Axe

Videoclipuri Interesante

Recommended Posts

Legat de mersul pe sosea in grup si discutia iscata, expun modelul Britanic.

Cand ies alaturi de club, toate grupurile sunt de maxim 10 persoane si se merge pe doua linii. Poate or fi si mai largi si n-am vazut eu.

Nu am pomenit vreodata sa ne dam la o parte ca sa treaca o masina, chiar daca era drum de o banda(nu o banda pe sens).

Fiecare grup e condus de o persoana acreditata si instruita de Federatia Britanica de Ciclism pt a fi lider de grup. 

• Upvote 1
  • Thanks 1

Mi se pare normal, dar de cate ori s-a intamplat sa fie drum cu 2-3 benzi pe sens si voi sa mergeti fix pe mijlocul sensului de mers pentru ca asa vreti voi?

• Sad 1

10 minutes ago, mihaitasr said:

Mi se pare normal, dar de cate ori s-a intamplat sa fie drum cu 2-3 benzi pe sens si voi sa mergeti fix pe mijlocul sensului de mers pentru ca asa vreti voi?

E de bun simt sa stai cat mai pe marginea drumului atunci cand mergi in grup.

Totusi, naveta zilnica m-a invatat sa stau cam la peste jumatate de metru de bordura atunci cand sunt singur.

La jumatate de metru de bordura, sigur. E perfect rezonabil si nici macar nu e sigur sa mergi mai aproape de atat, dar nu fix pe mijlocul sensului de mers care are 3 benzi + banda de biciclete.

• Sad 1

Băi ăjtia de-ați sărit gardul la franceji, ia numai denigraț! Filmulețul original.

• Upvote 1
  • Haha 3

Col du Tourmalet (Luz St Sauveur) 

Col du Galibier (Valloire)

The Col Collective se numeste canalul.Am vazut ca sunt prezentate mai multe varfuri importante ce sunt abordate in marile tururi cicliste cat si altele ce pot fi noi destinatii pentru pasionatii de munte si de catarare.Am observat ca ofera mai multe informatii despre drumul in sine ,peisaje,elevatie,etc.Cui ii place le vede pe toate.Unele dintre ele chiar daca filmarea este mai veche au aparut in povestile lui @majikstone 

De ex:

Col de i'Izoard: 

• Upvote 3
  • Like 1

Te îmbolnăvești dacă te uiți la ăștia pe canalul de youtube... :)

^^ apoi ăștia ce să mai încurajeze? Mă tot gândeam cum pedalez eu prin Parisul ăla, cel mai mare și aglomerat oraș străbătut pe două roți până atunci fiind Clujul. Am aterizat pe la ora 16 în gară și am pedalat 10km fără griji de zici că m-am plimbat prin jurul blocului meu din Baia Mare, pe trotuar.

Cum le ticluiește Bărbosu'!
Astăzi citeam topicuri vechi, dar bune de pe forum si dădusem peste așa ceva: 

Apoi FB mi-a turnat in feed, asta:

• Upvote 2
  • Like 1

Stiti pozele alea cu pisicute simpatice si catei saltareti? Cam asta ar fi opusul la care intoarce noi capul, zilnic.

• Upvote 1

@BodoC chiar zilele acestea l-am pomenit pe @LucianTheOne intr-o discutie cu @igabi, asteptand povesti noi cu talc din viata Londrei privita de pe 2 pedale. Iar astazi, ca tot ai pomenit, am observat ca nu a mai scris de multa vreme.

• Upvote 1

Urmăresc cu atenție si bucurie postările lui. Multora ne e dor de el.

Nu e doar un videoclip, nu stiam unde sa il pun. Cam tot canalul baiatului prezinta excursii pe munte in diferite zone (poate unii ati fost pe acolo poate altii nu si vor sa isi faca o idee). Emisiunea lui din cate am inteles a fost si pe Travel Mix.Fiecare videoclip are cam vreo 50 min 1 h. Daca nu mergeti pe acolo macar le puteti urmari la Youtube.

Mi s-a parut interesant si ma gandesc ca si altii ar fi poate interesati de astfel de peisaje si de ce nu sa explorere si ei acele zone.

Si zona aceasta mi s-a parut interesanta ,tot spunea ca cei din Bucuresti ar putea sa vina si aici sa mai lase acea Vale a Prahovei aglomerata.

Daca e considerata importanta postarea poate ar merge mutata la idei de Excursii fara Bicicleta.Un moderator poate face mai multe. :)

• Upvote 1

Îl urmăresc pe Facebook. Organizează tot felul de ture pe munte, inclusiv pentru părinți cu copii.

Eu l-am gasit recent ,in recomandarile de la Youtube.Am vazut mai multe episoade si cum cam toate mi se pareau interesante,m-am gandit sa postez si aici chiar daca nu e legat de bicicleta.

• Upvote 1

On 1/12/2019 at 1:17 PM, ShutUpLegs said:

[...]

O frumusete. Chiar ma intrebam cand o sa se intoarca la cadru de aluminiu. E un pas natural, tinand cont ca majoritatea prefera cadru din aluminiu, dar aleg carbon pentru greutate. Partea buna e ca acum poti sa economisesti greutatea cu rotile si groupsetul si poti sa pui ce cadru vrei. 

Meanwhile in Maramures

• Upvote 2
  • Like 1