Axe

Videoclipuri Interesante

Recommended Posts

Shocking New Japan Tsunami Video Found & Released...

http://www.youtube.com/watch?v=0gh3JrdL-Zg

A shocking new Japan tsunami video has turned up and was recently published by LEAKEDCHANNEL on YouTube. This video shows the size and enormity of this tragedy in a way that hasn’t yet been seen before. For your info, the water really begins flowing in at the 3 minute mark and from there prepare to be in awe by the tsunamis amazing scope and power as it destroys everything in its path.

Daca va plictisiti, treceti direct la secunda 1.55 :D

1. e vorba de minut. 1:55

2. pffff... ce de chestii cuuuul face meșteru' ăsta în trafic ;)

Mers p-o roată la vale pe la Filaret  - 0:52

Speriat pietoni în pasaj la 0:58

Mers haotic printre bieții pietoni din centru' vechi 1:31... Bun.

Dacă n-a mers și pe contrasens nu-i destul de cul.  

Pot dezvolta mult mai mult despre cat de rau face la lingurica abordarea asta "culeanu". 

• Upvote 1

am boala pe miejii astia insa mi-a placut initiativa politistului de a alerga dupa el ! :))

probabil din cauza unor fraieri ca asta s-a interzis mersul pe bicicleta in anumite zone din tm .... altundeva nici nu pot ei sa fie cuuul decat printre oameni si masini. => niste papagali !

• Upvote 3

mai bine tragea...

Nu avea cum, e ungur. Risca un conflict interstatal. Ca tot e la moda la ungurii zilele astea...

Speriat pietoni în pasaj la 0:58

Mers haotic printre bieții pietoni din centru' vechi 1:31... Bun.

Sarmanii papucari de centru vechi :( A venit biciclistu' cel rau si le-a ridicat sensibilitatile...

In alta ordine de idei, stie cineva pe aici cine e baiatu' asta? Va incurajez sa dati o cautare pe goagal, asa, de curiozitate. Kinda Geza il cheama.

Si daca Tiger Woods joaca golf printre oameni ti se pare ok? Ca-i mare sportiv?

• Upvote 1

Daca Tiger Woods ar juca golf printre americani, pe strada mare, cel mai probabil s-ar bate oamenii intre ei ca sa ii care crosele si sa ii lustruiasca galosii.

Dar nu voiam sa zic ca ce face el e ok doar pentru ca e sportiv, departe de mine. Voiam doar sa cititi un articol si eventual sa va uitati in ochii lui, digital, inainte sa faceti comentariile de mai sus.

Deja suntem pe langa subiectul topicului.

Am citit cu ceva timp in urma despre el. E ok ce face. E un exemplu ca si sportiv. Dar un sportiv care este un exemplu nu face astfel de filmulete pentru un sponsor. Un sportiv nu poate face asta nici macar pentru distractia lui. Doar fotbalistii fac asa ceva. Un sportiv invata sa fie disciplinat. Vreau sa cred ca oamenii care fac activitatile pe care le face Geza, au un minim respect pentru reguluile unui oras. Fie ele de circulatie, de bun simt sau de ce-or mai fi ele. Sa sari peste masina politiei este cool? Credeam ca doar cei de 12 ani cu Polar X sub cur cred asta. Dar Geza? Geza e un sportiv, nu e un mesager din Line of Sight.

• Upvote 3

@@nubciclist

Am zis că nu dezvolt da' uite că... :))

Am citit un articol, dar la comentarii sunt mai mult de 2/3 de aceeași părere cu @@Odden sau cu mine.

Am plăcerea ca zilnic să mă întâlnesc cu dl. Ivan Patzaichin. 

Un tip totalmente diferit de ceilalți 3 mari sportivi mega prezenți în reclame. Deși ar fi meritat să stea și el alături de ei prin prisma realizărilor.

Să zicem că mi-ar fi plăcut ca Geza să apară pe această pagină, sau să aflăm despre el precum aflăm de Toma Coconea.

Nu dintr-o promovare găunoasă a unui brand nou apărut al cărui mesaj este "să fii cul" ;) cu orice preț.

Zi-le chestiile astea părinților puștiului mort cu ghidonul înfipt în gât făcând trickuri.

Nu uita că generația actuală e debusolată și trăiește pe iutub/feisbuc/etc. Iar ceea ce văd e demn de a fi luat ca exemplu.

Cât privește pietonii din centrul vechi... treaba fiecăruia ce face și unde vrea să fie papucar... 

Io n-am mai fost p-acolo de vreo 2 ani, dar n-aș vrea ca dacă voi fi nevoit să ajung acolo invitat de vreun prieten străin sau de vreun partener de afaceri să nu pot merge pe bicicletă pt. că poate vreun cocalar nervos deranjat cândva sau vreun badigard zelos îmi interzic asta.

• Upvote 1

@Mac dar trebuie dezvoltat.

Uite eu nu sunt de acord cu aia 2/3 comentatori de pe dirtbike, pentru ca se leaga prea mult de forma si prea putin de fond.

Geza nu e pe pagina Redbull pentru ca e rider Burn :P

Re: pustiul care a murit de curand: responsabilitatea pentru educatia copiilor nu trebuie sa fie in mana celor care fac filme de dat pe youtube, ci in mana parintilor. Faptul ca generatiile noi sunt debusolate nu e din vina astora de la Indigen. In plus, va asigur ca sunt multe clipuri pe net in care este promovat un stil de mers "urban" mult mai iresponsabil decat ce face Geza aici.

Si cred ca trebuie sa va asumati faptul ca veti fi tratati ca niste cetateni de mana a doua, doar pentru ca sunteti biciclisti si pentru ca exista alti biciclisti care merg iresponsabil. Si, din nou, asta e o imagine mult mai adanc intiparita in mentalul colectiv, decat imaginea prezentata in clipul de fata.

Mie clipul mi se pare interesant si imi transmite faptul ca, intr-un/o oras/stat/societate in care sunt glorificate niste valori care merg de fapt impotriva interesului omului de rand (vezi cadrele cu coloana de masini, biciclistul strivit intre tramvaie), trebuie sa gasesti modalitati de a incerca sa clatini acest status quo. Iar faza cu masina de politie chiar asta arata - in timp ce toata lumea face misto de politisti pe la colturi, chiar pe forumul asta, fara a iesi insa in vreun fel din zona de confort si a interactiona cu ei, un biciclist se apuca de ...oua si arata de fapt cat de neputinciosi, inadecvati postului si lipsiti de interes sunt unii din ei.

• Upvote 1

Ce se intampla cand un antrenor de fotbal american se apuca sa antreneze o echipa de fotbal european in Anglia!

Din pacate cred ca au scos echipajul ala doar pentru filmulet. Daca ar exista 2-3 exhipaje din astea in permanenta in bucuresti cred ca in cateva luni s-ar merge ca in germania....

• Upvote 2

Din pacate cred ca au scos echipajul ala doar pentru filmulet. Daca ar exista 2-3 exhipaje din astea in permanenta in bucuresti cred ca in cateva luni s-ar merge ca in germania....

De acord, poate ca este prima, singura actiune laudabila si inteligenta a politiei romane de cand ma-sa(cu cratima) a facut-o !!! Sa speram ca vor insista...

Eu am vazut in ultimele doua saptamani de doua ori politisti in masini nemarcate si pe ruta Obor - Universitate (Calea Mosilor) echipaje care opresc masini pe dreapta, ziua, in aglomeratie. Poate chiar vor sa miste ceva, nu stiu ce sa zic.

As vrea sa ii vad ca incep sa opreasca si biciclisti, macar pentru lucrurile grave (neacordare de prioritate, mers pe contrasens, lipsa lumini).

As vrea sa ii vad ca incep sa opreasca si biciclisti, macar pentru lucrurile grave (neacordare de prioritate, mers pe contrasens, lipsa lumini).

Ar fi stupid sa inceapa sa opreasca biciclisti prin trafic , incearca tu sa dai prioritate ca la carte pe 3 benzi cand trebuie sa faci stanga .