ciclism

Coca-Cola în viața ciclistului: beneficii reale sau doar o plăcere vinovată?

Recommended Posts

In schimb berea fara CO2, adica aia neacidulata, e cea mai trista bere posibila.

De nefiltrată zici? Mno! Cum vine asta, bere trista? După câteva beri devine totul mai vesel, mai puțin mersul pe biclă. Asta dacă nu cumva se întâmplă prima dată.

Ca să dau un exemplu concret: mie mi se părea că Guinness e o bere tristă, fiind un stout neacidulat (Ursus brună e peste ea). Însă după ce am incercat un Murphy's (are la Mega), mi-am dat seama că se poate și mai rău. Berea aia efectiv nu are acid și zici că e o bere normală uitată deschisă o zi.

Trebuie să aibă un pic de acid, e esențial pentru "împrăștierea" gustului pe papilele gustative. :)

14 hours ago, Traveller said:

In schimb berea fara CO2, adica aia neacidulata, e cea mai trista bere posibila.

... eventual si calda... XD

• Haha 1

Dacă tot ați dat-o în "diverse", mă bag și eu un pic în vorbe: înainte de carbogazoasă sau de necarbogazoasă merge cel mai bine un grătar plin de ceafă, scăricică, cârnăciori oltenești sau de Pleșcoi, mititei, pastramă (că-i de sezon) ... Musai să fie precedat de o jumate de tărie; ce preferă fiecare: țuiculiță, vodculiță, pălincuță, vișinată etc.

De-abia după aia să vă văd la discuții pe forum ori la dat cu părerea ... :popcornsoda:

• Like 2
  • Haha 1

Pai domul PhANE dati-va cu parerea despre subiectul topicului. De mancat si baut cele mentionate toti am facut-o dar aici vorbim treji, concret si pe subiect  chimic/fiziologic.

1 hour ago, Invitat special said:

... aici vorbim treji ...

Sesizez o ironie sau alta a fost intentia?

Cât despre subiectul topicului nu pot să comentez pentru că eu nu sunt ciclist și nici nu consum cola. Cum am spus mai devreme: mult mai interesantă rubrica de ... diverse.