Recommended Posts

@@Muttley

" mai schimb ceva pe ea sa ma pocniti in bot, multumesc anticipat!"

S-a notat, abia aștept.

• Upvote 3

Interesanta istorie, +1 !

Dar nu vreau sa ma gandesc cat te-a costat toata distractia :) .

Dupa parerea mea lipsesc spd-uri, dar stiu deja opinia ta.

Lipsesc, da, insa vreodata e posibil sa incerc niste combinate, spd cu platforma. Platforma pentru coborarile alea nebune in cap, prin mocirla pana la genunchi ;))

Luna asta am cheltuit foarte mult si cu cursiera, ceea ce m-a facut sa adun cheltuielile cu Epicul intr-un tabel.

Total - in jur de 10.000 lei, in conditiile-n care am facut uz de reduceri si multe piese second luate la preturi bune. Ma asteptam sa fi fost mult mai mica investitia, am scancit putin a usturime, da' deh... o data traiesc, si inca n-am obligatii. Dar si un argument bun sa ma opresc!

Si da, o bicicleta second de-a gata ar fi fost mult mai ieftina. Insa nu mi-ar fi oferit bucuriile si placerea asteia.

nu vad de ce ti-ai luat tija fara offset, ca sa te duci mai in cap? daca vrei sa scurtezi cockpitul, pune o pipa de 50, garantez ca efectul va fi la fel de uimitor ca la ghidonul lat ;)

daca vrei sa fie si scurta si sexy iti recomand cu mare caldura renthal duo :nerabdator:

• Upvote 3

daca vrei sa scurtezi cockpitul, pune o pipa de 50, garantez ca efectul va fi la fel de uimitor ca la ghidonul lat ;)

hes-right-you-know-101684253574.jpeg

• Upvote 3

Felicitări pentru dihanie. Chiar îmi place ce a ieșit. Păcat că pe cadrele astea mai vechi nu poți pune furcă cu gât tronconic. Altfel ar fi mers o furcă pentru roți de 27,5. Am scăpat și eu de complexul full XT, dar recunosc că pentru un biciclist obișnuit de munte e arhisuficient.

biciclist obișnuit de munte
sau biciclist montan obisnuit?

Traduise, si limpezeste si legatura cu titlul topicului ca esti neguros rau in exprimare. 

Mountain biker își are denaturat sensul. Mountain biker poate fi și un nene care se plimbă cu un DHS prin parc. Biciclist de munte ar fi un om de munte (căruia îi place muntele și face din asta o pasiune) pe două roți. Nu un ciclist amator cu pretenții de profesionist care vede muntele, majoritar, în concursuri. Un biciclist care-și dorește un echipament bun de pedalat, pe care să se bazeze perioadă îndelungată... care nu caută neapărat performanța atunci când urcă în goluri alpine doar pentru a admira peisajele. (ați înțeles ceva, domnule moderator?)

Limpede ca cristalul si clar ca lumina zilei (domnule peste drum!)