Sign in to follow this  
Nexus

G-Eye 700

Recommended Posts

As dori sa achizitionez o camera de actiune pentru excursiile mele.Uitandu-ma pe internet am gasit si action cam-ul de la Decathlon.Ca pret pentru ce ofera ar fi numai bun pentru mine.Am cautat totusi pe net,dar review-uri mai deosebite despre aceasta camera sau G-eye 500 nu am gasit.A utilizat cineva astfel de camera?Daca ar fi sa o iau dupa ce ofera in clipul de prezentare ar fi perfecta.Mai ales ca se lauda cu o autonomie de 4 ore a bateriei.Am gasit un singur review negativ,dar nu pot sti daca e setat la acelasi nivel (cu gopro-ul din comparatie)sau intentionat era pus pe un detaliu mult mai slab.

@@Nexus. Nimic nu e gratis. Totusi, Decatlon'ul se straduieste ca acel conpromis pret / calitate sa fie in limite decente.

Din video-ul de mai jos, pare ok, nu vad sa aiba aberatii sau sa existe diferente (foarte mari) intre 700 si Go-Pro.

PS: Daca te decizi sa cumperi G-Eye, nu uita sa lasi o parere dupa primele teste. Ms.

@@Catalin_ ala e review-ul bun.:) Gasisem pe internet alte 2 review-uri  unul asa si asa

altul destul de dezamagitor 
. @@iacobdoc stiu ca nimic nu e gratis doar ca toate camerele ofera cam 2.5 ore de utilizare,iar g-eye are 4 ore.De exemplu un review mai complet la un garmin vibr xe spunea ca la temperatura scazuta are cam vreo 1 ora si 20 min de functionare.Iar unele filme au fost facute mai mult indoor la G-eye si cam statice ca si miscare pe afara.

Toate bateriile au probleme la temp scazute...

Ca observatie personala pot sa-ti spun ca o camera 'ieftina' nu o sa filmeze aproape nimic in miscare (20-40km) in conditii de luminozitate scazuta sau prea ridicata (de exemplu cand mergi cu soarele in fata).

Sunt si camere de la firme cu pretentie care au probleme in conditiile de mai sus...

• Upvote 2