Sign in to follow this  
Rider on the Storm

Bicicleta de trekking

Recommended Posts

Salut!

Sunt in cautarea unei biciclete pentru ture mai lungi, atat pe asfalt cat si pe drumuri mai proaste. Bugetul ar fi pana in 2000 lei. Eu am gasit cateva si pana acum incerc sa ma hotarasc intre asta sau asta. Cel mai mult imi face cu ochiul Winora, dar nu sunt foarte sigur si as vrea mai multe pareri.

Multumesc anticipat!

IN principiu, Winora e ce iti trebuie. Oferta e chiar bunicica, mai ales daca gasesti pe stoc si marimea potrivita. 

• Upvote 1

Numai daca initiatorul e ruda cu Ghita Muresan: Winora aceea are TT 63 cm....

Am vazut undeva (nu in Romania dar pe aproape) o bijuterie de trekking cu Rohloff si transmisie pe curea la 950 de euro. Sta la vanzare de foarte multa vreme pentru ca are cadru mare, de 61 cm (adica 24 inci). Iar schimbarea cadrului nu prea e o optiune cand transmisia e pe curea. 

Daca e vreun curios, trimit link pe privat.

Am aproximativ 1,85 si mai cresc. Din ce mai citisem pe internet am vazut ca marimea 60 ar fi cat de cat potrivita la o bicicleta de trekking. O sa vizitez magazinul sa o probez si, daca nu e ce trebuie, ma reorientez catre altceva. @BogdanTimisoara, fiind la inceput de drum nu sunt dispus sa dau atatia bani, mai ales ca nu stau foarte bine cu banii momentan. Daca mai pun si accesoriile de care voi avea nevoie pe viitor, depasesc cu mult bugetul. @Traveller, hopriderul ala nu e in stoc deocamdata. O sa tin minte pe viitor. Va multumesc pentru pareri!

1 hour ago, Rider on the Storm said:

e potrivita ca dimensiuni

Incep sa inteleg de ce apar anunturile alea cu "vand bicicleta marimea 60, potrivita pentru persoane intre 175-190"

S-o stapanesti sanatos!