tsisak

Te-am văzut în trafic

Recommended Posts

@Pandy: te-am vazut si salutat azi :D

Da da, și eu :)

Că tot vorbim de asta, văzut pe mister Locke (sau așa cred până la proba contrarie) cu o tipă (ea pe bicicletă) traversând bulevardul Obregia, cu ocazia asta am profitat și l-am salutat și nu m-am mai dat jos de pe căluț :)

Tu erai?

Au fost aşa de mulţi biciclişti azi prin Tinerutului încât cred că picam de nebun dacă salutam în stânga şi-n dreapta :).

Pentru ca ma gandesc ca nimeni nu ar trebui sa moara (desi la noi s-a intamplat) de la o mana rupta, picior rupt. Acum sa nu ne ajungem la cealalta extrema sa mergem cu armuri de DH prin oras ca s-ar putea sa am un accident si sa ne rupem coloana.

Dar casca este esentiala. Pacat ca exemplul este cel mai bun semn pentru majoriatea. Poate la vizualizarea unui video cu ce se poate intampla cu un banal incicdent (in care la o viteza chiar mica poti sa cazi de pe bicicleta si sa iti ramana creierii pe o bordura/cant) ii poate responsabiliza macar pe parinti pentru copii lor.

Ramai o leguma pentru toata viata din cauza unui element care "te face sa arati caraghios", "tine cald", etc.

Numai bine

de acord

Si la fel de multa lume fara casca. :| Azi am mers din Berceni pana in padurea Baneasa si inapoi (cu o mica trecere prin Herastrau) si din cativa zeci de ciclisti nu cred ca am vazut mai multi de 6-7 purtand casca. Elementul acesta de protectie nu este necesar doar la concursuri dar se pare ca sunt ciclisti care nu considera asta. Poate ar trebui mai multa promovare in acest sens. Numai bine

Ciclisti de obicei poarta casca si e obligatoriu

Biciclistii nu poarta si nici nu ar trebui decat ca recomandare

• Upvote 1

salutatul ăsta e foarte relevant pentru starea de genunchiul broaştei al biciclismului românesc. sper să apuc şi eu zilele în care să fim atât de mulţi încât să ajungem să nu ne mai salutăm.

Te salut aici, că-n stație la Grădina Botanică n-am avut sinapsa suficient de rapidă ca să leg biclă galbenă -> krupp -> salut :)

• Upvote 1

Da da, și eu :)

Că tot vorbim de asta, văzut pe mister Locke (sau așa cred până la proba contrarie) cu o tipă (ea pe bicicletă) traversând bulevardul Obregia, cu ocazia asta am profitat și l-am salutat și nu m-am mai dat jos de pe căluț :)

Tu erai?

Si senor! Multumim pentru prioritate :)

Numai bine

Salutari ciclistului ce mergea pe Antiaeriana in jurul orei 16:30, cred ca era rapsohigh83

eu eram puterfixere, tocmai ce mă pregăteam să mă cert cu muierea.

Salut...am trecut prin 13 septembrie..dar era ora 5 :)

da, cred ca in jur de 17 era, pe sos Antiaeriana in dreptul unitatilor militare, eu aveam o casca albastra si calaream un ssp

Băi, cine-i ăla de s-a dus spre Gara Obor, azi, pe la 11:15 și s-a întors pe la 16:15, îmbrăcat cu blugi, jachetă verde fosforescent și cască argintie-albastră?

Văzut și salutat azi pe la 21:40 doi bicicliști pe mtb-uri pe Baba Novac. Salutari și aici.

de dimineata m-a depasit pe Podul Grant parca, sau la coborarea de pe Grant un baiat cu o Gazzela. Parca asa am retinut eu. Frumos exemplarul...

de dimineata m-a depasit pe Podul Grant parca, sau la coborarea de pe Grant un baiat cu o Gazzela. Parca asa am retinut eu. Frumos exemplarul...

Si bicicleta nu?

O fata frumoasa si eleganta in seara asta la intersectie Floreasca/Stefan Cel Mare pe o bicicleta clasica de oras pregatita de mesterul forumului.

Ghici ciuperca cine-i?!!? :)

• Upvote 2

L-am văzut pe baskjr astăzi trecând agale pe căluțul nou prin intersecția Vasile Milea cu Timișoara. Eu eram la semafor, veneam dinspre Răzoare. :D

Azi dimineata la 06.55, in intersectia Razoare, am schimbat doua vorbe cu un ciclist dar, din cauza traficului infernal de acolo, nu mi-a mai ars sa ma uit ce trotineta are. Doar am exclamat ca e "jale mare" pentru ca nici unul nu ne puteam misca de participantii de la raliul "Razoare". Intersectia a devenit infecta pe sensul Dr. Taberei => Centru pentru orice biciclist. De multe ori stau minute bune cu piciorul jos pana gasesc o gaura.

Te salut, chinuitule concitadin!

Văzut și salutat astăzi,pe la ora 17,un ciclist pe un caluț negru cu alb,rasa Matts 20D ( sau 40,nu sunt sigur ) incercand să traverseze Calea Șerban Vodă spre Strada Cuțitul de Argint.

multi biciclisti azi. inclusiv sportivi amatori si profesionisti(dinamo)pe dn1. deja e inutil sa mai scriem aici pe cien am vazut in trafic. un lucru bun sa vezi atatia oameni pe biciclete.

Azi in jurul orei 16:30 Viopatinaj pedala la relanti pe sos. Oltenitei in dreptul Oraselului Copiilor.Respectele mele domn profesor.