bitza

Ciclismul si Berea

Recommended Posts

O veste buna pentru Maus (si pentru ceilalti amatori de aici care mai trag si cate 1-2 sau 6 beri - ne stim noi :P)

Umm...The New Sports Drink: BEER!?

"I'll have a pint of lager with my powerbar, please!" Every once in awhile, I stumble upon an article that really makes my day and this is one of those times. A recent study seems to suggest that having a beer after a workout for post workout recovery is more effective than drinking water. Of course, everything in moderation, right!

Pe scurt, berea dupa antrenament e mult mai eficienta ca si apa. Dar numai DUPA antrenament - aviz Doctorului

Din pacate, articolul gasit pe site-ul asta http://www.spinervals.com/, nu se poate citi integral decat daca esti inregistrat. Oricum, ideea e clara!

Frumos bre.Stiam eu de ce ma imbib ca un burete dupa fiecare antrenament.

Beau 1-2 beri de antrenament,apoi 2 beri dupa antrenament.Fac 4-5 antrenamente pe zi....:P

Lucrez la fabrica de bere.Sunt degustator.....:P

E buna si cea fara alcool ,dar sa aiba macar 2,5 % :P

berea fara alcool?

Asta-i un termen inventat ca sa se simta bine si fatalaii cand stau cu prietenii la o terasa :mrgreen:

Pe scurt, berea dupa antrenament e mult mai eficienta ca si apa. Dar numai DUPA antrenament - aviz Doctorului

Da asta asa-i ... Dar atunci de unde masina tehnica ? Asistenta medicala ? Fotografii ? :P

berea fara alcool este o chestie inventata, nu pentru cei carora le place gustul berii, ci pentru cei carora le place sa urineze

Sa bem bere numai ca sa facem pipi? Ce nasol!

Bem bere cu plumb ca avem efecte nescontate. Eu obisnuiesc sa consum cate "o beri" dupa o iesire prin jurul blocului. Mi se pare ca mesajul articolului este confirmat de starea in care ma aflu dupa un consum si de antrenament si de bere:D . Si daca ma gandesc bine si la rinichi le cade bine una mica;).

Asa ca hai baieti ,sa facem pipi !!!

Oare un degustator de vinuri sau de palinca cum s-ar simtii? :P

Edited by creizi

Prea multa bere te face fatalau (si are si o explicatie stiintifica). Vinul e pentru barbati. Beti bere cita vreti dar imediat dupa aceea consumati si cel putin o jumatate de litru de vin.

Edited by creizi

Berea in toata lumea este considerat aliment. Vinul nu :P

Berea si cafeaua.

berea, ca berea. dar baietii de la bucuresti care au fost pe trans 29-30 nembrie spun ca tuica de MURES ii TARE buna.

Eu obisnuiesc dupa tura de 30-40 km (fredonat prin Bucuresti) sa degust cel putin 2 beri. De ce ? Pai la 115 kg cat cantaresc transpir frate :rolleyes:

Acu , poate imi iau blam, dar parca merg mai bine dupa 2-3.. beri ( cred ca ma rehidratez si d'aia..) :o

Ideea e ca dupa cel putin 2 beri ce reflexe mai ai in momentul cand o pitipoanca iti taie calea cu jeepul:confused:

Am glumit bre, de unde atitea reflexe cand d-abia mai stai pe sa. No, acum fara gluma e mai bine sa te rehidratezi cu non alcoolic. Altfel zis merge o bere. DA' UNA :rolleyes:

Ideea e ca dupa cel putin 2 beri ce reflexe mai ai in momentul cand o pitipoanca iti taie calea cu jeepul:confused:

mai bune :rolleyes:

alcoolul scoate apa din celule pentru a o folosi la sinteza sa. altfel spus cu cat bei mai mult, cu atat te deshidratezi mai tare/mult. acu' depinde de fiecare ca sunt care zic ca nici apa nu e buna.

personal evit sa merg pe bicla cu "euforia in sange" mai mult de frica ca nu ma mai intorc cu toate membrele acasa...

da' ca toata lumea si eu sunt amator de plante medicinale: suc de struguri, ceai de hamei si malt, de-astea de se gasesc la "plafar".

@bestia

Nu ai inteles. Este voba de tigarea....pardon... berea "de dupa".:D

Adica faci sex...pardon...antrenament si berea te ajuta la recuperare:p

daca o bere te ajuta sa-ti revii dupa antrenament cu siguranta una inainte te ajuta sa te pui in miscare. :D

Corect, dupa antrenament, berea "de dupa". 1 singura.

Berile de dupa ea, sunt berile de dupa - berea "de dupa". :D

Berile de dupa se intampla fara bicle. Sau cu dar la o carciuma la max 100 m distanta de casa. Nu o data am venit din tura in zori de zi :)

Deh ....betivan ;)

nu am stiut unde sa postez...

dar are legatura cu bautura :)

va urez tuturor LA MULTI ANI,mai ales celor nascuti astazi [record]

Insa cu o parte din ei sunt niste probleme

franciscf1 (106), ilpirati (97), emimeee (97), robokid (58), tup4c_o (53), gonzo (53), crangasi (48), dany (43), meridian (43), t3or3tic (42), nicks (38), coolsport (37), Tibrider (37), danman (36), marelautar (34), kanu (33), mor2al (30), elbirlic (29), claudiu_mb (29), concorde (28), Vdtot (28), donjoe (28), silkk (28), silviufederer (28), Reven13 (28), mihaimmm (28), xfilez (27), PinkPanther (27), cristifl, Bitzao (24), alecs1 (23), teo_05t (23), radull (23), torvakds (22), DSpider (20), unusimplu (19), LALALA26 (18), finucii (18), NOrby211 (18), bestia (17), fannyflint (8), yankeul

asa vrea sa-l cunosc pe FRANCISCF1-106 ani:eek:

si pe ILPIRATI & clona EMIMEEE-97....