Sign in to follow this  
DariusTheBear

Recomandări

Recommended Posts

https://www.carpatsport.ro/munte/hardtail/bicicleta-mtb-ht-26-velors-v2683b-cadru-aluminiu-culoare-negru-albastru-217v2683b95.html 

ce ziceti de ea ?:) mi-au zis cativa ca e ok si ca merge bine chiar ca o are un prieten si e comoda si de mers merge.. ce ziceti?duce cat de cat ca eu nu fac performanta dar vreau sa ma misc cat de cat nu sa pedalez si sa nu aiba deloc viteza deoarece ma duc mai mult pe sosea decat pe teren accidentat,daca ma intelegeti..va rog ceva decent :D

Am mai gasit ceva ce cred eu ca e ok ce ziceti https://www.carpatsport.ro/city/28-inch/bicicleta-road-28-velors-v7001c-cadru-aluminiu-culoare-rosu-negru-217v7001c91.html

Prima e un MTB HT cu roți de 26, n-ai ce face cu ea pe șosea. A doua ți-e prea mica, cadrul e de 19"

Cuvetarie montata mai prost pe o bicicleta noua n-am vazut in viata mea.

bicicleta-road-28-velors-v7001c,-cadru-a 

In plus, in afara de faptul ca ai doua foi in loc de una, bicicleta asta e foarte similara cu cea din Decathlon, cu mentiunea ca asta probabil se va dezmembra dupa primii 200 km (judecand dupa calitatea asamblarii).

La banii respectivi nu prea am alta sugestie de bicicleta noua potrivita pentru mersul pe sosea pe care sa o cumperi in afara de cele deja prezentate aici. Parerea mea e ca mai bine incerci sa cauti ceva second-hand la banii astia.

Un otel probabil. Pentru inceput e minunat. Gasesti suficient de mult pana intre 500-1000lei. Daca o sa iti placa "cursierele" si marimea e ceea cea potrivita, probabil o vei pastra de mers cu ea la job, prin oras, la o cafea, la pescuit. Probabil va fi necesar sa ii schimbi saboti, cabluri, camasi, consumabile intr-un cuvant :)

Imposibil ca prietenul cunoscator sa ti recomande aceasta varianta in defavoarea celei de la Decathlon...pe care daca tine minte o poti returna in termen de 30 de zile daca simti ca ceva nu e ok.

In momentul in care ai pus link cu MTB si tu vrei viteza pe sosea, cred ca multi colegi de aici au inteles exact cum se va termina acest film.

Cam asta gasesti daca macar iti dai un pic interesul:

https://www.निषिद्ध/oferte/q-cursiera/?search[filter_float_price%3Ato]=1100

Bună ziua,am mai făcut un topic despre achiziționarea unei biciclete dar nu mi s-au dat niște oferte și indicații chiar ok,de aceea voi reveni cu acest topic.Aș dorii să-mi dați niște link-uri cu biciclete pînă in 1000 de lei deci să nu depășească...Aș dorii să fie comode și să se miște ok pe șosea gen să nu pedalez non-stop.. mi-ați putea da niște sfaturi dacă vă rog ? PS : am 1.85 înălțimea,88 kg.Vă mulțumesc frumos!

Că sa nu pedalezii non-stop, recomand o biciicleta electriica. Nu stiiu daca te incadreziii in sumă...

• Upvote 1

Ca sa nu mai deschizi alt topic, draga Darius, imi pare rau sa-ti spun, dar ce vrei tu nu exista. Noi putem sa iti dam oferte doar de biciclete mult mai scumpe.

Altfel, indicatia mea e sa nu cumperi de pe olx sau dirtbike o bicicleta furata pt ca va avea karma negativa si va trebui SA PEDALEZI NON-STOP. Chiar si la vale, ca ma vazut eu pe unu' in Turu' Frantei ca asa facea, zici ca era nebun cu 70 la ora. Da' ala, intr-adevar, avea o bicicleta misto, era comoda si se misca ok pe sosea.

• Upvote 1
  • Like 1

salut..

in primul rand,

esti incepator sau nu,poate ai mai avut biciclete de sosea?

In al doilea rand-

daca vrei o bicicleta pentru sosea,iti trebuie o cursiera,care ,nu e prea  comoda pentru incepatori!..

eu pentru mine personal,la acest buget,as alege o cursiera de otel usoara second hand.

Off eu vă cer niste modele de biciclete si voi ma intrebati daca am mai avut bicicleta.. Dati niste modele daca doriti daca nu taceti mai bine..si ala care o zis de fotoliu stai linistit ca am destule :* 

Atât! Le-ai zis-o.

@Traveller poate luați și voi niște măsuri împotriva obraznicilor ăstora de răspund la o întrebare cu alte întrebări. Asta nu se face numai în politică.

• Like 1

Darius... lumea. Lumea... Darius. Ma bucur ca v-ati intalnit pentru prima data.

On 11/03/2018 at 22:04, DariusTheBear said:

Aș dorii să fie comode și să se miște ok pe șosea gen să nu pedalez non-stop..

Gen perpetuum mobile, sau de care ai doriiiiii?

Cred că ne-am străduit mai mulți să iți explicăm că sub 1000 de lei nu găsești bicicletă de șosea, nici măcar la mâna a doua. 

Dacă ai MTB, pune-i cauciucuri netede mai subțiri și o să se miște mai bine pe șosea.

Bună ziua.. știu că mulți dintre voi mi-ați mai văzut postările dar dacă nu ma ajutați și doar o luți in bătaie de joc vă rog să nu răspundeți.Acum că am trecut de această fază aș dorii să-mi iau maxim pînă marți o bicicletă...Nu mai vreau cursieră deoarece la înălțimea și greutatea mea nu ar fi prea ok din cîte am auzit (1.85 88 kg).Mi-au recomandat mulți bicicletele tip TREKKING.Și am găsit un model care 2 prieteni mi-au spus ca e foarte bun.Ce părere aveți ? https://www.biciclop.eu/bicicleta-de-trekking-romet-orkan-3m-negru-rosu-2017.html sau ar fi mai ok un Rockrider 520? Mă plimb mai mult pe șosea Și nu NU VREAU CURSIERĂ iar bugetul e max 1500! Vă mulțumesc frumos o zii/seară faină.Aștept raspunsuri vă rog doar dacă vreți să mă ajutați dacă nu...mai bine nu !

Cine zice ca la 185 si 88 kg nu e buna cursiera:)?

Ia o hybrida daca chiar nu vrei cursiera care e defapt o ciraoera cu un cadru cu geometrie relaxata si un flatbar.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

în urmă cu 4 minute, tohan said:

Cine zice ca la 185 si 88 kg nu e buna cursiera:)?

Ia o hybrida daca chiar nu vrei cursiera care e defapt o ciraoera cu un cadru cu geometrie relaxata si un flatbar.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Nu cred că găsesc pînă in 1500 de lei hybrid sau? nici nu știu sincer ce e hybridul dacă mă intrebi ... e bicicletă cu motor sau ? că parcă așa am auzit :P.. și trekking nu ar fi ok asta sau nu mi-ai putea recomanda tu ceva te rog ?:*