tsisak

Te-am văzut în trafic

Recommended Posts

Alio! Toarashi! A vorbit/scris un om, n-a latrat un caine!

Deci, intalnit cu gramezi de biciclisti azi. Printre ei: MacR personal, pe voi pe forum, pe Cancelara pe iuhuhuhutub, pe.... Pls, be "on"!

intalnit un ciclist in seara asta @ 23:00 - iancului - hasdeu cu o de rosa albastra , in tricou alb si pantalon scurt cu mazicon , te salut pe aceasta cale , stiu ca nu am apucat sa te salut :P Salut!

Am deschis un nou topic "Cu sau fara casca in trafic" in categoria "Biciclistul in Romania" ca sa ne mai ciondanim un pic si sa nu mai deranjam oamenii tocmai cand se saluta. Daca e binevenit va astept acolo, daca e vreo problema rog un admin sa stearga topicul respectiv.

Fost-am in Centrul Vechi aseara. Inotai in biciclete. Erau peste tot, veneau din toate partile.

Cu aceasta ocazie declar nula mandibula cazuta si pierduta in momentul in care am vazut o domnisoara pe un Cinelli alb ssp sau fixie(didn't catch that). Frumos.

uuuu, vreau şi eu s-o văd pe asta.

muuulti, muuulti, dar muuuuulti biciclisti in Cluj si ieri si acu doua zile...parca mai multi decat anul trecut

• Upvote 1

Vazut o groaza de cicloametzitzi zilele astea atat pe sosea cat si prin parcuri.

Inteleg treaba cu mai multi biciclari,ca e frumos ca bla bla dar macar sa nu reprezinte pericole pe 2 roti...

• Upvote 1

felicitări mă urâtule, ai ajuns la 1500 de posturi. să dai dracu o bere, că am remarcat.

• Upvote 2

Vazut si salutat azi in trafic ~ ora 11:20 la Unirii pe un Scott Scale YZ25 identic cu al meu ( cadrul, ca a meu doar furca a ramas stoc :| ).

Deasemeni m-am intalnit in Tinererului cu un concurent cu care am facut cunostinta anul trecut la PE, calare pe un Corratec SuperBow 29er, superb. Ne-am condus pana in cartierul Berceni.

Numai bine

Ieri am salutat multi biciclisti la podul de pe Str.Fabricii din Cluj! Mai ales o masina cu vreo 3 biciclete pe plafon!

M-am mai intalnit si cu domnul de la BestBike de pe Albini!

Azi mişunau bicicletele prin Bucureşti. Cînd aşteptam la un semafor pe Decebal cu Delea am numărat vreo 11-12 în intersecţie, de toate felurile şi venind din toate părţile: cross, MTB-uri, de oraş, pliante... A fost un moment frumos.

Vazut astazi in parcul Tineretului zeci de ciclisti dar ceea ce mi-a sarit in ochi a fost o mamica pe un superb Cube cu vreo 3 copii pe 3 Cube-uri la fel de frumoase.Asa da familie!

Am fost ieri până la Comana cu o gașcă de vreo 6-7 oameni. Ne-am întâlnit cu mulți bicicliști pe drum, unii mi-au răspuns la salut, alții nu prea. Oricum, super zi de pedalat, în ciuda celor câteva rafale de vânt cu care a trebuit să ne luptăm. :)

• Upvote 1

Vazut si salutat din masina cu un claxon scurt:

- sambata in jur de 10:30 - 11, pe DN1, imediat dupa aeroportul Baneasa bicicclist pe cursiera Binachi, imbracat cu jacheta galbena

- sambata in jur de 20:20, pe dealul Cotroceni, aproape de piata Leul, 2 biciclisti, cursierist cu Fuji si MTB-ist cu Focus

Vazut sambata in jur de ora 11,30 in zona Saftica cca 40-50 ciclisti..nu le-am retinut marcile bicicletelor sau recunoscut fetele..toti purtau casca si ochelari

O fata frumoasa si eleganta in seara asta la intersectie Floreasca/Stefan Cel Mare pe o bicicleta clasica de oras pregatita de mesterul forumului.

Ghici ciuperca cine-i?!!? :)

Imagine postată

:D

• Upvote 4

Exact!

O fata frumoasa si eleganta....

Vedenii Radule, vedenii....

Din fericire nu!

Vad din ce in ce mai multe domnisoare elegant imbracate pe biciclete de oras.

Asta nu poate decat sa ma bucure!

ONTOPIC:

Ieri in parcul Izvor una bucata dr_psht

Tot ieri una bucata my_extreme mergea spre Unirea dinspre Cocor

De mult timp vad un biciclist bine echipat,dimineata intre 8.30-8.50 pe Sos.Vitan intre targ Vitan si Sos.Oltenitei,pe un Cannyon negru cu alb.Te salut aici,cine esti?

azi, luni pe la 8.30 dimineata am vazut din masina un rutier pe stefanesti-dascalu. omul pedala cu frecventa mare si vant puternic lateral dreapta. daca e pe aici il salut.

Ieri in parcul Izvor una bucata dr_psht

Io cred ca-i mai mult de o bucata, ca s-a rotunjit de cand n-a mai biciclit zilnic. De ce n-ai zis nimic, conasule? Sau ne-am salutat si nu-mi aduc eu aminte. Incerc sa evit parcurile ca in zilele cu soare nu-s bune decat la facut jaloane si exersat echilibru la viteza mica.

Totusi ceva bun s-a intamplat - am intrat in vorba cu un tip pe o fixa si mi-a dat-o s-o incerc. FOARTE TARE, ma amuzam teribil. Cand am timp/bani imi transform reversibil cursiera, sa experimentez si fixatia asta. :D

Ontopic: vazut 3 soselisti ieri in jurul orei 12:30 se intorceau in Bucuresti pe DN1. Alaltaieri dupamiaza alti 2.

Vazut si salutat un tip la costum pe o fixa, intre masini, la stop la Universitate!

Salut inca odata, si pune macar pe fata o frana!

De dimineață pe la 9 jumate am văzut la intersecția dintre str. Maica Domnului și bd. Lacul Tei un ciclist pe o frumusețe Orbea albă cu roșu. Omul în blugi și capul gol, cu un ghiozdan roșu în spate, pedala vârtos prin traficul dimineții. Salut! :)

azi-dim am fost salutat de un domn dintr-un logan,prin zona eroilor.daca este ciclist si citeste forumul,salutari si aici