tsisak

Te-am văzut în trafic

Recommended Posts

si la subiect:

vazut ciclist pe un corratec alb (sau cel putin o incercare de alb) in dimineata asta in apropiere de Foisor pe la 11:30. Mi-ar fi mila sa ies pe ploaie cu o bicicleta alba. :)

mi-a placut sa vad biciclisti azi pe ploaie in bucuresti. lumea evolueaza :)

mi-a placut sa vad biciclisti azi pe ploaie in bucuresti. lumea evolueaza :)

OFFTOPIC - Da, din pacate insa, ploaia reduce neuronii soferilor si ai pietonilor...

ONTOPIC- aseara la semafor Bd Elisabeta cu Calea Victoriei am vazut /salutat repiproc un MTB-ist cu casca alba, si o sacosa de angst agatata de ghidon... el urca spre Universitate. Daca-i p-aci pe forum, din nou salutari

multam pt pont ;)

oare asta or face si doamnele noaste cand lipsim de acasa,urmaresc threadul asta ? :))

sa mai zica nenea ala din spatele domnului cu tricou albatru ca n-are nicio puoza pe ciclism.ro. :))

Pai de ce n-ati zis? ... Ca mai am dinastea ;)

Imagine postată

Si cea dinainte tot de mine e facuta , si daca vreti nu trebuie decat sa cereti ! ;)

Bravu Ursule! Chiar imi era dor de Creizi8->

Cam scump la vedere, dar mai sunt vreo doi moderatori care il intrec.

Daca mai aveti poze cu EI dati-i in vileag sa-i stim si noi cand ii intalnim.

Eu cred că tu vrei să ştii cui să faci pană când îi întâlneşti :D

Am vazut ieri la amiaza pe str. Napoca indreptandu-se spre Piata Unirii o familie (cred) din care tata venea in fata pe un Cannondale mai vechi (F800?), verde deschis cu furca Lefty! Am crezut ca nu vad bine, cadrul parea sa aiba cel putin 8-10 ani. Cunoaste cineva pe proprietar?

azi in jur de ora 9, eram in autobuzul 5 pe calea bucuresti in statia de la Berzei cand deodata, pe partea stanga, o silueta neagra a depasit vehiculul ca un fulger. tot ce am vazut era bicicleta: un FELT alb cu negru de time-trial. probabil cea mai frumoasa bicicleta din cate am vazut pe viu in viata mea.

Bravu Ursule! Chiar imi era dor de Creizi8->

Cam scump la vedere, dar mai sunt vreo doi moderatori care il intrec.

Daca mai aveti poze cu EI dati-i in vileag sa-i stim si noi cand ii intalnim.

Acum trebuie sa ies doar noaptea :((.

Pui cagulă, că tot s-a făcut frig %-(

Acum 30' am vazut un ciclist pe strada Paris, cu un Altrix, geaca albastra cu gluga, rucsac albastru.

Impulsionat de voi, am mers si eu azi prin oras cu bita. Foarte incet ca sa nu ma stropesc, foarte atent la masini si adesea pe trotuar, nu cred ca o sa mai fac. In schimb unde am dat de zapada mare de afundam botul bocancului la pedalare, e nemaipomenit %-( Pe offroad cu siguranta o sa mergem, ca si anul trecut. Mi se pare solicitant si foarte placut, chiar si ochiului.

Si ne-am si salutat cu majikstone :)) langa Romtelecom.

Intr-adevar, m-am vazut in trafic cu tsisak azi. Eu eram in drum spre Maros sa-mi iau pedale SPD. Mie mi se pare nebunie curata sa mergi cu bicicleta pe zapada asta, dar a fost fun.

Pardon, pe zapada e misto! Parca imi place chiar mai mult decat vara ;) Dar prin oras... not exactly.

p.s. Ce pedale ti-ai luat? Ai de gand sa le folosesti deja de acum?

Shimano M520 negre. Mai trebuie sa-mi gasesc si pantofi. Inca nu ies cu ele, doar invat sa pedalez cu ele pe trainer. Si bagatu si scosu piciorului din pedala. Ca ar fi cam prima pereche pentru mine... si mno, prima oara ii mai greu cu toate :)

azi dimineata pe la 7.30 erau 4 bicle legate la rastelul din fata Facultatii de Drept. matinali baietii! bravo lor!