sandulea

3 săptămâni în Est, 11-27 iunie 2016

Recommended Posts

Vei mai povesti aici si restul zilelor sau te vom urmari doar pe blog?

Foarte greu de zis. Am făcut tot posibilul, dar nu prea pot ține pasul, ajustarea poveștilor vechi pentru blog îmi ia prea mult timp și n-am mai putut să scriu și aici. Voi termina de postat turul din 2014, pe urmă voi începe cu cel din 2016, cât timp mai sunt amintirile cât de cât proaspete. Apoi vor urma turul din 2015 și pe urmă 2010-2013 și turele "auxiliare". Zău că mi-ar fi prins bine o pereche în plus de mâini.

Te înțeleg.

Dar măcar poate pui  linkul si aici.
Stiu că nu prea este conform regulamentului, dar poate este benefic celor cărora le-ar plăcea să călătorească prin acele locuri, sau să se inspire în a povesti ce au trăit în turele lor.
Eu îți urmăresc cronicile pe blog, dar sunt și alții care vor să se bucure.
Mulțumesc.

@sandulea

Ar fi pacat sa pui doar un link catre blog in locul povestii. Mai ales ca acum, gratie noii platforme a forumului, poti face un copy-paste direct de pe blog pe forum fara niciun alt efort suplimentar.

Iar atunci cand exista timp si disponibilitate pentru blog si facebook, cu siguranta se poate gasi si putin timp (mult mai putin fata de timpul alocat postarii pe blog) pentru un copy-paste aici pe forum.

In alta ordine de idei, prin postarea unui simplu link se pierde orice notiune de interactivitate sau de completare a povestii cu informatii utile care pot fi de folos altora.

Ultimul exemplu de interactivitate a forumului: http://www.ciclism.ro/forums/topic/19326-facilitati-de-cazare-testate-de-utilizatorii-ciclismro/

Daca colegul @diorgulescu ar fi postat doar pe un blog, mi-e greu sa cred ca informatiile foarte utile despre camping-uri postate ulterior ar mai fi existat.

Nu in ultimul rand, gandeste-te ca acest forum a ajuns la nivelul la care este azi prin munca unor oameni, munca depusa inca de la inceputul existentei acestui forum.

Iar munca respectiva a constat (cel putin in cazul sectiunii de cicloturism) in postarea unor povesti de tura si nu doar a unor link-uri catre blog / facebook.

Pentru a evita o discutie inutila, personal nu ma includ in categoria celor care au muncit pentru acest forum.

In final, ceea ce am spus mai sus este doar o rugaminte si ramane la alegerea ta daca vei tine sau nu cont de ea.

Multumesc pentru intelegere.

Dacă nu este nicio problemă de regulament, atunci eu nu am nimic împotrivă să public și pe forum postările de blog după ce apar acolo. Cu siguranță nu mi-e greu. Nu știu cât va dura, dar în cazul ăsta povestea integrală a turului 2016 va apărea și aici.

• Upvote 1