bitza

Ciclismul si Berea

Recommended Posts

dacal vedetz pe creizi sai ziceti de rau

Edited by vera
cata bere ai avut la capsor cand ai scris asta? :)) nici de-a naibii nu corectez :P

desi nu-i bere, cred ca e cel mai potrivit loc sa-mi cer scuze virusului pentru minimalizarea calitatii palincii din zona lui si sa-l asigur ca daca am ocazia o sa verific margelele din ea :D

... daca am ocazia o sa verific margelele din ea :D

Sa nu uiti sa pui o poza cu margelele care-ti vor apara pe frunte :D>-

Frank din fericire/pacate margelele nu imi mai apar de foarte foarte mult timp pe frunte. Asa cum biciclistii se antreneaza din greu si fac fata cu brio celor mai aspre catarari, asa si eu ma antrenez din greu in fata dusmanului nostru comun alcoolul

Deci, s-ar putea spune ca ai progresat si obtii rezultate bune ? Daca e cazul, trebuie sa te felicit (asa-i obiceiul) :D

Mausule iti raspund aici ca si asa e mort threadul asta...ciudat in plina vara, si ca tot m-am intors de la bere.

Iti dai seama ca daca dupa fiecare iesire "zonala" ne oprim la berea de dupa, urmata inevitabil de berile de dupa - berea de dupa, o tura ca asta chiar a fost un motiv perfect de hidratare excesiva :D

Coane ,mai era putin si trecea o luna si eu tot nu vedeam .

Stii cum sta treaba :inainte faceam 30 de km ca sa-mi fac pofta de o bere.Acum trebuie sa fac 70 km.Concluzia e ca un motor puternic consuma mai putin la 100 de km...:P insa are rezervorul mai mare:O)

nu am stiut unde sa postez...

dar are legatura cu bautura :)

va urez tuturor LA MULTI ANI,mai ales celor nascuti astazi [record]

Insa cu o parte din ei sunt niste probleme

asa vrea sa-l cunosc pe FRANCISCF1-106 ani:eek:

si pe ILPIRATI & clona EMIMEEE-97....

Salut...iata eu sunt Emimeee...te rog spune-mi la ce te-ai referit cand ai zis "insa cu o parte din ei sunt niste probleme"... si la ce te-ai referit prin "as vrea sa-l cunosc pe ..."clona Emimeee" ". te rog raspunde-mi pe mail la emimeee@yahoo.com.

Ca sa impac perfect si capra si varza, am testat de curand niste Karlovacka de la mama ei de acasa, in saua calului, la o pauza de pedalat pe drumuri dalmate, unde vara e caldura mare, monsher

Berea? Buna!

Pedalatul vara pe coasta dalmata? Greu =))

Astia n-au inventat inca planul orizontal, cel putin in peninsula unde mi-am facut eu concediul. Stu doar sa faca pante in sus si apoi in jos =))

In plus, caldura de final de august te cam taie la suflu, mai ales ziua in amiaza mare.

Poate de unde provine si placerea de a rade cate o bere rece pe traseu B-)

Astia n-au inventat inca planul orizontal

niste inculti domle.

da...niste poze, cu berea aia evident?

Poate pe weekend, ca abia ce-am ajuns acasa duminica, acasa am santier, imi fac terasa si mobila de bucatarie, debandada la greu =))

Dureaza nitel pana sa ma adun ca sa pun de-un post mai inchegat nitelus =))

uite ca i-am luat-o inainte metall-istului cu poza de bere :) buna, dom'le...

Confirm ca e cea mai buna bere croata, la un pret un pic mai mare ca ursul de la noi. Bagi la greu intre 2 sesiuni de snorkeling si nu te blegeste.

Cea mai buna berica o consider pe departe leffe neagra de 9 grade, la sticla mare de 0,75 cu dop gen sampanie ... 2.73 euro bine investiti, din pacate nu se gaseste la noi B-(

La snorkelling te blegesti mai greu, mai ales daca nu dai din picioare ca disperatu' :P

.. Si daca nu-i nici apa foarte calda, mai bine rom ceva :D

Stie cineva unde/daca se gaseste bere nefiltrata in Bucuresti? Bausi Paulaner la Sibiu. E singura bere care mi-a placut.

Stie cineva unde/daca se gaseste bere nefiltrata in Bucuresti? Bausi Paulaner la Sibiu. E singura bere care mi-a placut.

la carefour de exemplu poti cumpara paulaner. cam 5 lei sticla....tot de acolo poti cumpara si leffe( o bere minunata) dar asta e filtrata.

la carefour de exemplu poti cumpara paulaner. cam 5 lei sticla....tot de acolo poti cumpara si leffe( o bere minunata) dar asta e filtrata.

IEI! Cumpar bere.

Si mai e Oktoberfest Pub pe strada Selari, unde au Holstein alba (nefiltrata). Iarna trecuta era 5 lei halba.

Ba sa fie a naibii de bere ca am tras o răceala zilele astea, după o tura de off road sănătos am ras câteva Heineken reci și m-am trezit dimineața cu gatul înfundat si gata am fost, acuma bag pe ceai si orange juice.;)