Sign in to follow this  
Gergo Szakacs

Pareri NSR Rocco SL

Recommended Posts

Buna ziua!

Caut o cursiera, buget maxim 1400 lei. Precizez ca pe mountain bike ma dau de 5 ani, particip si la concursuri, dar cursiera nu am avut niciodata, deci pe sosea nu am experienta aproape deloc. Pana acum ce am gasit sa fie ok ca si echipare si sa fie si relativ aproape de mine ca sa o pot vedea inainte sa o cumpar, este bicicleta din linkul de mai jos. Singura problema ii ca nu am mai auzit de NSR si nici pe net nu am reusit sa aflu multe lucruri despre ea, doar ca e o firma italiana. Ma poate ajuta cineva cu un sfat, daca se merita sa o cumpar sau sa mai astept in speranta ca apare ceva mai bun?

https://www.निषिद्ध/oferta/cursiera-nsr-ID9G9Zj.html#3ba9f3a559

Salut @Gergo Szakacs. In genul asta de biciclete obosite, de obicei bagi multi bani ca sa o aduci la linia de plutire. Plus ca echiparea Veloce are mofturile ei, si cel mai probabil (avand in vedere ca ai deja ceva experienta pe bicicleta) la anul sau in toamna o sa vrei sa o schimbi. Eu iti recomand sa cauti ceva nou, fara batai de cap, si sa te bucuri de un inceput linistit pe cursiera.

Salut,

@Radu Iancu M-am mai uitat putin la anunturi zilele astea si cred ca mai astept un pic pana reusesc sa mai pun deoparte niste bani. Cursiera noua nu o sa imi iau, deoarece una cu echipare decenta deja e destul de scumpa, insa am vazut ca la 2000 de lei se gasesc SH modele chiar faine si relativ noi (3-4 ani).

17 hours ago, Invitat special said:

Ce MTB ai?

Am un Canyon AL SL 7.9, am cumparat-o anul trecut noua.

39 minutes ago, Gergo Szakacs said:

Salut,

@Radu Iancu M-am mai uitat putin la anunturi zilele astea si cred ca mai astept un pic pana reusesc sa mai pun deoparte niste bani. Cursiera noua nu o sa imi iau, deoarece una cu echipare decenta deja e destul de scumpa, insa am vazut ca la 2000 de lei se gasesc SH modele chiar faine si relativ noi (3-4 ani).

Am un Canyon AL SL 7.9, am cumparat-o anul trecut noua.

Probabil ca e mai bine sa astepti pana strangi 2000+ ca sa ai o echipare decenta. Dar modelul din primul tau post nu are o echipare decenta :)

Poate gasesti ceva second hand cu shimano 105, sau campagnolo chorus ceva mai vechi.

Acum stiu :) neavand experienta in "domeniul" cursierelor, am crezut ca tot ce e campagnolo e bun si ca la 1300 lei cat cerea pe bicicleta fac o afacere buna. Dar am mai vorbit cu cineva inainte sa primesc raspuns aici pe forum si mi-a spus ca nu e foarte ok, dupa care m-am mai uitat din curiozitate si la anunturile cu biciclete care deocamdata depasesc bugetul meu si am ajuns la concluzia ca merita sa mai astept.