tsisak

Te-am văzut în trafic

Recommended Posts

In fiecare dimineata ma intalnesc cu un tip inaaalt pe la ciurel. Pantaloni negri lungi si o bluza verde. Salutari mestere.

Salutari domnului care pe la ora 15:30 pedala de zor pe Bulevardul Brancoveanu inspre Strada Nitu Vasile pe un Kellys alb cu rosu ;).

Miercuri dimineata (11 aprilie) pe la sapte fara ceva m-a depasit la intrarea in Oraselul Copiilor o doamna/domnisoara pe o bicicleta Cube, neagra, cu roti de 28. Era complet echipata. In seara aceasta am vazut-o, iarasi, la intrarea in Parcul Tineretului (intrarea Sincai) si pe langa echipament avea aprinsa si frontala. Si eu folosesc o astfel de lanterna pe bicicleta si mi-ar place sa stiu ce frontala foloseste. Mai mult de atat, mi-ar place sa fie pe acest forum, pentru ca se vede dintr-o privire, ca e pasionata de mersul pe bicicleta.

Cu vesta fluorescenta verde?

Nu cred ca avea vesta. Avea echipamentul negru si casca alba.

Vazut si salutat astazi in Parcul Tineretului un grup de 2 domni pe 2 Santa Cruz si 2 doamne pe 2 Focusuri.

Azi in jurul orei 10:50 Octav acorda prioritate masinilor in intersectia Floreasca cu Stefan cel Mare. Probabil se intorcea de la tura anuntata cu o zi in urma.

Vazut ieri in jurul orei 19 ciclista draguta si in forma ;-) venind dinspre Cora Miltiari spre Gorjului pe cursiera (cred ca un Wilier dar nu sunt sigur).

Am ramas placut impresionat si de ciclista si de echipare (foarte profi)!

Probabil a iesit la o tura sa scape de udatori 8-X

Ieri m-a salutat un om mai in varsta cu un thumbs up, el fiind pieton, eu pe armasar.

Ieri la cativa km dupa Alexandria, ciclist pe MTB, echipament alb cu galben, pedala cu spor spre Bucuresti, ajutat un pic si de vantul de spate. Salutari si desi ieri eram in conserva, bat si eu deseori acest drum, pana aproape de Turnu-Magurele, dar pe cursiera.

Vineri, cand urcam pe Trans cu Mihai, ne-am intalnit cu un mtb-ist care cobora in mare viteza, pe o Merida(parca).Ne-am salutat. Il salutam si aici si il asiguram ca a meritat efortul. :bici-7:

Salutari azi cicloturistului de pe Str.Bucuresti, langa terenurile de fotbal de la Farmec. Ne-am salutat reciproc!

Vazut astazi domnul Pandy (cred) prin Tineretului cu frumosul lui calut Merida pe la ora 17.

Se poate, m-am plimbat de nebun între 16:30-18:00.

Eu i-am văzut și salutat pe Nea Marin și încă un băiat în zona mașinuțelor.

Erai pe dealurile de langa aleea principala.(ce-a paralela cu Brancoveanu).

Basso in seara asta fugarea un grup pe podul din dreptul aeroportului Otopeni :)

Vazut si eu azidimineata pe la 9 si ceva un calaret pe un Cub in Voluntari - Pipera, a facut stanga de pe Popasului pe langa balta Rosia II...

Daca esti pe aici, zi-mi si mie daca mergeai cumva la serv si aveai pe acolo o ruta ocolitoare sau doar te-ai bagat la un offroad de fun ....

Văzut aseară un călăreț pe o Orbea frumoasă, pedala de la Budapesta spre Tineretului și se ținea lipit în spatele unui autobuz 381 :) Poate e printre noi, îl salut!

• Upvote 1

L-am vazut pe Traveller astazi pe la pranz, pe langa Ministerul Transporturilor, sper sa nu ma insel. Eu eram pedestru, bikla era in birou.

E foarte interesant, nu-l cunosc personal si totusi m-am bucurat de parca vazusem un prieten !

Văzut aseară un călăreț pe o Orbea frumoasă, pedala de la Budapesta spre Tineretului și se ținea lipit în spatele unui autobuz 381 :) Poate e printre noi, îl salut!

Era neagra cu portocaliu? :D

Am salutat ieri cativa biciclisti care veneau de la Manstirea Pasarea spre Bucuresti. Eram in masina si i-am claxonat, mi-au facut si eu cu mana.