SpeedOrNothing

Impresii de la tura pe șosea de azi, pe cursieră

Recommended Posts

7 minutes ago, paulrad said:

Și câte biciclete ți-ai cumpărat pe punctele cumulate? Sau nu e ca la tigăi? 🥴

Nici una. Bicicletele mi le-am construit.

Aha. Deci s-au dat diferite piese pe puncte. Bv.

• Thanks 1
  • Haha 2

55 minutes ago, Traveller said:

e dărîmătoare de-a dreptul

recunosc ca mi-a fost putin rusine cand am vazut, acasa, dupa ce pusesem pozele pe strava, ca mi-am luat bicicleta cu 3/4 de ghidon si o maneta. 

Dar mi-a trecut repede.  

Daramat am fost eu, pe urcarea aia scurta si abrupta. 

S-au dus vreo doua saptamani de cand am incheiat o luna in care singura activitate sportiva a fost sa ma intorc de pe o parte pe alta pe canapea. Bonus - indopat cu niscaiva medicamente. Culmea, cica am scos al 3-lea cel mai bun timp pe urcarea aia, zice duamna Strava.  Proasta a uitat ca nu prea imi pasa de asta, n-a vazut bucatile de plamani ramase in urma mea si nici nu a auzit bataile strambe,  in 2 pistoane, ale inimii. 

@majikstone cate puncte se scad din cauza faptului ca bicicleta sta sa "cada" din poza/cadru?

55 minutes ago, majikstone said:

Ori nici un bidon, ori ambele bidoane in suporti

banuiesc ca ai uitat sa precizezi ca bidoanele tre sa fie acelasi model, cand sunt doua 

55 minutes ago, majikstone said:

Logoul cauciucurilor aliniat cu valvele

Asta e noua pentru mine

1 hour ago, paulrad said:

ai cam mult curaj să te prezinți cu asemenea ipostaze ale bicicletei!

Crezi ca mai conteaza restul , dupa ce am rasolit-o cu discurile alea? :))))

• Upvote 1
  • Like 1
  • Haha 1

3 minutes ago, EyesOnly said:

Crezi ca mai conteaza restul , dupa ce am rasolit-o cu discurile alea? :))))

Nașpa. Nu o să-ți cumperi tigăi Tefal pe puncte :(

• Haha 2

P>S>

@majikstone

o sa te rog sa te uiti in pozele de aici si sa ne spui ce e in plus(sau in minus) pe acolo

• Haha 1

Alinierea logoului cauciucurilor cu valvele ajuta si in caz de pana, ca sa stii rapid cam pe unde sa verifici ca nu a ramas vreun ciob sau alt obiect contondent infipt in cauciuc in functie de unde a fost gaurita camera. 

Ai dreptate si cu bidoanele, e greu sa ma mai gandesc si la asta cand in ultimii 10 ani am folosit, cu o singura exceptie, exact acelasi model de bidon de 1 litru de la Elite.

Just now, EyesOnly said:

P>S>

@majikstone

o sa te rog sa te uiti in pozele de aici si sa ne spui ce e in plus(sau in minus) pe acolo

Bidonul ala trebuia sa-l scot, alaturi de cel de scule din suportul de pe tija de sa ;)

• Thanks 1
  • Haha 2

Red beans on a windy day [emoji100] un TDS că atât se poate, 114 km astăzi.

D1786811-8A62-43AD-9CC7-24DB2256F31E.jpgD86D80AD-8DBA-49F5-A428-80D2C46EFF9D.jpg06029304-4E66-4B0F-AC05-4B8DE015029E.jpgE4BC3560-0C80-45F5-84BF-A69246C3B288.jpg
  • Upvote 4
  • Like 1

1 minute ago, Mookyama said:

D86D80AD-8DBA-49F5-A428-80D2C46EFF9D.jpg

Ai pierdut 40% din puncte pentru că spatulele alea nu sunt aliniate cu marginea tăvii și perpendicular pe rândurile cu prăjituri.

• Haha 2

7 minutes ago, majikstone said:

Alinierea logoului cauciucurilor cu valvele ajuta si in caz de pana, ca sa stii rapid cam pe unde sa verifici ca nu a ramas vreun ciob sau alt obiect contondent infipt in cauciuc in functie de unde a fost gaurita camera.

Face tot sensul din lume. Danke Bitte.

(Sper sa raman la fel de norocos, cu doar 2 pene, pe cate una pe fiecare dintre biciciclete,  in ultimii  7 ani)

10 minutes ago, paulrad said:

Nu o să-ți cumperi tigăi Tefal pe puncte

II tragedie, dar nu-i bai. Io mi-s din aia batrani, carora le plac cele de fonta :D

@paulrad Daca era forumul prajituri.ro sau spatule.ro iti dadeam dreptate, dar nu e, asa ca trecem cu vederea.

• Thanks 1
  • Haha 2

Cred că deja puteți înființa un brand de lux al forumului ciclism.ro și să-l numiți aranjămbiciclete.ro.

După o seară ca asta, cu comentarii din astea care aduc plus-valoare, ar crește acțiunile companiei cu ochiul liber, și astronauții ăia de pe ISS le-ar observa!

• Thanks 1
  • Haha 2

@Traveller ceva de genul ăsta, dar pentru cursiere fără disc. 

Ați alergat prin tot orașul chiar și pe sensuri unice (după cum erau parcate mașinile). V-ați făcută simțită prezența!

Zii mersi ca si-au dezlipit fundul pentru o ora de pe scaunul masinii sau fotoliu sa mai dea la pedale :D

Ciclist de Gutinel naufragiat în traficul de pe ocolitoarele Clujului, zonă atât de dezvoltată încât lumea se crede pe autobahn, bucurându-se că a scăpat fără să facă infarct.

idhELktdiZKoqpa_6yGCOOwPhFPcprfYVoyFRShd

Și una nonconformistă.

EDHg0LZCCEGojem7_Ion24-a4PZnOvQN7EkA_udT

• Upvote 1
  • Like 2
  • Haha 2

jD5SSSA.png  5wrjjeA.png

2G4ezFe.png

QaJqm5i.png

rhnoFqo.png

0CV7ZvX.png

• Upvote 5
  • Like 1

20 minutes ago, EyesOnly said:

Ce poate fi mai "frumos" decat o coborare pe Dobra plina de nisip si pietre?!?....O coborare pe Dobra plina de nisip, pietre si uda bine

let me add: și frâne pe jantă, eventual carbon.

@paulrad vorbeste din proprie experienta, are la viata lui foarte multe coborari pe ud, nisip si pietre cu frane pe janta, eventual de carbon.

• Haha 1

Nu trebuie să pui mâna pe fierul de călcat băgat în priză ca să știi că arde ;) 

• Thanks 1

1 hour ago, Mookyama said:

@EyesOnly faină tură! 😅

Mulțam! Frumoasă, indeed.  Și niste culori vii de primăvară...., un verde minunat, ce nu era acum o săptămână pe acolo.

Mai nasol cu pana aia. Sau, de fapt, putina panică când am văzut cum arăta guma. Mai aveam încă 100km și nu știam dacă va tine sau o să trebuiască să chemăm depanarea neutră.

Pentru efecte morale pozitive am băgat ceva bucăți de ambalaj de la un baton, sub acele zone. 🤡 🤡

• Upvote 2
  • Haha 1