alex40

Competitii in 2009

Recommended Posts

Vroiam sa-l citez pe zgrezgre dar vad ca i-a disparut mesajul, mai mult vad ca si in mesajul lui basso apare citat zgrezgre dar nu ca un citat ci ca si cum ar fi fost scris de basso :confused:

Anyway ... Ovidiu a spus contratimp individual in catarare.

Curtea de arges - Balea este in mare parte traseu valonat nu catarare...

Si unde ai auzit tu de contratimp de 80 de km, mai ales in catarare?

Oricum e greu de gasit o catarare de 80 de km, poate prin Himalaya, Karakorum sau Anzi....

Dar eu ma gandeam la un concurs,nu la un contratimp, nu cred ca am avea ciclisti in Romania sa scoata pe distanta asta un timp demn de o cursa de contratimp. Si din cate stiu eu nu se fac astfel de curse de contratimp.

Cred ca macar am fi avut dreptul sa fim citati la reeditarea mesajelor,pentru ca nu Basso a fost la Piscu-Negru anul asta si nu-i frumos sa insusim altora excursiile unora,vorbesc la general,si ma refer la Maus,Scuze pt off topic-uri

Cea mai mare audienta in Le Tour a fost in timpul contratimpului individual de pe Alpe D'Huez cand a castigat tatuca Lance. Parerea mea este ca proba de contratimp este proba adevarului. Fie el pe plat sau munte :P Parca a scris cineva mai demult , un cti de la Vama Cucului la Balea Lac ar fi ceva :D

Nu vi se pare ca aveti o problema?

Concursul va fi organizat de mine si eu iau deciziile legate de locatie si de distanta. Cine vrea sa participe o face, cine nu sta acasa.

Mi se par absolut inutile discutiile acestea legate de locatie si distanta. Daca va simtiti in stare organizati un concurs dupa ideile voastre.

Vroiam sa-l citez pe zgrezgre dar vad ca i-a disparut mesajul, mai mult vad ca si in mesajul lui basso apare citat zgrezgre dar nu ca un citat ci ca si cum ar fi fost scris de basso

asa-i,asa ca rog jupanii sa stearga mesajul ala corcit

Sa rezolvat coane Basso.Greseala mea.

Sper sa citesc in acest topic doar cine si ce competii organizeaza.

Abia astept sa particip la primul contratimp din "cariera" mea ... oriunde ar fi si indiferent de distanta ... :D

Sau ai pus doar pe acelea care te-au interesat ? Ma refer la 2008.

Am uitat sa specific numele celui pe care l-am intrebat. Am crezut ca daca scriu la Reply apare automat numele celui pe care il interpelezi.

Edited by maus
mesajul era ptr zooloper.

@stefanalex60 - sa stii ca nu am omis intentionat evenimentele, dar am inceput sa il fac incepand cu august, nu avea rost sa pun si concursurile trecute ;) voi actualiza lista pt 2009 cand va fi cazul. si ne putem folosi si de calendarul de pe forum.

apropo, am o idee: nu se poate face un fel de campionat al concursurilor private ? adica sa se primeasca puncte la fiecare cursa si la sf sa se dea niste cupe, premii simbolice sau depinde de sponsori :D desi cred ca ar aparea mai multe certuri decat ceva constructiv :D .. in fine, am spus-o macar.

Salut baieti,

In 15 martie prima etapa de la Tour de Pecs - 88 de km......si in 22 martie Tihany Kupa - 82 de km...( insula de pe Lacul Balaton).

Trageti tare ca nu mai este nici o luna pina la prima cursa.:D

Edited by Ovidiu

Pe site-ul Federatiei Romane de Ciclism sunt trecute doua concursuri de xc in luna aprilie, Cupa Vointa la Cluj pe 12 si Cupa FRCT la Tg. Mures pe 15.

De asemenea, pe site-ul clubului Concordia din Lugoj e trecuta Cupa Concordia pe 31 mai. Am vazut ca aceste curse nu sunt trecute in calendarul de aici.

Pe site-ul Federatiei Romane de Ciclism sunt trecute doua concursuri de xc in luna aprilie, Cupa Vointa la Cluj pe 12 si Cupa FRCT la Tg. Mures pe 15.

De asemenea, pe site-ul clubului Concordia din Lugoj e trecuta Cupa Concordia pe 31 mai. Am vazut ca aceste curse nu sunt trecute in calendarul de aici.

calendarul era doar un proiect la momentul in care a fost postat aici ;)

Are cineva idee daca aceste doua concursuri sunt deschise amatorilor? ca sa stiu si eu cum imi fac programul ca sa pot ajunge daca e cazul. Multumesc!

Cupa Tihany din 22 martie a fost aminata din cauza unor probleme tehnice si financiare.:D

Are cineva idee daca aceste doua concursuri sunt deschise amatorilor? ca sa stiu si eu cum imi fac programul ca sa pot ajunge daca e cazul. Multumesc!

Si eu vreau sa aflu asta

Tot timpul cursele de mtb au avut si categorii de amatori (poate cu mici exceptii, cand campionatele nationale s-au tinut in Paltinis). Oricum noul regulament al FRCT permite participarea pe proprie raspundere, contra taxei de 30 lei. Am mai lasat un raspuns si pe pagina anterioara

Have fun!

Tot timpul cursele de mtb au avut si categorii de amatori (poate cu mici exceptii, cand campionatele nationale s-au tinut in Paltinis). Oricum noul regulament al FRCT permite participarea pe proprie raspundere, contra taxei de 30 lei. Am mai lasat un raspuns si pe pagina anterioara

Have fun!

OK, multam de raspuns! ce sa zic? tot ce sper e ca nu o sa ma deplasez degeaba pana la Cluj sau Tg. Mures ca sa aflu de la "stimabilii" domni din federatie ca nu pot participa...

Se stie daca a fost definitivat calendarul FRC pentru anul in curs? Am vazut ca prima competitie de sosea e Cupa Bucuresti incepe pe 15 martie. As vrea sa merg dar nu stiu unde se tine. Pe situl FRC este o singura indicatie in dreptul numelui clubului organizator "AMC Buc". Ma puteti ajuta cu locul desfasurarii concursului?

Daca este acelasi cursa ca si anul trecut, atunci este la Dragonul Rosu.

Va propun cateva curse de mtb interesante in Europa.

24.05.2009 - Stöckli Buechiberg-Marathon, Zuchwil:Stöckli Outdoor Sports - Ski, Snowboard, Nordic, Bike, Trekking, Inline, Running, Walking: BUECHIBÄRG-MARATHON 2009

06.06.2009 - Zugspitz-Marathon, Garmisch-Partenkirchen (D): Radsport-Festival in Garmisch-Partenkirchen

07.06.2009 - Monte Generoso Bike Marathon, Mendrisio: Monte Generoso Mountainbike Marathon

14.06.2009 - ELSA Bike Trophy, Estavayer-le-Lac:elsabiketrophy.ch - Accueil

21.06.2009 - Black Forest Ultra Bike Marathon, Kirchzarten (D): START - Black Forest ULTRA Bike Marathon

28.06.2009 - Stöckli Napf Bike Marathon, Wolhusen: Stöckli Outdoor Sports - Ski, Snowboard, Nordic, Bike, Trekking, Inline, Running, Walking: NAPF-BIKE-MARATHON 2009

28.06.2009 - EKS Goldenrace Schaffhausen, Schleitheim: EKS Goldenrace: Willkommen

11.07.2009 - Swiss Bike Masters, Küblis: Swiss-Bike-Masters Prättigau

12.07.2009 - Südtirol Dolomiti Superbike, Villabassa (I): SÜDTIROL DOLOMITI SUPERBIKE - THE HARDEST MOUNTAIN BIKE RACE IN THE DOLOMITES - Dolomiti Superbike

16.08.2009 - Eiger Bike Challenge, Grindelwald:Eiger Bike-Challenge - ein Mountain Bike Klassiker!

22.08.2009 - Grand Raid, Verbier/Grimentz: Grand Raid ---La course VTT--

29.08.2009 - Nationalpark Bike Marathon, Scuol: Engadin-Scuol - Nationalpark Bike-Marathon - Allegra e bainvgnü in der Ferienregion Engadin Scuol. :D

Se tine Tour de Tihany in 22 martie. E insula de pe Lacul Balaton. Aici vin pentru incalzire toate echipele profi de la ei: P-NIVO (aia de ne-au batut in Turul Romaniei), ATLANTIS, FERENCVAROS, SZEGED KSC, TEAM KATAY, GEPIDA, etc......

Vreti sa alergati cu ei, veniti.

In 2007 cind am fost la cursa asta au fost in jur de 225 de rutieri. Pluton sanatos.

Si va mai dau o cursa frumoasa de primavara:

In 28 martie - www.velo.hu

Spor la pedala,:rolleyes:

Guest
This topic is now closed to further replies.