Invitat special

Ce ati praduit de Black friday?

Recommended Posts

Desi BF nu este la acelasi nivel cu cel din US unde a si aparut, totusi sunt oferte bune si la noi pentru cine urmareste din timp anumite produse.

Pe langa nimicuri gen batoane proteice, geluri, manusi, pompa, am prins pentru prima oara un deal foarte bun, ceasul Garmin Fenix 3 HR, redus de la 1800, care era pretul de 6 luni de cand urmaresc ceasul (cu o mica perioada de 1500 lei), la 999 lei, la emag vandut de Trisport.

A mai prins cineva ceva demn de notat? (nu neaparat legat de lumea ciclismului)

Cică ziua de după Black Friday se numește Gray Saturday, când te lupți cu depresia produsă de cât ai cheltuit pe lucruri care nu-ți trebuiau :D

Io aveam pe listă 4 chestii de cumpărat, dar niciuna n-a apărut în vreo reducere. Oh well.

• Upvote 1

Eu am luat un cort de pe un site unde nu era bf, fără țeapă deci. :)) 

• Like 2

19 hours ago, puterfixer said:

Cică ziua de după Black Friday se numește Gray Saturday, când te lupți cu depresia produsă de cât ai cheltuit pe lucruri care nu-ți trebuiau :D

Adevarat. Anul trecut facusera unii un studiu si cica 40% din lucrurile cumparate de BF au fost returnate.

Eu insumi am luat lucruri de care nu aveam nevoie, cum ar fi un pachet XXL de hartie igienica, care are vreo 40 de role, in conditiile in care stau singur. In teorie, imi vor ajunge pana in iulie 2018 :))

• Upvote 1
  • Haha 1

On 11/26/2017 at 2:47 PM, Invitat special said:

...am luat lucruri de care nu aveam nevoie, cum ar fi un pachet XXL de hartie igienica, care are vreo 40 de role, in conditiile in care stau singur. In teorie, imi vor ajunge pana in iulie 2018 :))

Bine mai omule, inteleg... singur-singur, dar pune mana si mananca ceva, ca expira hartia aia igienica degeaba.

• Upvote 2
  • Like 1
  • Haha 2

Suunto Spartan Trainer Wrist HR - il pandeam si am citit despre el de cand a aparut, ulterior review-ul de la de la DC m-a convins pe deplin, pe langa fatpul ca inainte am avut Suunto. Din "pacate" nu e pentru mine, dar am facut o d-ra tare fericita - dubla sarbatorire :) Ii s-a lipit ceasul de mana de cand l-a primit.

https://www.dcrainmaker.com/2017/08/spartan-trainer-wrist-hr-review.html

Mult doritul Fenix 3 s-a dovedit a fi varianta cu HR inclus, deci nu varianta cu centura separata model ce era vanat in trecut. Intr-un cuvant m-am lamurit in 10 secunde. Am ramas la hotararea pe care am luat-o la momentul oportun ca Edge 520 a fost alegerea cea mai buna. Imi trebuia si ceva harțulii, de ce sa mint. Dar a fost un moft care mi-a trecut rapid, cum se zice "ca sa nu iti para rau". Plus ca nu sunt nici mare fan Garmin.

Desi urasc sa alerg cu telefonul, o sa iau centura de la Polar 450 care merge paruita cu telefonul de minune pe BLE, iar ca sa imi fac o idee orientativa cum imi dau eu duhul in jurul lacului. Totodata am ramas la ideea ca Xiaomi Mi Band v.1, aceea veche si prima, mi-e mai mult decat suficient pentru ce am nevoie, ceea ce trebuia sa faca de fapt Fenix ulterior. Cu alte cuvinte mai multi bani de bagat in bicle :) Am luat ceva piese, dar nu erau reduse de BF.

• Like 1

Total offtopic, scuze, dar nu mă pot abține.
La un asa titlu de topic, "Ce ati praduit de Black friday", o verbizare in romgleză pe măsura:

3 hours ago, Mookyama said:

...centura de la Polar 450 care merge paruita cu telefonul de....

On topic, o cheie dinamometrică.

26 minutes ago, BodoC said:
Total offtopic, scuze, dar nu mă pot abține.
La un asa titlu de topic, "Ce ati praduit de Black friday", o verbizare in romgleză pe măsura:

On topic, o cheie dinamometrică.

Credeam ca unii mai știu de glumă sau se pare ca am devenit oaia neagră. Cum uit o virgulă, cum am sula-n coaste. Eu am un an mai negru, nu vi-l doresc, da’ se pare ca nu sunt singurul sau o fi vremea de vină. 

LE. Se pare ca a fost pauza cateva zile.@BodoC, te-ai chinuit nitel, nu gluma, boldul macar e in ton cu luna decembrie. Bravo! Chiar ziceai "Din păcate in ultima vreme doar aici postez.", pe threadul cu gagici, dar ai vazut un update, si cum nu e prea mult trafic zilele astea, te-ai gandit tu la o remarca, un troll mic, mic, sa fie acolo. Desi cuvinte de genul sunt peste tot in forum, mai in gluma, mai in nestire, Dzeu stie. Ce face plictisul din oameni, dle. Scuze, dar nu m-am putut abtine, chiar daca ne cunoastem, gandeam altceva despre matale si ca stii de gluma :) O s(e)ară bună să ai!

• Like 1

On topic: Ca sa nu mint, cum tot sunt reduceri zilele acestea, mi-a luat un coleg de pe forum o șa la reducere de pe Canyon.com, vechea mea problema cu seile la cursiera; anume un Fizik Aliante R5. Si am mai prins SDG LADY SADDLE BLACK/TURQUOISE la 18euro, pentru bicla de oras a d-nei, bicla care momentan nu exista, e in faza de proiect. Bune, rele, vom vedea.

• Like 1

Credeam ca unii mai știu de glumă ...

Ce ziceai aici?
Sau poate ai o problema?
Mania persecutiei?
Sănătate!
  • Like 1
  • Haha 1

9 hours ago, Mookyama said:

On topic: Ca sa nu mint, cum tot sunt reduceri zilele acestea, mi-a luat un coleg de pe forum o șa la reducere de pe Canyon.com, vechea mea problema cu seile la cursiera; anume un Fizik Aliante R5.

Si eu am urmarit reducerile de pe canyon, destul de serioase. La sei fizik erau pe la 70% reduse. Eram cat pe ce sa iau si eu una dar am decis ca nu am nevoie si o luam doar asa ca era la un pret foarte bun.

Si eu am urmarit reducerile de pe canyon, destul de serioase. La sei fizik erau pe la 70% reduse. Eram cat pe ce sa iau si eu una dar am decis ca nu am nevoie si o luam doar asa ca era la un pret foarte bun.

Merita testat, in cel mai rău caz o dădeai ban pe ban. Dacă știi ce șa ai avea nevoie cred ca nici eu nu mi-as bate capul. Cred ca intram cel mult de curiozitate sa văd ce reduceri au. Nu am fost atent la %, caci cei de la Canyon mai înfrumusețează prețurile, uneori produse aflate la reducere sau de marea reducere de BF sunt mai scumpe chiar și decât cele de la Bike24 care se știe ca nu au cele mai strălucite prețuri over all.

2 hours ago, Mookyama said:

Merita testat, in cel mai rău caz o dădeai ban pe ban.

Cam asa m-am gandit si eu initial, acum parca imi pare rau ca nu am luat -o :)) era vorba de Fizik Aliante VS, care e 59E pe bike24 (am verificat in ziua respectiva) si pe canyon.com a fost 20E. Cu transport ajungeam la 130 lei.

Nu mai tin minte, parca era și un VS și una albă, Gamma, ambele Aliante, însă una dispăruse de pe stoc. Am posibilitatea sa iau Gamma brained carbon 300 lei, însă ce caut eu e Antares. Cu Aliante nu ai cum sa greșești decât lățimea. Cea versus de care ai menționat era de 152mm, acum mi-am adus amint de ce nu am luat-o. Distanță între oase la mine e de 115-120mm. Parcă îmi pare rău că nu am luat una de test și eu, însă fiind destul de lată m-am întrebat cine ar cumpara-o.
Ca o varianta mișto a fost Antares 00 la 400 lei pe dirt și olx aproape un an. Adică 90 euro fata de +250 euro. Varianta 00 e top. Însă fără șanț și fără posibilitatea să o testez ajungea tot acolo la anunțuri. E riscant. Am încetat sa aduc Fizik in România de test. Multe promisiuni si atât. De zici ca banii pe șei nu îi fac de la oameni ca noi, îi iau probabil din rai. In fine...

18 hours ago, BodoC said:

Ce ziceai aici?
Sau poate ai o problema?
Mania persecutiei?
Sănătate!

Da, dle, am o problema cand cineva zice ceva doar de dragul de a zice pe motiv ca cerul e albastru, desi e albastru pretutindeni si toata lumea stie asta. Suntem pe un forum de specialitate, nu era vorba de ceva tehnic si precis, ca si cum as fi gresit BCD-ul la ceva...si chiar si asa, ne ajutam, ne sfatuim, asta e scopul forumului, o adunare de oameni pasionati.

Dar matale faci din tantar armasar, scrii cu bold si rosu, arati cu degetul si apoi pui intrebari de genul " ai mania persecutiei?" si continui sa dai reply. Asta e ca in bancul cu baba pe care o arunci pe scari si apoi o intrebi de ce se impiedica. Dupa care o mai arunci o data, probabil ca sa vezi efectul ireversibil :) 

Iar pe alte forumuri, nu neaparat in tara, daca ai scrie cu bold si mai ales cu rosu e mai nasol decat ai scrie cu caps sau daca ai injura, dar probabil matale nu stii asta.

On 12/11/2017 at 10:25 AM, Invitat special said:

Da, am vazut de vineri dar sunt resturile, produse care nu s-au dat in zilele 1-11. Saua pe care o urmaream nu e e acolo.

Am testat si eu una, e foarta faina. Daca ai intrebari da-mi pm, desi seile sunt personale. Poti incerca aici, am vazut un astfel de model pe dirtbike.

Siii a venit din nou perioada in care ne pacalim ca facem dealuri bune.

Eu m-am decis sa ma gandesc altfel. Am nevoie de niste lucruri, ca or fi mai ieftine de BF cu atat mai bine, ca oricum nevoie de ele tot am (masina de spalat, anvelope), sau mi le doresc ca sa imi fac viata mai usoara (pantofi SPD, ciclocomputer).

Vedem maine ce adun in tolba.

Ceva reduceri pe la noi? Sunt ceva magazine?

1 minute ago, Invitat special said:

Putin gresit as zice, if I may :) Acolo sunt aia care au "sponsorizat" ca sa apara ca au reduceri. Mai sunt si alte magazine okish care nu apar listate, insa nu am cautat daca au reduceri ori ba. Maros au unele din cele mai bune preturi, pe langa Bikexpert, parerea mea. Ma rog, din ceea ce am cautat eu. Si la haine Mos Ion Roata, unde voi pleca chiar acum ca sageata alba :) 

Just now, Mookyama said:

Si la haine Mos Ion Roata, unde voi pleca chiar acum ca sageata alba :) 

Si eu urmaresc sa vad ce oferte vor avea la Castelli. De ce mergi acum si nu maine?!