SpeedOrNothing

Impresii de la tura pe șosea de azi, pe cursieră

Recommended Posts

The one and only: G u t i n e l. Era un nor supărat tare în vârf ce ținea umbră pe toată urcarea și cum n-a plouat din el am mai urcat o dată să fiu sigur că mă plouă.

ysYqzCgLGyUgc18p9Wajnd8-uy1U2XJHBuSOCS5r

• Thanks 1

Pai nu pui si tu niste poze cu vulpile?

• Haha 1

2 minutes ago, majikstone said:

Pai nu pui si tu niste poze cu vulpile?

Lasă, mai bine să râzi de mine că mi se termină bateria la di2 decât că m-a mușcat vulpea. 

• Haha 2

31 minutes ago, pedale said:

Macar sa țina abeesu.

Ține, doar știm modula corespunzător frânarea nu ca băeții cu frâne pe jantă care urlă că-s nașpa discurile că te arunci în cap cu ele. 😌

2 minutes ago, paulrad said:

doar știm modula corespunzător frânarea nu ca băeții cu frâne pe jantă care urlă că-s nașpa discurile că te arunci în cap cu ele. 😌

Daca franele disc ofera modulatie mai buna, atunci cum se face ca trebuie mai multa scoala ca sa nu suferi consecintele unei modulatii mai proaste?

Food for thought.

• Haha 1

Poi dacă ești obișnuit să tragi cu 4 degete de manetă... s-ar putea să trebuiască ”multă școală” în cazul unora ca să tragă numai cu un deget 🥴

Și bătrânilor trebuie explicat că nu-i nevoie să dea cu degetul ca și cum ar da cu pumnul în ecranul de la telefon căci e suficient o simplă atingere, dar învață destul de repede.

• Haha 1

Nu 4, doar doua (mijlociul si inelarul), si sunt doua in loc de unul doar din cauza ca mi-e mai naturala si relaxata pozitia mainii pe maneta asa. Ca la cat de mica e forta cu care apas pe ea ar ajunge si unul ;) dar na, ca sa stii cum sta treaba trebuie sa fi avut la viata ta niste frane pe janta - ideal reglate corect.

On 05.06.2022 at 21:16, paulrad said:

The one and only: G u t i n e l.

Te invidiez! E habitatul perfect! Ce-ți mai poti dori? E frumos si iarna si vara!

• Thanks 1
  • Haha 1

Faina e cursiera ta! Fix cum imi place cel mai mult, adica de bun simt!

Un cockpit nou pentru mine, de saptamana trecuta am trecut pe sosea dar cu viteze

IMG-9292.jpg
IMG-9290.jpg

• Upvote 2
  • Like 1

O mica plimbare azi, chiar și ceva macadam ușor pt 1-1.5km, prin butimanu și Crevedia cu un contrastant miros de floarea soarelui vs parfumul fermelor de pui Crevedia. oVxwAn6.jpegylcpOGo.jpegeV0IqdT.jpeg

• Upvote 5
  • Like 1

Îmi place că ai pus afișajul ăla cu datele. Așa ne putem da seama mai ușor când urci și când mergi la vale. 👌

• Thanks 1

7 minutes ago, paulrad said:

Îmi place că ai pus afișajul ăla cu datele. Așa ne putem da seama mai ușor când urci și când mergi la vale. 👌

Ma bucur ca pot fi de folos!

• Thanks 1

On 02.07.2022 at 0:03, majikstone said:

Ma bucur ca pot fi de folos!

Eu as vrea sa stiu cum se poate pune afisajul ala :D

Pentru pulsul ala de 12x la 200W+... dacat raspect ^:)^

4 minutes ago, Tolstoievski said:

Pentru pulsul ala de 12x la 200W+... dacat raspect ^:)^

Eh, nu ramane mult timp pulsul ala acolo. La 200W sustinuti ma invart cu pulsul pe la 150 in zilele bune.

Afisajul e gestionat de aplicatia Garmin Virb, care desi e cam ordinara pe partea de editare video, e singura care propune(a) genul ala de overlay bazat pe datele inregistrate de GPS. Din pacate nu mai e maintained de mult, dar se gaseste in continuare de descarcat si functioneaza bine mersi si cu clipuri GoPro (sau din alte surse).

• Thanks 1

Daca tot a fost inchis Transul ieri pentru turul ciclist si TChallenge, am mers cu un prieten in afara concursului - a fost o experienta foarte frumoasa, Transul e superb cand nu este circulatie si tine vremea.

cedab520-b684-4ba8-b18c-5d5bd6095604.jpg

iaca si o poza cu chilotii la vedere.

Whats-App-Image-2022-07-04-at-5-18-40-PM

• Upvote 6

Germania/Austria/Italia

Attersee - Austria

O5ycB5q.jpg

Dienterhöhe - Austria

g9ptmqM.jpg

Van0yzr.jpg

45pBMHv.jpg

Sella - Italia

fXB4IiN.jpg

Achersee - Austia

P1dWU1z.jpg

Tegernsee - Germania

7F6Wy57.jpg

• Upvote 3
  • Like 4

Ai fost la mine in zona, Dienten e aproape. Dupa poze ai urcat dinspre Bischofshofen, ultimii km pina in sa sint criminali. Felicitari!

46 minutes ago, haarp said:

Ai fost la mine in zona, Dienten e aproape. Dupa poze ai urcat dinspre Bischofshofen, ultimii km pina in sa sint criminali. Felicitari!

Multumesc de mesaj. Da, ultimii km sunt solicitanti si cu bicicleta cu bagaj un pic mai dificil de cat normal. Am prins vreme frumoasa si a fost fain.