tsisak

Te-am văzut în trafic

Recommended Posts

am vazut-o astazi pe vera intr-o rochie diafana pe calea victoriei, facea stanga sa intre pe regina elisabeta, o incantare sa vezi fete cochete pe bicicleta

music to my ears

Asa e, cum imbatraneste omul brusc nu va mai amintiti, gata nu mai suntem buni de nimic :-?

Ai uitat la tura aia cu intoarcere prin Tei cum ai vrut sa ma folosesti pe post de airbag, la shto' nu ti-au tinut franele !? :))

Ah, incep sa-mi amintesc...da :)

Salutat asta seara pe Calea Vacaresti ciclist ce pedala de zor spre Pta Sudului.

Surprinzator, e a doua oara cand mi se raspunde la salut. http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif

era cumva cineva cu o cursiera albastru cu alb si cu o bandana pe chelie??http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/unsure.gif daca da cred ca eram eu ca mereu am drum pe acolo

Azi pe pista de pe Eroilor pe la 18 si ceva seara 2 MTB-isti (echipati) mi-au facut loc sa trec. Iesisem obosit de la lucru si bagam viteza sa ajung repede acasa. Va spun si aici un merci. Cateva minute mai tarziu pe pista de pe langa Somes, aproape de parcul Rozelor (parca asa ii spune), un MTBist echipat (avea pe el un tricou galben) m-a salutat. Salut si aici ca nu stiu daca m-ai auzit cand ti-am raspuns ptr ca eram concetrat la discul care mi se strambase si-mi atingea etrierul iar eu te-am vazut si auzit cand aproape am trecut unul pe langa celalalt.

Dupa o zi grea, am incheiat-o bucuros ca am intalnit biciclisti care nu te ignora sau uita de cei 7 ani de acasa.. Si taman azi imi propusesem sa renunt a mai saluta (dand din cap sau verbal, in functie de circumstante) dupa ce cateva zile la rand parca salutam fantome.

un MTBist echipat (avea pe el un tricou galben) m-a salutat

Hei-hei, in sfarsit sunt bagat in seama :) salut din nou! Tu erai in negru cu bita neagra? Ne-am intalnit fix in dreptul podului pietonal de langa parcul Babes. Nici n-am crezut ca mi s-a auzit salutul, aveam gatul complet uscat ca ramasesem de mult fara apa si pe la Magura nu stiu de nici o sursa potabila.

Da, eu eram. :D Salut din nou.

vazut tandem marfa la romana vineri pe la 18,30. era cu prietena sau sotia nu am vazut prea bine ca eram pe fuga sunt cel care a trecut cand statea la stop se indrepta spre bul dacia salutare aici

Guest username250

Am intalnit astazi, pe Calea Victoriei, in jurul orei 16.30, doi ciclisti pe care i-am salutat acolo si ii salut si aici, daca cumva citesc mesajul.

Primul era la intersectia cu strada care vine dinspre Piata Amzei (avea o casca rosie si un tricou alb), iar cel de-al doilea, era in spatele meu la semaforul de la Hotel Hilton.

Ah, ce vreme faina de pedalat azi de dimineata! Un pic de caldura, un vant usor...ce mai, o placere!

Am fost azi de dimineata, impreuna cu sotia la o tura de sanatate prin Hoia, am iesit pe la capat la Donath unde ne-am intalnit cu un baiat pe o Merida alba ce venea dinspre padure... acolo locuiesti? Sau iti terminai tura la 7:30 dimineata? :D

daca ar raspunde toti la salut ar fi foarte fain. eu salut aproepe tot ce intalnesc pentru ca mi sa pare fair play. dar pentru unii e greu sa de-a din cap ca ti-au observat salutul

Da .. e foarte greu! Si eu am avut ieri de umblat si am taiat orasul de 2 ori (de la sud la nord si invers). Am intalnit o groaza de biciclisti...am salutat de mi-au iesit ochii (ca la MELC) dar ei se faceau ca ploua.... :blink:

Pai, avand in vedere ca nu mai suntem chiar o specie rara, ar fi destul de greu sa saluti orice biciclist si sa ti se raspunda (de la ultimul mos pana la primul triciclist din parculet :) ). Ce-ar mai fi sa se salute si soferii intre ei? :D

Se saluta si soferii ... trabantisti :D

E discutabil cu salutul asta. De exemplu:

- stau la semafor si opreste langa mine un pusti total nechipat pe un BMX. Il salut sau nu?

- stau la semafor si opreste langa mine un ciclist echipat corespunzator. Il salut sau nu?

Edited by RaduB

eu zic sa purtam o banderola distinctiva, ca sa ne putem recunoaste :)

Se saluta si soferii ... trabantisti :D

E discutabil cu salutul asta. De exemplu:

- stau la semafor si opreste langa mine un pusti total nechipat pe un BMX. Il salut sau nu?

- stau la semafor si opreste langa mine un ciclist echipat corespunzator. Il salut sau nu?

E clar care dintre categorii e mai... evoluata, sa zicem, si probabil stie si de salut.

Categoria BMX e clar mai evoluata, ca's in pas cu moda in fiecare secunda. Ciclistul e ocupat cu cadenta, cu bataile inimii, grasimi arse, ia batonu de la spate cu o mana, apuca bidonul de zeama cu cealalta mana... Clar nu are timp de salut :P

• Upvote 1