Sign in to follow this  
ciclism

Turul României revine în 2018: Start la Alba Iulia, final la București

Recommended Posts

După o absență de 4 ani din calendarul UCI, se pare că Turul României va fi reînviat în sfârșit în 2018 cu ajutorul Ministerului Tineretului și Sportului. “Turul Ciclist al României este un proiect extraordinar la care ţin foarte mult, pentru că va îmbina sportul şi cultura în anul Centenarului”, a declarat ministrul Marius Dunca pentru […]

Citește întreg articolul

• Like 1

Oh c'mon! Spune-mi ca nu te tenteaza sau nu esti curios sa participi ?! :)) Masochistul din mine sigur ar incerca :D

Si acum intr-o lumina mai realistica: Cred ca ar trebui sa fie si o varianta pentru amatori...

Poi e competiție pentru ăștia bolnavi de astm profesional :)) Mai degrabă m-ar tenta Turul României cu coburile pe bicicletă :) 

Erm...why not both ? Adica...am facut deja un tur al Romaniei si as mai merge. Dar de ce nu si ceva relativ competitiv? Diversitate :D

Iar primul post era mai mult pentru copilul din mine, care inca mai viseaza:D

Si apropo de ultimele evenimente..

.....

Sigur ca acum sunt la moda glumele cu astmul...ca si glumele santeristilor/pensionarilor despre politica, dar desigur, cu un iz mai elevat. Eu incerc sa le reduc, ce-i prea mult strica :)