Sign in to follow this  
Johnny

MTB hardtail, buget 2000 lei

Recommended Posts

Va rog sa ma ajutati cu niste link-uri, bicicleta este pentru sotia mea dar ocazional ”o sa ma dau” si eu cu ea, deci imi trebuie ceva cu cadrul marimea M sau 16-17”. Va fi folosita pe sosele si drumuri forestiere mai bune si mai putin bune. Multumesc anticipat pentru idei.

Pai sunt ok si unele din astea, dar pentru ce vrei tu cred ca nu e nevoie sa maresti bugetul. :)

De exemplu, Corratec nu mi se pare ok cu furca aia absolut demodata (nici nu se mai fabrica Gila). 

Cross Euphoria e bunicica, ar merita.

GT avalanche costa prea mult pentru furca si franele cu care vine echipata,

La Scott si Cannondale platesti mai mult brandul, si iar echiparea nu mi se pare grozava pentru un pret peste 2000 de lei.

Am gasit un GT cu furca XCR si schimbatoare Deore dar din pacate nu mai gasesc pe nicaieri marimea M....

La nivelul asta nu o sa simti diferenta Deore/Alivio (mai ales la seriile astea noi). Asa ca poti sa te orientezi spre Cross Euphoria linistit.

Aia nu e reducere, ba chiar e un pret ridicol de mare pt dotarile date.

• Upvote 1

E plin internetul de astfel de "reduceri". Acest tip de marketing, are ca grup tinta pe oamenii care nu stiu cat ar trebui sa merite unele biciclete/echipari.

3000 de lei o bicicleta echipata cu furca XCT... Jenant.

Anul trecut, acelasi model  KTM, la aceeasi bani, avea shimbatoare deore 10v, deraior spate xt, angrenaj HT2, furca RS XC30 coil, frane M355.

La cum se prezinta acum, nu merita mai mult de 1500lei.

Gata am rezolvat, in gasit in fundul unui depozit un GT Avalanche Elite 27.5 GTw , maine o primesc montata.