Sign in to follow this  
alex77

Motivul pentru care UK a iesit din UE

Recommended Posts

Ce o sa ma fac eu acum cand imi doream foarte mult sa emigrez in UK?Cum ma va mai primi Marea Britanie?Doar cu viza?
Ce o sa urmeze dupa asta?Nu se poate ajunge la o solutie pasnica fara razboi si alte nenorociri?
Tot ce mi-am dorit eu e sa am un salariu decent cu care mi-as achizitiona imbracaminte,alimente,dulciuri etc.
Inteleg ca lumea se confrunta cu o criza uriasa doar ca noi nu putem trai cu un salariu minim pe economie.Ce pot face eu cu 1500 de lei?
Am vrut sa-mi completez CV-ul si sa ma angajez ca ospatar in UK.Cer asa de mult?
Nu stiu daca engleza britanicilor e aceeasi cu a americanilor dar stiu ca se castiga destul de bine in USA daca ai un prieten in business.Eu nu am un prieten in business si nu am o sacosa de bani,fructe,legume pentru a face o facultate in zadar.
Am rude care sunt in Grecia dar sincer sa fiu nu as fi multumit de serviciile lor fiind ca a aparut criza euronilor si nu este ceea ce planuiam eu.Planul meu era sa am un salariu mediu pe economie pentru cativa ani si sa imi cumpar si eu o casa sau un apartament la un buget mediu.

Chiar asa ,ai si aflat morivul pt care UK a iesit din UE,au aflat ca vrei tu sa emigrezi,chiar era raiul pe pamant in UK.

Eu zic sa mai citesti unde te afle,totusi forumul acesta este pentru ciclism,nu e pentru viitori ospatari un UK,mai cauta trebuie sa existe si un astfel de forum.

• Upvote 5

Sign in to follow this