Sign in to follow this  
tohan

Alandala

Recommended Posts

Si eu am cobstruit acum 2 ani la acest proiect http://www.dirtbike.ro/bazar/single-speed-colnago-super-italia-schimb-296913

Si nu prea am apucat sa o calaresc ca... si acum as vibdeo sa intru in lumea mtbului...

De asemenea mai am si o de rosa pe care am facut-o si cu care m-am dat pe plat de cateva ori in ture pana la mare...

http://www.dirtbike.ro/bazar/cursiera-derosa-planet-schimb-296905

As face din nou un proiect de pista pe otel ceva cinelli.... dar nu prea mai am timp...

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

Tohane, de ce insiști tu cu reclama când știi că nu e voie? Nu-i păcat?

• Upvote 1

Scuza-ma. Am contul de ceva timp doar ca nu am postat asa ca am cam uitat regulile de pe aici. O sa dau o citire la regulament si nu se va mai întâmpla.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nu iti fa griji xMike de mine zicea Traveller.

Sorry man dar e prea de tot pana la urma mijlocim intre noi pasionatii de bicle faine un targ... corect cinstit.

E cam hipsterizata treaba asta cu vai e tabu faci reclama... sa fim seriosi... e un site cu bicle despre bicle caruia ia murit marketplaceul din aceleasi restrictii inguste.

Auci !

Sesizez niscaiva frustrari generate de un ... bad marketing ???

Sau mi se pare ? :-

pana la urma mijlocim intre noi pasionatii de bicle faine un targ... corect cinstit. E cam hipsterizata treaba asta cu vai e tabu faci reclama... sa fim seriosi... e un site cu bicle despre bicle caruia ia murit marketplaceul din aceleasi restrictii inguste.

Da, dar pana si pe dirt-bike atitudinile de tip "Up! Up!" sunt interzise.

Cam de cate ori ai dat "up" la intentia de vanzare a ssp-ului? Si noi ne-am facut ca nu vedem, am zis lasa domne, ca nu e intentie rea, etc etc.

Vezi bine ca nu-l vrea nimeni (sau poate il vrea dar ceri tu prea mult? nu stiu...).

Deci las-o asa cum e. Sansele sa-l dai pe dirt-bike sunt oricum mai mari. E o bicla de nisa, investitia in ea are un risc pe care ti l-ai asumat.

Acuma daca vrei MTB... inteleg ca-i greu, dar mergi inainte. Conform regulilor. 

• Upvote 1

Da man no hardfeelings...

Ma supun!

Dar parca tot prea stricta e treaba...

Forta-n pedale!

Dar parca tot prea stricta e treaba...

Ca sa nu ti se para prea stricta treaba, iti fac o oferta in public: 800 lei pe cadrul colnago, revopsit si restickuit (neprofesional). Ce zici, man-ule?  

Poate iese si de-o licitatie. Ce parere au colegii de forum?

Haideti sa ajutam un biet samsar de bicle sa-si vanda marfa. De calitate indoielnica, as zice eu.

No offence, man. And no hardfeelings ...

E tarziu.... poate esti obosit...

• Upvote 2

Hmmm ...

Fie, cum vrei tu.

Noaptea trecuta negociai pana pe la ora 1.00. Atunci nu mai eram obosit.

Plusez, amice:

Iti ofer 1000 de parai pe rahatu` ala de sesepeu. Ce zici?

PS: Iti garantez ca obositu`nu sunt eu. :)

Nu am negociat deloc... tu ai negociat

Posturi de vanzari, reclama mascata

Ai negociat dar ti-e greu sa recunosti. Probabil ca te-ai saturat sa tot astepti clienti pentru biclele tale si, dintr-un imbold de lacomie, ai incercat sa obtii cat mai mult. Se vede ca nu esti negustor priceput.

Iti vand un pont: in ziua de azi piata apartine cumparatorilor. Poti sa astepti tu mult si bine pana cand se va ajunge din nou ca vanzatorii sa dicteze preturile, asa cum era inainte de 2008. Degeaba iti inchipui ca vei reusi sa vinzi la preturile fixate de tine.

Iti doresc spor la vanzare desi, sa fiu sincer, la cat de inflexibil esti, nu cred ca vei avea prea curand.

PS. Rog un moderator sa curete topicul de discutia cu @@tohan.

Ce reflexi de om mare....:)

Se poate curata inclusiv posturile de la care a plecat discutia.

Sign in to follow this