Sign in to follow this  
Invitat special

Hotul de biciclete

Recommended Posts

On 14.05.2017 at 2:09 PM, Invitat special said:

. @greaper, sunt si fabricanti care le stanteaza pe cadru din ce stiu eu, Specialized fiind unul dintre ei.

Te contrazic, am 2 Specialized una 2015 pe care o vand si una 2017 si ambele au eticheta pe cadru! Odata eticheta rupta nu mai stii a cui e bicla... Asta ce spune de fabricanti?!

Cred ca spune ca au vrut sa faca o economie, un castig de timp/bani...

Nu cred ca trebuie sa facem un proces de intentie fabricantului care alege sa nu mai stanteze seria cadrului.

Acum se poate face gravura pe metal, deci un proprietar poate sa graveze oarece detalii, daca vrea.

Eu consider ca o bicla de 2000$ ar trebui sa aiba un minim element de siguranta...nu pot accepta ideea ca un fabricant care are bicle cu msrp de 2000-5000$ sa nu stanteze seria pe un cadru de carbon...doar nu ma apuc eu sa fac asta!

Carbonul se poate stanta?

Wazzup cabron! ;))

• Upvote 2

Poate ca termenul e nepotrivit, dar IDEEA ramane, eu cred ca si carbonul poate fi marcat cumva sau macar vopsit! 

abtibild pe cadru cu s/n = incurajare piata bicle furate... adica mai multe biciclete vandute...ghici cine castiga din povestea asta

abtibild pe cadru cu s/n = incurajare piata bicle furate... adica mai multe biciclete vandute...ghici cine castiga din povestea asta

Cei la care le plac teorii ale conspiratiei?

• Upvote 1

5 hours ago, greaper said:

Sunt exact de aceeasi parere, tocmai de aceea mi se pare cam de cacao din partea brandurilor mari/scumpe sa nu stanteze seria in cadru. Desi am vazut si biciclete cu seria stantata.