Sign in to follow this  
alex77

Bacul la romana

Recommended Posts

De la astia 7 ani de acasa pleaca toate belelele in Romanica, mai exact, de la lipsa lor. Citind gsp mai devreme, am vazut un articol despre cum se fura cu SEAP-ul si ce sume publice astronomice au o destinatie dubioasa. La ce mai trebuie Bac cand ciordeala organizata merge brici in tara asta? :-??

Educatia cred ca este facuta praf intentionat, la fel si indobitocirea cu tv-ul... De la prosti furi mai usor...

• Upvote 6

Foarte corect ce-ai zis! :) In plus, omul indobitocit se multumeste cu mediocritatea, cu jegul (la propriu si la figurat), e mai usor de manipulat si se revolta mult mai greu in comparatie cu unul ce nu a fost supus indobitocirii. Apoi, am vazut mai nou ca "indobitocitul" voteaza si parnaiasi, asta fiind o alta "utilitate" a procesului de viermificare a maselor.

Vezi si in trafic... Nu pre iese politia la dat amenzi... Iese prea putin... Ia sa le dea salariu in procent din amenzi, sa vezi ca regulamentar vor conduce toti... Si biciclistii vor avea sonerie si becuri si ochi de pisica si buletine... Si soferii de benveu vor incepe sa semnalizeze si sa dea prioritate...etc...

Ia sa le dea salariu in procent din amenzi

Asta e departe de a fi soluția...

Apoi, am vazut mai nou ca "indobitocitul" voteaza si parnaiasi, asta fiind o alta "utilitate" a procesului de viermificare a maselor.

Când auzi pe stradă ”L-au băgat numa să nu-l voteze lumea! Să-i ajute Dumnezeu să scape!” sau ”Uite câtă lume e în parc! Noroc cu primarul că a făcut parcul, că dacă nu făceau unde se plimbau oamenii ăștia? Dar l-au băgat la închisoare acuma...” îți și pierzi orice urmă de speranță în mai bine.

Sign in to follow this