Traveller

9r - un proiect pe piese

Recommended Posts

:D
hehehe.
"Bicla la copii" a trecut la necst levăl!
Copchilu' a crescut și a "furat" fulsăspenșănu.
Și- conform spuselor lui - ale lu copchilu' -  tacso și-a bătut joc de ea, că n-a folosit-o la adevărata valuare și la adevăratu' potențial ;)
Dar șșșșșșș, nu știi asta de la mine... ;)

• Upvote 1
  • Like 1
  • Haha 3

Bicla copilului era rămasă mică și urma să fie înlocuită, și a și fost, prin aceea că a pus mîna pe MTB-ul meu cu ceva mai multe suspensii, și pe care știe să-l folosească mai bine decît mine. 

Eu mă simt foarte bine pe bicla asta, un veritabil ^^velo-tout-terrain^^, care nu poate să le facă pe toate, dar face multe din lucrurile care-mi plac mie. :)

@IonutA - chiar nu mai știu, cred că a fost o notă făcută pe moment, avînd excelul ăsta deschis mai demult pe ecran. Acum am șters-o,  că nu e relevantă.

în urmă cu 8 minute, Traveller said:

știe să-l folosească mai bine decît mine

Greșit.
MULT mai bine.

ceea ce nu este rău, evident, că egzact pe asta se bazează progresu', nu?

• Upvote 2
  • Haha 2

Fără schimbări de echipare, doar cu o schimbare de... statut.

Trocaleta a depășit 3000 km, în cursul turei prin podișul Hârtibaciului, din vară.

Merge de n-are treabă, pe plat, la deal, la vale, e bună și de "credit-card touring", nu doar de șoselele și praful de pe lîngă București.

y4mGWtsMKvyh2kMZXlGgtrphks2hmy_Shhxc2CCZ

• Upvote 1
  • Like 2

La tine cum e cu distanta ramasa de la pedale pana la sol? Eu cu asta am o problema si nu stiu in ce masura e din pricina furcii sau a geometriei cadrului.

Ating cu pedala cand e jos si daca trec doar peste niste radacini. Probabil e mai aproape de pamant decat la cursiera.

Nu stiu cat se vede din poza mea, dar la tine clar nu pare sa fie la fel.

Cred ca totusi la tine sunt mai lungi bratele furcii. Parca e mai mult spatiu ramas acolo, deasupra anvelopei, nu?

117957741_3770622359634283_8311414785473

Da, Axle-to-Crown e 490 mm. Pare că la tine e mai puțin. Nu am avut probleme  cu lovirea unor obstacole cu pedala. Brațele pedalierului sunt de 170 mm.

A existat o singură excepție (de-aia mi-o și amintesc) pe o coborîre destul de abruptă înainte de intrarea în Richiș dinspre Nemșa, unde mi-a derapat spatele pe un șleau adînc și am dat cu pedala de marginea lui.