Iulian-Bucifal

Bicicleta pliabila B,Twin HOPTOWN 320 20"

Recommended Posts

Am achizitionat si eu o bicla noua pentru prietena azi ...deh 14 Februarie.Bicicleta a fost musai sa fie pliabila si m-am/ne-am orientat catre B,Twin Hoptown 320 20" la pretul de 1000ron.La prima vedere si incercare pare o jucarie eu avand un RR520 model 2015(adica modelul pe 26").Bicicleta este in mare parte cu auxiliare de low-level.Daca aveti pareri sau detine cineva acest model rog sa-mi dea si mie cateva detalii.Eu, in afara de cateva recenzii de pe Decathlon cu privire la bicla nu stiu.

Poate fi o bicicleta buna. Singurul lucru pe care-l stiu despre pliabilele B-TWIN este ca s-a rupt sub un coleg la coborarea de pe o bordura. Dar era un model pe la 6-700RON iar colegul avea 100kg. Deci nu cred ca o sa ai aceeasi problema.

Din primele impresii am observat asta...:Jantele sunt simple,deraior ieftin SiS si maneta schimbator Revoshift sau stift dar functioneaza,pliabilitatea se face bine are un sistem destul de ok,greutate mare cam 14kg,...este clar o bicla de oras.Viteza prinde spre surprinderea mea au compensat rotile de 20" cu o foaie enorma dar enorma.Ma tot uit pe clipuri pe you-tube ca nu prea stiu cum naiba pot lasa teava ghidonului mai jos(teava care face legatura intre pipa si furca),pe acea teava care este conica si inspre ghidon si inspre furca se afla si plierea de ghidon...

Înălțimea ghidonului nu e reglabilă, poți cel mult să-l schimbi cu unul drept (prindere de 25.4mm, din câte văd).

Adica tija aceea nu se poate da mai sus sau jos...pot doar sa pun o teava in loc de ghidon ca sa scad inaltimea ghidonului...nu?

Așa zic, eventual întreabă la Decathlon dacă ai nevoie de o confirmare.

Nici mort nu mai intreb la ei...pai dupa ce ca am am fost Gay si am cumparat o asa bicla(chiar daca era cadou pt prietena),acum sa mai si ma duc sa intreb ce si cum...Pai gandeste-te cum reacu ar fi sa te duci tu in Practiker sa cumperi perdele si apoi sa revii sa-ti faca alea tiv sau sa ti-o scurteze...Intreb reacu si eu aici.