basso

Constructori de Biciclete - Hand Made

Recommended Posts

off-topic: Incearca alt host pentru foto, e nevoie de multa rabdare pentru a le lua de pe rapidshare.

imageshack.us nu cere neaparat inregistrare, desi merge cam prost.

Salutare,

Este posibil sa fie rebranduit.... nu pare a fi ce scrie pe el....tevile de la Master au sectiune romboidala...

Imagine postată

Imagine postată

Am descoperit o inscriptie pe o bicicleta pe care n-o prea mai utilizam :"Fabrication Artizanale Suisse", asta ce-o insemna ?

Dintre toate modelele de la Colnago, Master este cel mai usor de identificat, iar cadrul din poze nu este un Master..

@ciomby ... pune niste poze sa vedem si noi ce swiss hand made ai ....X(

Pun si eu o poza cu una bucata Colnago Mexico....:D

Imagine postată

Revin si cu alte bikle din colectie

sa ne zica octav, ca am vazut ca el are un cadru care e, zic eu, la fel. e rebranduit si al lui? :))

Nu omule, nu ai inteles, am zis ca probabil este un alt model de Colnago dar cu stiker de Master... nu-i motiv de suparare

Al meu nu are niciun sticker pe al dar din ce am vazut pe ebay sunt multi care vand master cu tevile rotunde. Nu prea avem de unde sa stim doar daca prindem un catalog colnago de la sfarsitul anilor 80 :)

dar totusi pe el scrie destul de clar colnago super 91.care ar fi legatura cu master?asta dupa cum e lucrat e asa mai entry level,nici chiar calitatea componentelor nu il recomanda a fi master.

Ati auzit vreunul de Albuch-Kotter...am intrat recent in posesia unu cadru Albuch-Kotter California...si ma intrebam daca mai are cineva asa cv...am inteles ca sunt "hand made" in germania...dar mai multe nu am gasit pe net :( .

Am dat jos vopseaua de pe el pt ca era foarte urata...si cred ca e din otel inoxidabil...pt ca luceste pe sub vopsea si e deschis la culoare...si nu are nici o urma de rugina

Voi ce mai stiti de el?:P

P.S. poate sunt offtopic dar legat de biclele Vanhulsteijn : arata foarte interesant dar la cele 117 kg ale mele a-si prefera o teava si intre sa si butucul pedalier :)