tsisak

Te-am văzut în trafic

Recommended Posts

Ce-ar fi daca fiecare membru al acestui club ar avea lipita pe cadru sigla acestui site la fel ca marile cluburi de masini ( hothatches.ro,clubopel.ro,4x4mania.ro - scuze pentru reclama )? Astfel nu ar mai exista "oare este membru?"

offtopic dar ,

mi se pare un lucru foarte ok , iti salut initiativa :)

interesant de vazut in ce conditii s-ar putea concretiza , banuiesc implica niste costuri , timp, etc .

Vazut una bucata ciclist si salutat sambata in jur de ora 10 (cred) in Cosereni. Noi eram plecati din Bucuresti spre Buzau.

In alta ordine de idei, eu am un sticker ciclism.ro pe cadrul bicicletei si unul pe masina :) Imagine postată

se vede cam micut, dar se vede daca te chiorasti suficient. :D

Imagine postată

Asta-seara(acum 1h), la intersectia Bd Unirii cu str. Lucian Blaga(se continua cu Calea Vitan) a trecut prin fata mea un ciclist caruia i-a sarit una din cele 2 rotite ale schimbatorului spate.

Pana sa imi dau seama ce s-a auzit picand, pana m-am deplasat 2 metri (eram pe bicla la stop), pana am luat de jos rotita, biciclistul s-a indepartat de mine. Nu am reusit sa il ajung pana la urmatorul semafor de la intersectia Nerva Traian cu Octavian Goga.

Acum rotita e la mine, iar daca colegul vrea sa o recupereze, sa anunte aici sau pe privat.

P.S. Culmea e ca l-am vazut din departare ca se tot uita in jos la schimbator, simtea ca e ceva in neregula, dar nu a oprit. Ba chiar mergea mai tare :) Sper sa nu considere lipsa rotitei un upgrade :)

Guest Chestorino

@shine Ai facut tu abtipild-ul sau l-ai cumparat?

@biker78 Costuri prea mari nu ar fi ( cat poate sa coste un abtipild? ) iar timp nici atat.

abtibildul cred ca il am de la editia 2010 de la Geiger. Deci daca vorbim cu ovidiu putem afla un pret. Eventual sa facem nuantele mai puternice sa le vedem mai bine.

Guest Chestorino

Vazut una bucata ciclist si salutat sambata in jur de ora 10 (cred) in Cosereni. Noi eram plecati din Bucuresti spre Buzau.

In alta ordine de idei, eu am un sticker ciclism.ro pe cadrul bicicletei si unul pe masina :) Imagine postată

Imagine postată

Nu cred ca locul unde l-ai pus este cel mai bun deoarece atunci cand pedalezi,abtipild-ul va fi acoperit de picior.

Salutări din partea Clubului Cicliştilor Cititori grupului de ciclişti care era sâmbătă dimineaţa în Zărneşti. Noi eram cu bicicletele pe mașini în drum spre Făgăraș. Salutări și tipului care venea duminică de pe trans și a oprit mașina să se converseze cu noi pe undeva după Dealu Frumos

Imagine postată

Eu eram,ma intorceam de la Padina(langa Pogoanele) de Buzau,cu o zi in urma(vineri) am efectuat urmatorul traseu:Bucuresti-Lehliu-Slobozia-Amara-Padina ,iar sambata am plecat catre Bucuresti prin Urziceni pe unde dealtfel ne-am si intanit,a fost un vant puternic din fata la intorcere.

va salut si eu si aici.

Culmea stii ce e? ca si noi tot la Padina mergeam (acolo stau parintii mei). :)) Daca te intorceai duminica, poate faceam front comun, spargeam mai usor vantul. :)

salutari celor 4 colegi biciclisti de la granita de la Ruse si baiatului pe cursiera spre 1 Decembrie,toti intalniti ieri (eu eram pe cursiera vintage Colnago )

salutari celor 4 colegi biciclisti de la granita de la Ruse si baiatului pe cursiera spre 1 Decembrie,toti intalniti ieri (eu eram pe cursiera vintage Colnago )

Off topic:Nicule dar tu numai pe Bucuresti-Giurgiu-Ruse iesi? :)

Off topic:Nicule dar tu numai pe Bucuresti-Giurgiu-Ruse iesi? :)

hehe,nu ,dar asa s-a nimerit ultimele weekenduri.Plus ca nu am f mult antrenament si nu vreau sa incurc lumea.

Or sa urmeze si ture mai lungi,ma gandeam un Bv-Buc :)

vazut aseara in chitila un grup de baieti pe cursiere salutare baieti daca sunteti forumisti v-am salutat dar nu ati raspuns oricum eu imi fac datoria si va mai salut odata spor la pedalat

salutari grupului de ciclsti care erau la Tau, langa Oasa. coboram de la Sureanu cu 3 bicle pe masina.

Salutari baietilor de pe trans de sambata, am reusit sa le fac 1 poza:

Imagine postată

• Upvote 1

asta seara pe inserat l-am vazut in Sf.Gheorghe pe lbordi. Eu eram in masina si ma intorceam de la Tusnad. Salutare!

Salutari grupului de 2 respectiv 4 ciclisti de sambata asta in drum spre valea doftanei. Biciclete serioase am vazut. Imi place ca mai vad si oameni pe biciclete, echipati de drum cum trebuie.

Azi m-a salutat un cursierist cu bicla rosie, l-am salutat inapoi, eram in zona FSEGA.

Azi am facut ploiesti-telega-campina-valea doftanei. Am ramas uimit de cati ciclisti am vazut, seriosi nu copii de 10 ani cu biciclete. O gramada de curisere serioase (merida,focus,specialized, colnago...). Sportul asta ori ia amploare ori s-au gasit totti azi sa iasa cu bicletele. II salut pe toti de pe acest traseu (eu,bicicleta neagra,imbracat tot in negru) daca ma recunoaste cineva, mai eram cu inca un coleg.

azi 27 septembrie pe la ora 16.30 intre dascalu si stefanesti am vazut doi rutieri care mergeau spre bucuresti. mi-au facut semn sa intorc sa vin cu ei. eu mergeam singur spre dascalu echipat cu casca rosie si un tricou in culorile nationale. sunteti pe aici baieti?

Azi am facut ploiesti-telega-campina-valea doftanei. Am ramas uimit de cati ciclisti am vazut, seriosi nu copii de 10 ani cu biciclete. O gramada de curisere serioase (merida,focus,specialized, colnago...). Sportul asta ori ia amploare ori s-au gasit totti azi sa iasa cu bicletele. II salut pe toti de pe acest traseu (eu,bicicleta neagra,imbracat tot in negru) daca ma recunoaste cineva, mai eram cu inca un coleg.

Cred ca te-am vazut noi. Eram 2, cuplu, cu o Merida Matts neagra si respectiv o Kona Fire Mountain, alb cu albastru (MTB-uri ambele). Si eu am vazut ceva ciclisti in zonele astea. Salutari!

cred ca l-am vazut pe Dan Shine azi pe segmentul Crangasi - Herastrau, undeva in jurul orei 8, o cursiera Fuji rosie.....

dap, vinovat.

dupa ce ieri am indraznit sa merg cu masina la munca (am facut fix 1 ora) si mi-am blestemat zilele, azi am luat cursiera. Stiu ca am depasit 2 colegi cu mtb-urile la un moment dat, apoi m-au facut ei pe trotuar, apoi i-am depasit iar. Eram nervos ca trebuia sa ajung mai devreme la munca. Si eram nervos si pe soferi si pe ideea mea proasta de a pleca cu cursiera. Oricum e clar, de maine trec iar pe MTB. Nu imi place cum se manevreaza cand sunt cu mainile jos la viteze mici printre masini si nici cum franez cand sunt cu mainile pe sti-uri. Cursiera nu e ptr oras, m-am convins. Nu ca MTB-ul ar fi, dar e mai potrivit.

Salutari aici, daca in trafic nu am salutat ;)