nnick

Bucuresti - Constanta pentru incepatori

Recommended Posts

Se rezolva cu far(uri) ca lumea si companie. :)

Dar!!! Exista un 'dar'!!!...
... Mananc bine. Imi incarc toate gadget-urile  - radarul, ceasul, farul, telefonul. Stau o ora si ceva. ...
... Ma ajuta mult radarul cu traficul. Pot sa merg pe mijlocul drumului fara sa-mi fac griji ca voi fi strivit.

Salut! Felicitări!
Aminteai aici de un radar care te-a ajutat cu traficul. Despre ce e vorba?

Salut. Foarte putin. Dar radarul poate folosit si cu gps-urile edge. Nu ai musai nevoie de hud. 

Am facut ieri un drum pana la Constanta si m-am intors pe drumul pe care l-am facut cu bicicleta.... Amintiri frumoase, ce sa mai. Tare as vrea sa-l mai fac odata prin aprilie. Mi se pare ca se va organiza iar o iesire cu Mandruta, nu? Avand in vedere ca stau prost cu timpul, am zis sa fac ceva si sa cresc totusi numarul de km pe bicicleta.... asa ca mi-am luat o pliabila de la Dahon cu care vreau sa ma duc la servici zilnic. Asta pe langa drumurile de weekend. Sper ca macar sa ma mentina mai fit....

Ma rog, ce m-am intrebat eu este daca aceste drumuri Buc - CT sunt nocive pentru sanatate. Daca afecteaza negativ ligamentele, inima, sau altceva ce nu stiu eu. Mie nu mi s-a parut o tura foarte dificila, desi la intrarea in Constanta eram cam drenat de puteri.... Sunt curios de parerile voastre.

Atata timp cat drumul este facut mai ales in intervalul de frecventa cardiaca 70-80%, pe rapoarte corecte, in pozitie corecta, fara sa fortezi din orice muschi/articulatii, pe o sa pe care o cunosti foarte bine, nu are de ce sa fie nociv. Bineinteles, dupa drum trebuie sa dai timp organismului sa se refaca, iar daca il repeti, sa o faci dupa un interval rezonabil.

• Upvote 2

Ok, bine de stiut. Pozitia cred ca e corecta.  Nu m-a durut/deranjat nimic.