Sign in to follow this  
DariusTheBear

Recomandări

Recommended Posts

Nu cred că găsesc pînă in 1500 de lei hybrid sau? nici nu știu sincer ce e hybridul dacă mă intrebi ... e bicicletă cu motor sau ? că parcă așa am auzit [emoji14].. și trekking nu ar fi ok asta sau nu mi-ai putea recomanda tu ceva te rog ?:* 

Nishiki ultra race pro e un hibrid fain si ieftin.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk

Pare în regulă, dacă prietenii tăi  sunt mulțumiți  de modelul respectiv și au în magazin mărimea potrivită ție, cumpăr-o. 

Fii atent la mărime, e importantă. 

@DariusTheBear Am comasat toate posturile în aceeași discuție; nu are absolut nici o logică să abandonezi un subiect de discuție în care ceri recomandări despre o achiziție pentru a deschide un alt subiect de discuție unde să continui prima discuție. Asta nu e o strategie acceptabilă, la stilul mai bag o fisă că poate de data asta îmi vin răspunsurile pe care vreau să le aud. Ai cerut recomandări, ai primit recomandări, indiferent dacă îți plac sau nu. Te rog nu abuza de forum prin n topicuri pe același subiect.

La 1000 de lei poti combina o trotineta cu abonament RATB pe un an.

Bad ass :))

în urmă cu 10 ore, puterfixer said:

@DariusTheBear Am comasat toate posturile în aceeași discuție; nu are absolut nici o logică să abandonezi un subiect de discuție în care ceri recomandări despre o achiziție pentru a deschide un alt subiect de discuție unde să continui prima discuție. Asta nu e o strategie acceptabilă, la stilul mai bag o fisă că poate de data asta îmi vin răspunsurile pe care vreau să le aud. Ai cerut recomandări, ai primit recomandări, indiferent dacă îți plac sau nu. Te rog nu abuza de forum prin n topicuri pe același subiect.

Din moment ce toti de aici imi dau doar genu de raspunsuri ia-ti o trotineta sau un pat mai moale si prostii de astea e normal sa mai incerc nu? sau forum-ul asta e format doar din copii,cu tine in frunte ?

2 minutes ago, DariusTheBear said:

sau forum-ul asta e format doar din copii,cu tine in frunte ?

On 2/21/2018 at 8:36 PM, DariusTheBear said:

Precizez am 15 ani 

1qqazl.jpg

• Confused 1

On 2/21/2018 at 21:36, DariusTheBear said:

Buna ziua m am decis sa achizitionez o bicicleta la suma de 1000 de lei..stiu ca nu e mult dar atat am atat dau ...mi as dorii o cursiera sinceer pt ca ma duc aproape doar pe sosea si ma intereseaza rapiditatea ei si comfortul+ca as cam vrea sa fie noua.Precizez am 15 ani 1.86 inaltime si 85 kg.stiu multe pretentii dar la partea sa fie noua am zis o deoarece am mai cumparat sh si niciodata nu a iesit ok sa ma bucur de ea...sau un mtb nu stiu pt ca nu ma pricep de aceea va intreb..vreau neaparat sa fie rapida pe sosea daca mi ati putea lasa si link v as fii foarte recunoscator.

On 2/21/2018 at 22:13, Radu Iancu said:

Salut Darius. Cumpara asta:

https://www.decathlon.ro/bicicleta-sosea-triban-100--id_8377732.html

Marimea L

Exploateaz-o la maxim, pana consideri ca ai nevoie de ceva mai bun.

PS. Incearca sa te exprimi corect pe forum. Te ajuta si pe tine, si pe noi. Ia-o ca pe un sfat prietenesc.

On 2/21/2018 at 22:33, sorin7sorin said:

On 2/24/2018 at 9:57, DariusTheBear said:

Baieți am un prieten care e ciclist de 10 ani si mi a zis ca e foarte slaba bicicleta aceea la 1200 de la decathlon... nu mi-ati putea recomanda si altceva ca el cand vine in tara ma ajuta cand o cumpar dar pana atunci sa ma decid..nu puteti va rog sa mi recomandati inca cateva..? 

On 2/24/2018 at 10:03, Traveller said:

Tu ai deschis discuția cerând o bicicletă la 1000 de lei. In banii ăștia bicicleta de la decathlon e cam tot ce se poate găsi decent (ca biclă nouă).

Sigur că second s-or găsi destule, dar ar trebui să ai grijă de la cine ce cumperi.

On 2/24/2018 at 10:10, bogdan_dub said:

Fiind la inceput/buget fix 1000lei/neaparat noua, parerea mea este ca nu ar trebui momentan sa insisti asa mult pe echipare.

Vezi cum te intelegi cu ea un an...si dupa ce prinzi un pic de experienta si iti place, o poti cauta si pe aia care "sa fie rapida". Doar zic.

On 2/24/2018 at 15:30, majikstone said:

Cursiera noua la 1000 de lei? Cu siguranta nu. Second-hand da, ai putea gasi ceva decent cu putina rabdare. Sau un trekking / cross nou ceva mai decent echipat decat cursiera din Decathlon, dar nu cu mult oricum.

On 2/24/2018 at 15:30, FlorinCristian said:

Poate pe  olx, tu ai specificat ca vrei sa fie noua! De curiozitate, intreaba-l cat a dat pe bicicleta si cati bani a bagat ulterior in alte upgrade-uri.

On 3/11/2018 at 22:04, DariusTheBear said:

Bună ziua,am mai făcut un topic despre achiziționarea unei biciclete dar nu mi s-au dat niște oferte și indicații chiar ok,de aceea voi reveni cu acest topic.Aș dorii să-mi dați niște link-uri cu biciclete pînă in 1000 de lei deci să nu depășească...Aș dorii să fie comode și să se miște ok pe șosea gen să nu pedalez non-stop.. mi-ați putea da niște sfaturi dacă vă rog ? PS : am 1.85 înălțimea,88 kg.Vă mulțumesc frumos!

On 3/12/2018 at 0:06, Stuparul said:

Ca sa nu mai deschizi alt topic, draga Darius, imi pare rau sa-ti spun, dar ce vrei tu nu exista. Noi putem sa iti dam oferte doar de biciclete mult mai scumpe.

Altfel, indicatia mea e sa nu cumperi de pe olx sau dirtbike o bicicleta furata pt ca va avea karma negativa si va trebui SA PEDALEZI NON-STOP. Chiar si la vale, ca ma vazut eu pe unu' in Turu' Frantei ca asa facea, zici ca era nebun cu 70 la ora. Da' ala, intr-adevar, avea o bicicleta misto, era comoda si se misca ok pe sosea.

On 2/24/2018 at 17:05, DariusTheBear said:

Atunci imi poti ziceti tu o bicicleta ok pana in 1000 lei ? te rog :D

On 2/24/2018 at 17:13, majikstone said:

La banii respectivi nu prea am alta sugestie de bicicleta noua potrivita pentru mersul pe sosea pe care sa o cumperi in afara de cele deja prezentate aici. Parerea mea e ca mai bine incerci sa cauti ceva second-hand la banii astia.

De-abia după 2 subiecte deschise și multă bunăvoință din partea multor oameni, cand au constatat că-și bat gura degeaba, au început să mai scoată și ironia de la naftalină.

E bine că tot tu te superi și îi oțărăști.

Fii civilizat sau discutăm altfel.

@Traveller și tu vreai să eși la penzie în țara aiasta? hahahahaha...
Ui ce vine din urmă. (da. știu. e un clișeu. acum. dar va să fie o fotografie faină. mai încolo. cu  mulți pixeli. o să îmi daț dreptate.)

• Thanks 1
  • Sad 2

49 minutes ago, MaC® said:

se aude bâzâit de laser. 

Să i se taie capul.

în urmă cu 1 oră, DariusTheBear said:

Din moment ce toti de aici imi dau doar genu de raspunsuri ia-ti o trotineta sau un pat mai moale si prostii de astea e normal sa mai incerc nu? sau forum-ul asta e format doar din copii,cu tine in frunte ?

Mai citește o dată răspunsurile primite. Uite, ți le-a dat @Traveller mură-n gură. Mi se par niște răspunsuri cât se poate de pertinente. Că nu se potrivesc cu ce-ți imaginai tu că ar trebui să primești ca răspuns, asta nu e problema răspunsurilor, ci a ta. Plus că într-un buget de 1000 de lei n-ai cum să obții o biclă care să fie mai bună decât „măcar nu e o janghină penală din carrefour, de-aia care la a treia traversare de stradă se dezintegrează”. Mulțumesc pentru aprecierea că încă suntem tineri la suflet, dar solicitarea rămâne să folosești forumul așa cum trebuie, un topic pentru un subiect de discuție.

• Thanks 1

bine va face! pe mine m-ati fript cand i-am dat peste nas...

eu ii cam miros de la inceput pe astia care freaca duda intr-un mod obraznic!

Asa-s astia de pe aici o adunatura de copii care nu se pricep,umbla toti doar cu masina.

O bicicleta bunicica si care  coste putin peste 1000 lei CANYON ULTIMATE CF SLX .

în urmă cu 1 oră, PVN10 said:

Asta e o aptitudine foarte utilă, dar la fel de important este să prestezi asemenea servicii de detectiv doar când sunt solicitate ;) „Backseat moderating” există ca și concept bine definit, și unele forumuri îl acceptă iar altele (ca ăsta) nu.

2 hours ago, PVN10 said:

bine va face! pe mine m-ati fript cand i-am dat peste nas...

Probabil dupa numarul de "i" adaugati. :))

• Haha 1

Ce'aia " backseat moderating"???

Cursiera ieftine sunt pe Wiggle: 288 euro Wiggle și 292 brand-x. Se adaugă și transportul.

Știu că nu sunt cervelo, dar nu le poți avea pe toate...

1 hour ago, PVN10 said:

Ce'aia " backseat moderating"???

http://lmgtfy.com/?q=backseat+moderating

http://wolvhaven.net/lets-talk-backseat-moderating/

On topic: la momentul ăsta poate mai sunt ceva rămășițe de stocuri de biciclete din modelele anului trecut, la vânzare la preț bun. Dar dacă există, nu prea ai din ce alege - poate mai e o bucată mărime L dar de culoare roz, alta neagră dar mărime XS, etc. Trebuie să faci un compromis mai mare; pe de altă parte, poate ai noroc să-ți găsești o bicicletă potrivită, nouă, BUNĂ, și care să se încadreze în bugetul foarte mic.

On 3/27/2018 at 1:00 PM, PVN10 said:

asaaaaaaaaa, deci... e complicat si complex becsitingu' asta! e psihologic...

on topic: https://rovelo.ro/biciclete-pentru-copii/raleigh-performance-road-26-201

Bicicleta din link-ul tau e pentru copii de 9 ani. Parca pretendentul avea 15 ani. Cred ca totusi are nevoie de roti 28". :eatpopcorn:

• Haha 1

9+.

Eu am mtb cu roti de 26". Merge!

O bicicleta de firma, la un buget apropiat eu n-am găsit...