Bogdan Simion

Sfat achizitie bicicleta 27,5

Recommended Posts

Baieti sper sa fi facut o alegere  buna am gasit la mine in oras o bicicleta la un om mai in varsta pe care cica i.a trimis.o fiul lui in urma cu un an pentru cand se intoarce acasa si cica intre timp si.ar fi luat alta..practic e nou nouta..bicicleta e merida viper gt si mai are scris pe cadru si crossway, nu am avut timp sa ma dau cu ea pentru ca am foat presat de timp sa plec spre bucuresti. Are frane tektro vela hidraulice, intinzator shimano deore xt, jante alexrims..ce ziceti? Nu ma pricep sa pun poze aici..10 mil m.a costat..roti pe 29

Pai daca ai luat-o ce mai conteaza.Sa-ti fie de bine. Gaseste-o pe Google si pune link daca nu poti pune poze.

Banuiesc ca nu are acte de provenienta, eu nu as lua niciodata oi bicicleta fara acte. In primul rand ca nu pot recupera nimic daca imi este furata sau daca sunt implicat intr-un accident auto din vina soferului, respectiv sa fi despagubit de RCA-ul lui.

Merida cu Deore XT la 1000 lei, aproape noua... ma rog, e ceva putred aici.

în urmă cu 7 minute, Invitat special said:

Pai daca ai luat-o ce mai conteaza.Sa-ti fie de bine. Gaseste-o pe Google si pune link daca nu poti pune poze.

Banuiesc ca nu are acte de provenienta, eu nu as lua niciodata oi bicicleta fara acte. In primul rand ca nu pot recupera nimic daca imi este furata sau daca sunt implicat intr-un accident auto din vina soferului, respectiv sa fi despagubit de RCA-ul lui.

Merida cu Deore XT la 1000 lei, aproape noua... ma rog, e ceva putred aici.

https://www.merida.no/hybr-crossway-viper-xt-gent-14097  mi.a zis ca e cumparata dar ca nu gaseste actele ..m.am entuziasmat nu mi.a mai pasat de nimic..nu gasesc modelul exact  asta are montate aripi..cauciucurile sunt inguste

E un model de cross/trekking. 

E bună pentru ture lejere, inclusic pe drumuri neasfaltate.

Merge și în oraș.

Despre proveniență... e discutabil, dar nici nu mi se pare ceva foarte dubios. E totuși un trekking SH, nu vreun avion.

în urmă cu 20 minute, Traveller said:

E un model de cross/trekking. 

E bună pentru ture lejere, inclusic pe drumuri neasfaltate.

Merge și în oraș.

Despre proveniență... e discutabil, dar nici nu mi se pare ceva foarte dubios. E totuși un trekking SH, nu vreun avion.

Un pret estimativ cam care ar fi in general?mie mi s.a parut super ieftina

Mda, asta cu Norvegia mi-a scapat, buna observatie. :)

• Upvote 1

Acu ce mai conteaza,oricum nu i-o mai ducea nimeni inapoi norvegianului,asta-i treaba ,tara saraca,leafa multa ,bani putini :) @Bogdan Simionai grija sa nu fie "norvegianul" de pe la noi si sa te scalpeze.

• Upvote 1

Posted (edited)
în urmă cu 10 ore, Diesel said:

Acu ce mai conteaza,oricum nu i-o mai ducea nimeni inapoi norvegianului,asta-i treaba ,tara saraca,leafa multa ,bani putini :) @Bogdan Simionai grija sa nu fie "norvegianul" de pe la noi si sa te scalpeze.

Nu avea altele, eu am cumparat.o de ce m.ar scalpa cineva:)) oricum nu stiu cat de buna a fost achizitia,deoarece cadrul e de 55 si stau cam la limita pe ea..astept sa ajung acasa sa o probez la o tura mai lunga si apoi ma decid poate o vand altui "norvegian" pe olx si sa ajung in final la concluzia ca lucrul luat din magazin este cel mai indicat..

Edited by Bogdan Simion