alex40

Competitii in 2009

Recommended Posts

Lysergo, vorbesti in necunostinta de cauza. La propunerea cluburilor (o parte dintre tot ce se vede planificat in Calendar) se analizeaza competitiile si in functie de alte constrangeri, atat ale cluburilor, cat si ale FRCT, se iau deciziile. La ciclocross ai totusi cateva competitii la care poti participa. Ti-am mai spus, lasa-i pe altii sa gandeasca ce si cum, care au atributii in acest sens.

Tu participi la ce ti se ofera si gata, e simplu. Daca mai ai nelamuriri intreba-i pe cei care au organizat concursuri de ciclism si te vei convinge ca nu este chiar asa usor.

Hai sa lasam messengeria, poti sa ma intrebi unele lucruri si pe privat.

Mai lasa mesajele importante sa poata fi vazute de catre doritori.

Sa nu transformam topicurile in OTV, hai sa fim baieti seriosi.

- Este postat pe site-ul FRCT Calendarul Competitional 2009 aprobat.

Federatia Romana de Ciclism si Triatlon

- De asemenea, sunt postate si Regulamentele Competitiilor pentru primele concursuri organizate in 2009.

http://www.frciclism.ro/

mie treaba mi se pare destul de logica. cine-si mai ia cyc pentru 2 concursuri pe an? daca nu se vrea popularizarea fenomenului, spuneti clar si gata. daca am vazut eu problema asta, care nu am treaba cu domeniul, cred ca nu sunt singurul.

si nu apreciez deloc atitudinea cu batista pe tambal si noi initiatii stim mai bine. daca nu poti sa vii cu raspunsuri logice la intrebari logice, macar zi pas, lasa abureala... daca nu sunt in cunostinta de cauza, nu ma poti ajuta decat cu mai multe informatii.

Referitor la primul concurs din acest sezon, de MTB... se pare ca CS Vointa ar vrea sa amane concursul programat p 12 aprilie.. Eu am promis ca ma voi implica in organizare, in special in gasirea unui traseu. Din pacate problemele de sanatate ma vor tine departe de bicicleta vreo 3 luni astfel ca presedintele clubului Vointa a zis ca e mai bine sa-l amane. Voi reveni cu vesti...

Eli, spune-mi si mie te rog ce se mai aude cu concursul... as vrea sa stiu si eu daca se mai tine sau nu, sa vad cum imi fac programul pentru weekendul ala!

Si sa nu uit: insanatosire grabnica! :D

@Biciclaru Multumesc pentru urare!

Eu zic ca se va tine concursul de la Cluj dar cel mai probabil in mai. Se pare ca desi nu eu sunt organizatorul concursul oarecum depinde de mine... Ideea e ca oricum nu il vom face pe data stabilita initial, adica in 11-12 aprilie pentru ca s-ar suprapune cu concursul de la Mures si cu Campionatele de Duatlon.

Deci cu alte cuvinte, concursul de la tg Mures va avea loc pe data de 10-11 aprilie (vineri-sambata) si va exista si categorie separata pentru amatori. Locatia probabila a trasului va fi cea de acum doi ani, adica nu va mai fi pe Platoul Cornesti. Informatiile le-am obtinut chiar acum de la antrenorul Csongor de la CS Muresul.

Salut baieti,

Daca cei de la cursa de la Bucuresti ati avut o zi frumoasa cei ce am fost la Bonyhadvarasd am avut o zi cu ploaie. Urita tare. N-am cazut ceea ce este mai principal, cu toate ca am vazut maini rupte , nasuri cusute, iar juliturile erau la ordinea zilei.

Duminica ce vine este etapa a 2-a din TOUR DE PECS. spor la pedala, pe curind,:)

salut!

are cineva informatii mai multe in legatura cu concursul de la Tg. Mures? - in special pentru categoria amatori...se organizeaza trasee in ambele zile?(11-12 aprilie)

sau pentru amatori este un singur traseu...adica pe data de...11 sau 12?

sau de unde pot afla amanunte?

mersi!

salut!

are cineva informatii mai multe in legatura cu concursul de la Tg. Mures? - in special pentru categoria amatori...se organizeaza trasee in ambele zile?(11-12 aprilie)

sau pentru amatori este un singur traseu...adica pe data de...11 sau 12?

sau de unde pot afla amanunte?

mersi!

Vezi aici: http://www.ciclism.ro/forums/f9/concurs-xc-targu-mures-4057/

Din doua concursuri care erau programate in aprilie, amandoua s-au amanat pentru o data ulterioara neprecizata.

Competitia Cupa FRCT- MTB programata a se desfasura in data de 11 Aprilie 2009 la Tg.Mures se amana pentru data de 23-24 Mai 2009, deoarece traseul ales pentru desfasurarea acestei competitii nu este diponibil in data de 11.04.2009.

Va invitam la Tg.Mures 26.aprilie la concursul "Primavara pe doua roti" organizat de proaspatul infiintata Asociatia Sportiva Master Ski & Bike Club impreuna cu cei de la Easy Rider. Concurs de XC pentru amatori si copii pe Platoul Cornesti si la demonstratia pe biciclete Critical Mass . Detalii gasiti pe MASTER SKI&BIKE CLUB - evenimente sau direct la KEREKPAR MAJALIS - PRIMAVARA PE DOUA ROTI

High Ride in parcul de biciclete Hoia, Cluj-Napoca, 1-3 mai 2009

Concurs 4x, Slope Style, Dirt Jump BMX si MTB, plus demonstratii de trial, monotrial, DJ Party, haleala, voie buna. Poze cu traseul de 4x si dirt pe site-ul Hobby Bike.

Imagine postată

Exista undeva un calendar clar, pe date: locatia, data si web-site-ul cu informatii?

TXS

Exista undeva un calendar clar, pe date: locatia, data si web-site-ul cu informatii?

TXS

Incearca aici: Forum Ciclism.ro - Calendar

insa vezi ca nu e foarte bine pus la punct (unele date sunt puse aiurea: de exemplu Miercurea Ciuc si Sibiu).

Oricum, urmatoarele concursuri vor fi:

23 mai - Targu Secuiesc

31 mai - Lugoj

6 iunie - Miercurea Ciuc

14 iunie - Sibiu

Asa ca in fiecare weekend, exceptandu-l pe cel care tocmai incepe, ai unde participa. Bani si timp sa fie :D

Da, merci, tocmai ca vazusem inadvertente. La Mc. Ciuc venim cativa din Bucuresti, Sibiu e prost plasat duminica, si stiam ca si Medias e tot in iunie, dar nu regasesc informatiile.

Daca stie cineva ceva de Medias, daca se tine si cand anume, pls spuneti-ne si nou.

TXS^:D^

Mediasul este in 20 iunie!

Majoritatea curselor sunt diminica tocmai pentru ca daca erau puse sambata toata lumea spunea ca nu poate ajunge:-bd.

Mediasul este in 20 iunie!

Majoritatea curselor sunt diminica tocmai pentru ca daca erau puse sambata toata lumea spunea ca nu poate ajunge:-bd.

oricum o dai, nu e bine, pentru ca week-endul e prea scurt :D

daca se tine sambata, trebuie sa pleci de vineri si sa ajungi noaptea, deci esti kiaun la cursa.

daca se tine duminica, incepi saptamana de lucru kiaun.

Sambata oricum e mai placut, pentru ca dupa cursa nu alergi de nebun sa ajungi acasa la 200 sau 300 sau 400 km distanta, ci ramai cu prietenii vechi si noi sa savurezi seara de dupa concurs, cu atmosfera locului ..... asta e frumoooos:)

Duminica, dupa cursa, trebuie sa o tuleshti rapid spre casa.

Deci sa cerem la stat prelungirea week-endului pentru bikeri!!!

Se poate muta thread-ul la rubrica competii internationale . Multumesc

Nu inteleg o chestie, cum de nu este nici un topic despre Turul Romaniei ? Vroiam sa pun un filmulet facut ieri la vreo 10km de sibiu si azi la sprintul din cisnadie dar nu gasesc topicul

Mi s-a parut aiurea ca limitarile alea de viteza puse in Cisnadie pe asfalt nu au fost demontate, daca tot au sprint acolo, pe portiunea aia, nu ar fi trebuit sa le ia jos sa bage baietii sprint calumea ?

Guest
This topic is now closed to further replies.