Sign in to follow this  
Traveller

9r - un proiect pe piese

Recommended Posts

Bre.
Ai 4 nuanțe de roșu + 2 dă portocaliu

roșu:

1. șaua

2. pipa+ghidonul
3. suportu' dă bidon
4. "petele de culoare" de pe jante

+

portocaliu:

1. manșuanele

2. rahatu ăla Force (capacu dă pipă sau uatevăr cum să numește) - care mai degrab' e un auriu

E greu rău de potrivit culorile (și nu glumesc. Sunt enșpe mii de nuanțe datorate atât materialelor cât și producătorilor)

p.s. am ejit. Era să mă smulgă dă pă șosea (prin fața lu Casa la Popor).

• Upvote 1
  • Haha 2

5 minutes ago, MaC® said:

E greu rău de potrivit culorile (și nu glumesc. Sunt enșpe mii de nuanțe datorate atât materialelor cât și producătorilor)

Șefu', nu-mi faci te rog eu o evaluare din asta cromatica si la a mea cea noua? Pe privat, ca intre barbati :D nu de alta, dar eu sunt cam din topor cand vine vorba de culori... si am tot incercat sa le potrivesc (cu mana).

• Upvote 1
  • Haha 1

Le aranjez și io cum/cât pot, după inspirație. Capacul de la cuvete e intr-adevar aiurea, dar n-am găsit altă rimă. Adica n-au avut ăștia de la Veloteca, de la care am luat floarea.

Oi găsi altu, la un moment dat. Portocaliul de manșoane se potrivește cu mai multe asocieri, de ex dacă mă apucă să-mi iau pipă și ghidon flat din carbon, negre (contemplez la chestia asta).

O pată de culoare trebuie să rămînă. Îmi place să fac asorteuri, dar nici exagerat de perfecționist nu-s. :D

PS: Bine c-ai ieșit și că ai rămas pîntre noi, altfel mie cine mai îmi dă indicații cromatice? Nu-i vorbă, percep destul de multișoare nuanțe, și mai știu și cum le cheamă, nu ca profesionijtii dar mă dexcurc.

PSS: Nu e greu, e super-greu să potrivești toate nuanțele, dar la un moment dat mă decid și aia e. Mai aranjăm dîn mers. Nu al bicicletei, al vieții. :P

Ai tinut sa pui spacer alb sub capacul auriu: #sepoatemaibine #celenegrearatabine #bravo

Lipseste ceva special care sa o faca a ta, un sticker mic, discret pe unul din bratele furcii.

#ampusieupozecubikeulnousinuatispusnimic #afurisitilor

• Haha 3

Lume individiuasă că ei n-are. 
Solutia? Șaua o astupi cu tenderu (nu pedalezi si tu din picioare), manșoanele le astupi cu mainile (nu mergi fara maini si semnalizezi duar când se uită ceilalti in altă parte), pe pipă pui un ciclocomputador (vezi sa nu fie wenghe, fuschia sau cine stie ce culoare), ghidonu-l umpli cu faruri. Gata. Ah, tu te-mbraci in galben, casca verde, se duce in out of gamut. :)

10 hours ago, akebono said:

#ampusieupozecubikeulnousinuatispusnimic

E acră. :)

• Upvote 2
  • Haha 1