Faster

Best buy in 1000-1500 de lei

Recommended Posts

Propun sa facem aici un top cu bicicletele cu cel mai bun raport calitate pret in segmentul 1000-1500 de lei.

Mi s-a recomandat Triban 100 http://www.decathlon.ro/p/8377732_bicicleta-sosea-triban-100.html?search_query=triban+100&results=1067#/1-200-s

Din specificatii DHS Contura 2867 pare mai buna http://www.dhsbike.ro/produs/cross-fitness/contura-28-2867/3071.html

Pe care mi-o recomandati si de ce?

Eu îți recomand o sanie. În ritmul asta, nici până la Crăciun nu-ți iei bicicleta!

Plus că cele 3 topicuri sunt despre mârțoage de 200 euro. Vrem sa vedem și noi un colnago, un Cervelo smad. Astea merita chinurile facerii, nu DHS și ultima strutocamila de la decathlon...

Scuze daca am suparat pe cineva. Nu asta e scopul meu. Ideea e ca am primit acel voucher de la primarie de 500 de lei si nu stiu ce bicicleta sa-mi iau. Parerile pe net sunt contradictorii sau chiar contrar opuse unele fata de altele, probabil fiecare isi lauda bicicleta.

Problema e ca stocurile de biciclete se epuizeaza rapid in magazine si eu nu ma hotarasc mai repede, asa ca orice sfat util e binevenit.

Inteleg ca unii dintre voi sunteti biciclisti profesionisti si vi se par penibile postarile mele, dar eu sunt doar un amator, si mie mi se pare aiurea sa aud ca unii dau pe o bicicleta cat costa o masina, si masina respectiva poate mai merge 100.000 de km, de acele biciclete n-as fi asa sigur ( n-o zic cu rautate, asa vad eu lucrurile, fiecare cu pasiunile lui ).

As aprecia sa continuam acest subiect intrucat sunt sigur ca mai sunt si alte persoane interesate.

Pe unele le-am intalnit prin magazine; aveau o mare problema cu faptul ca bicicleta era mai ieftina de 500 de lei si cei de la magazin spuneau ca antifurtul si bidonul de apa nu se considera accesorii si nu le pot include pe voucher.

Daca va veti uita pe google trends veti observa ca exista aceasta nisa. Si chiar in ultimele zile au aparut multe cautari datorita acestor vouchere. Daca v-ati saturat sa vedeti pe strada gunoaie pe 2 roti veniti cu sfaturi pertinente, din punctul meu de vedere asa ar trebui sa reactioneze un adevarat profesionist. Banuiesc ca sunteti constienti ca nu astepta nimeni voucherul de 500 de lei de la primarie ca sa-si ia bicicleta mult dorita de 2-3 mii de euro. Majoritatea se indreapta spre valoarea voucherului + maxim cateva sute de lei.

Poate unii dintre cei care isi cumpara acum bicicleta, vor prinde "microbul" si  va vor fi colegi de drumetii in cativa ani si ii veti ajuta fara sa va dati seama acum. Nu asta e scopul unui forum?

Facand din nou referire la masini, in mod cert un Audi / Mercedes / BMW e mai bun ca o Dacie, dar nu putem spune ca Dacia ar fi slaba calitativ. E o masina buna in plaja ei de pret si atat...

Asadar, care e Loganul bicicletelor?

Rockrider 520. 

maica precista, facatoare de minuni!

nici nu vreau sa-mi imaginez ce este pe capul vanzatorilor de biciclete din bucuresti...

vaucher-ul asta este ca inmatriculatul masinilor in BG.

vrei sa-ti iei o bicicleta cu 1000-1500 lei, dupa care ceri sfaturi cum s-o modifici. daca te apuci de modificat o martoaga d'aia, vei scoate din buzunar mult malai pe care nu-l vei recupera la o revanzare.

pe de alta parte, vei sta sa reglezi mereu cate ceva la ea.

renunta la cursiera si ia-ti ce ti-a recomandat Traveller sau cauta ceva pe la Hervis.

https://www.hervis.ro/store/Echipament/Ciclism/Mountainbike/X-Fact/Pro/p/COLOR-2090696

https://www.hervis.ro/store/Echipament/Ciclism/Mountainbike/X-Fact/Sport/p/COLOR-2090511

Macar omul vrea sa-si ia ceva cinstit si nu se arunca la furaciuni......

Acel Tiban100 este cea mai buna optiune! Nu ai nevoie de suspensie fata in oras!

Daca are nevoie de jante duble, probabil are nevoie și de suspensie!

11 hours ago, Faster said:

Asadar, care e Loganul bicicletelor?

Depinde de echipare, pentru varianta Acces ai avea așa ceva, incluzând voucherul. 

• Haha 1

Loganul bicicletelor de rezuma doar la furci. 

12 hours ago, Faster said:

Loganul bicicletelor

R6n0ZlT.jpg

• Upvote 1
  • Like 1