tsisak

Te-am văzut în trafic

Recommended Posts

Vazut doi cursieristi astazi, 22.09 pe la ora 17:30, prin Tartasesti.

Daca sunt coforumisti, ii salut si aici!

Salut ! Văzut din ce în ce mai multe fete pă bicle prin București și împrejurimi (cel puțin). După aprecierea mea cam de trei ori mai multe decât anul trecut. Ar trebui desfășurată o acțiune pentru inventarierea acestora. Păcat că nu au și ele un "colț" unde să-și exprime părerile !

Nu toata lumea care merge pe bicicleta are cont pe forum. Sunt multi/multe care nici nu au auzit de acest site.

Nici nevasta-mea n-are cont pe forum, dar e prezenta prin trafic. Zilnic.

@@fanelul

Un nenea cu Matizul a trecut pe rosu.

Colegul biciclar nu prea e ok, e in spital inca. Clavicula rupta, coaste rupte si plaman perforat. 

Salutari celor doi rutieri pe Trek-uri care urcau pe Maguri Racatau (jud Cluj), azi pe la 13:00. Am "salutat" cu piciorul, mainele'mi fiindu-mi inghetate pe ghidon pe coborare:)

Vazut una bucata @@Axe ieri dimineata prin piata Uimirii. Strigat la el, da' iera cu castile in urechi, si nu m-o auzit. Ii saluta mandru pe trecatorii care ii faceau cu mana. (Nu va ganditi la prostii)

Ntz, ntz, ntz, pai la canapeaua aia, nu ai sistem 5.1 integrat, cu alimentare din butuc dom'le? :)

Salutari, imi pare rau ca nu te-am auzit coane, data viitoare, cine vrea sa-mi intrerupa auditia, poate sa ma sune! :D

Una ca asta ajunge, garantat:

deal-v14162160152.jpg

• Upvote 1

Sa-mi dai telefonul tau cu tot cu incarcator.

E I-phone 6?

• Upvote 1

Azi am iesit prima data pe anul asta cu bicicleta si copilul, iar pe Panduri am avut placerea sa ma intalnesc cu (si sa-i strang mana lui) @@diorgulescu :)

El era per pedes, cu consoarta dumisale.

Mi-a placut ca ne-am recunoscut cam instantaneu. Sper sa ne revedem, de ce nu, la o intalneala pe 2 roti. :D

• Upvote 2

Nu l-am recunoscut, dar poate activeaza si pe aici. I-am multumit pentru intentie unui domn aseara care s-a oferit sa ma ajute sa rezolv o pana dar deja rezolvasem, eram pe sub Tampa. Inca o data multumesc :).

@@Traveller

Placerea fu de partea mea :D

Normal ca ne-am rescunoscut...

Cat despre ieseala, discutam in scurta vreme ;)

Astazi pe la ora 18:00-18:15, pe DN 71 intre Ghergani si Contesti, cam in dreptul comunei Bălteni, am vazut remarcat din goana masinii, un ciclotransportor care cred ca apartine userului @@sandulea, Il salut si aici.

Daca nu era el, tot il salut. :)

Am vazut aseara in Baciu biciclist pe cursiera Scott neagra cu litere galbene merdand Cluj > Baciu si peste cca 10 min inapoi, atunci noi eram opriti la baza Taieturii Turcului, el a inceput sa urce dealul. Noi eram doi, Alin cu o cursiera rosie si eu cu Focus negru. 

@@BodoC

Salut, eu eram, intr-adevar. Daca mi-ai vazut tractorul stationar, eu eram trantit undeva la umbra lui, luand o pauza de la un vant cam agresiv dinspre vest. Cam pe-acolo oprisem, langa o intersectie, dupa podul peste calea ferata.

Exact acolo. Bicla rezemata, si calaretu' la odihna.

Trimis de pe al meu GT-I9070 folosind Tapatalk

Fotografie0183.jpg

@@Eddy za Canibal, pozat duminică, 17 aprilie orele 19,00, la ieșire din Sinaia. Peste multe zeci de minute (coloană lentă de mașini până la ieșirea din Comarnic), l-am depășit undeva după Bănești. RESPECT!