acilea. Toată monstruoasa cocălăreală dar, parcă de dedesubt, se iţea un fel de dorinţă de comunicare şi înţelegere. Poate-ar fi ieşit vreo poveste... epopeică.

Chiar, lui Armani cat i-ati dat?

Ma... Baiatu chiar are probleme, si voi ce faceti?

Mie îmi pare rău că l-aţi mătrăşit aşa de iute pe pretenu' Armani.

"Pretenu' Armani" s-a matrasit singur.

Nu este vina nimanui ca el nu poate purta o conversatie civilizata si ca nu isi poate argumenta logic opiniile.

In plus, strict ca parere personala, sunt satul de cocalarii pe care ii vad zilnic pe strada, in autobuz / metrou, la magazin asa ca n-am nevoie de inca unul aici pe forum.

• Upvote 7

"Eroul" de aici chiar are, printre texte, brusc, cîteva formulări... ameţitoare...

Cu o simplă căutare cu ajutorul celui mai bun prieten al omului, Google; ajungem la concluzia că bolnavul ăsta mintal cu nickname: alex77, iamsmart, minerit, memew, etc., a spamat ”amețitor”absolut toate forumurile din România. Și nu numai cu subiectele acestea.

Prea se cred deștepți trolii și cocălarii și se distrează pe seama noastră. IMO, ”troleul” merită ajutat să găsească direcția ”pretenului Armani”. 

:-) eu cred ca a fost amuzant. :-)

Oare o fi doar răzbunarea celor care se simt cumva penibil c-au pus botu' şi ăla făcea, de fapt, mişto? Are ăla condicuţă cu victimele? Ăsta-i tot şmecherezu', tot damagiu şi domaju'? 

Pai mie "de par example", ca sa zic asa, nu-mi place sa fiu luat peste picior, mai ales pe acest forum.

Intamplator citisem ieri mai spre dimineata discutia similara de pe softpedia, inaintea celei de aici. Acolo nu am reactionat, aici da.

Si nu mi s-au parut ca sunt, nici macar printre texte, formulari ametitoare.

• Upvote 2

Poate, mai bine, "aiuritoare". În sensul că, în unele bucăţi de frază (nu neapărat cele de aici), putea fi suspectat unu' deştept care simulează, iar după două vorbe să pară un analfabet cu spume. Mi s-a părut interesantă senzaţia asta de incertitudine a autenticităţii auctorelui.

Şi m-a frapat virulenţa şi patima unor reacţii (din nou, nu musai de aici), cînd e clar -şi probat- că se poate răspunde cu un perpetuu mişto...

Da' gata, că dup-aia poate zîceţi că ţîu cu... ursu'.

(...) Şi m-a frapat virulenţa şi patima unor reacţii (...)

Am un amic ochelarist, care, de multe ori cand e implicat intr-un dialog in trafic (sofer cu sofer), primeste gratulatii de genul: "Ba chiorule, iti rup ochelarii!" :)) Nu conteaza ca nu el genereaza situatia respectiva, unii romani pur si simplu atat pot. Credeti ca atunci cand se pun calare pe online sunt mai civilizati? :))

• Upvote 1

Din pacate traim intr-o tara plina de oameni fara cei 7 ani de acasa, si bineinteles fara educatie.

Sign in to follow this