Axe

Videoclipuri Interesante

Recommended Posts

HG nr. 480/2013 modificata de la 8 aug.2013

La articolul 148, dupa punctul 21 se introduce un nou punct, punctul 22, cu urmatorul cuprins: este intrzis sa  traverseze drumurile publice, pe trecerile destinate pietonilor, in timp ce se deplaseaza pe bicicleta

La articolul 161, alineatul (2)  Pe timpul circulatiei pe drumurile publice, conducatorii de biciclete sunt obligati sa aiba asupra lor actul de identitate.

.

Pffai si mai am si eu cateodata prostul obicei sa fac asta.Doamne fereste!

Demonstraţia clară că n-aţi înţeles nimic:

HG nr. 480/2013 modificata de la 8 aug.2013

La articolul 148, dupa punctul 21 se introduce un nou punct, punctul 22, cu urmatorul cuprins: este intrzis sa  traverseze drumurile publice, pe trecerile destinate pietonilor, in timp ce se deplaseaza pe bicicleta

La articolul 161, alineatul (2)  Pe timpul circulatiei pe drumurile publice, conducatorii de biciclete sunt obligati sa aiba asupra lor actul de identitate.

.

[offtopic]

Ma io oare pe ce lume traiesc? De ani de zile era interzis prin lege sa treci pe trecerea de pietoni calare pe bicicleta. Daca voiai sa folosesti trecerea trebuia sa te dai jos si sa treci pe langa ea. Si iara idiotii de reporteri de la stiri ziceau ca noul cod rutier impune ca biciclistii sa mearga in coloana cand merg pe sosea, si nu in paralel. Si aia e lege veche de cand lumea si pamantul. Oare ce-i cu dezinformarea asta in declaratii si presa?

Aia cu buletinul intr-adevar e noua, cel putin asa cred. Si e foarte de bun simt. Daca ai un accident, e foarte important sa poti fi identificat rapid.

[/offtopic]

• Upvote 2

.

Si daca ma opreste "organul" si nu am actul de identitate la mine ce se intampla ? Imi da amenda ?

Daca ma "legitimez verbal", nu poate sa verifice prin statie datele ?

Nu obisnuiesc sa iau cu mine buletinul decat la ture lungi.

ON:

• Upvote 2

Mda, numa' ca ar fi o problema in momentul in care pe langa altele, ai si gura rupta si nu te poti "legitima verbal" ;) Sa batem in lemn totusi !

Si daca ma opreste "organul" si nu am actul de identitate la mine ce se intampla ? Imi da amenda ?

Daca ma "legitimez verbal", nu poate sa verifice prin statie datele ?

Nu obisnuiesc sa iau cu mine buletinul decat la ture lungi.

Daca esti cu masina si nu ai permisul la tine si actele nu cumva iti iei amenda? Buletinul ala nu este facut sa il pastrezi in vitrina sau sa iti demonstrezi varsta cand cumperi alcool. Ce este asa de greu sa iei buletinul cu tine? " Da eu nu il tin, da eu nu-l dau nimanui, da eu sunt obligat..." Nu ma, fiecare face ce vrea. Cand o sa intelegeti ca o societate functioneaza normal numai cu reguli impuse. Fara reguli ar fi haos. E asa de greu sa porti un nenorocit de buletin cu tine? E uncool sa il ai? Sa-mi fie cu iertare dar cred ca 5% dintre cei care pedaleaza sunt cu capul pe umeri. Restul sunt niste razvratiti care cred ca nu sunt obligati sa dea socoteala nimanui. Reguli? Bitch please...

ON

Daca esti cu masina si nu ai permisul la tine si actele nu cumva iti iei amenda? Buletinul ala nu este facut sa il pastrezi in vitrina sau sa iti demonstrezi varsta cand cumperi alcool. Ce este asa de greu sa iei buletinul cu tine? " Da eu nu il tin, da eu nu-l dau nimanui, da eu sunt obligat..." Nu ma, fiecare face ce vrea. Cand o sa intelegeti ca o societate functioneaza normal numai cu reguli impuse. Fara reguli ar fi haos. E asa de greu sa porti un nenorocit de buletin cu tine? E uncool sa il ai? Sa-mi fie cu iertare dar cred ca 5% dintre cei care pedaleaza sunt cu capul pe umeri. Restul sunt niste razvratiti care cred ca nu sunt obligati sa dea socoteala nimanui. Reguli? Bitch please...

Mai eu vroiam sa stiu daca s-a intamplat cuiva sa-l opreasca politia cand e pe bicicleta si sa-i ceara buletinul, iar respectivul nu l-a avut. Ce a patit ?

Chiar iti iei amenda pe loc?

Normal ca atunci cand sunt cu masina am permisul la mine, si in 99% din cazuri si buletinul,

dar cand ies la o tura pe mtb in padurea Trivale care e la 5 minute de casa, chiar nu-mi iau nimic la mine. (Guilty! recunosc)

Si aici inchei cu off-ul. (sorry)

Si ca sa fiu on pun un video pt mandria celor care respecta legea litera cu litera:

lumea asta e rupta de realitate !!! :))

• Upvote 1

Australianul Marcos Gee a filmat răsăritul lunii de pe platforma de unde admira Muntele Victoria, in Wellington(Noua Zelanda). In cateva zile, video a ajuns la 110 mii reproduceri si a facut furori pe site-ul Viemo.

,,Oamenii s-au adunat acolo sus, in acea noapte, pentru a avea cea mai fantastică imagine a lunii. Pentru a filma, a fost nevoie sa ma situez la circa 2,1 km distanta, in cealalta parte a orasului´´, a explicat Gee in descrierea inregistrarii. Conform autorului, materialul este asa cum a fost filmat, fara sa aiba nicio interventie.  ,,Este ceva ce de multa vreme doream sa filmez. A fost multa planificare si incercari esuate´´.

:D

http://player.vimeo.com/video/58385453?autoplay=1

• Upvote 3

Absolutely f..k..g brilliant !!!!

După asta, uitați-vă la ce a făcut la Royal Albert Hall. (da. acolo.)

• Upvote 4