cipica_i

Thule RideOn 9503

Recommended Posts

Helo

Vreau sa achizitionez un sistem Thule RideOn 9503 si as dori sa stiu daca sunt persoane care au folosit sau folosesc acest sistem, daca sunt multumiti!

Multumesc anticipat !

@cipica_i

Sistemul asta (rabatabil pe carligul de remorcare) este cel mai eficient, pentru ca nu mai ai niciun fel de restricitie in ceea ce priveste viteza de deplasa a vehicului si gabaritul pe inaltime.

Prin rabatarea sistemului ai acces la portbagaj, astfel incat nu trebuie sa faci tot felul de tiganii de genul acces (la portbagaj) prin spatele banchetei.

Singura problema (daca se poate numi asa) este ca in caz de ploaie, tot noroiul de pe drum va ajunge pe biciclete.

Asadar, daca ai bugetul necesar (sistem si carlig de remorcare) clar merita achizitia.

Depinde si de cat de mult mergi cu bicicletele dupa tine. Daca iesi (cu bicicletele pe masina) de 2-3 ori pe an, clar nu merita investita.

Bafta.

MS ! Deja l-am cumparat si l-am si folosit de 2-3 ori ! Este super ! RECOMAND !!!

@cipica_i

N-ai pentru ce. Sa fie intr-un ceas cu cuc si sa-l folosesti cat mai mult.

Daca se poate niste detalii (pe ce masina l-ai pus, cat a costat, etc) ar fi perfect.

Multumesc.

Helo

Cel putin 1 data pe saptamana il folosesc. Este foarte eficient si stabil. Trebuie atentie la denivelari, atunci are tendinta de a flamba, in rest este super !!

Suportul: 1200 lei.

Cui tractare + motaj: 600 (bosal - demontabil)

Placuta inmatriculare: 24 lei

Modul CAN BUS: 200 (suportul avand semnalizare, pozitii, stop frana, etc, daca nu montam acest CAN BUS, imi aparea eroare in bord de bec ars - asta nu ar fi neaparat .... )

https://ibb.co/nbAQLk

Se merita investitia !