tsisak

Te-am văzut în trafic

Recommended Posts

Ieri m-am intalnit cu o domnisoasa un noul Baumax din Cluj, am sfatuit-o sa nu isi ia un antifurt gen sufa, ci mai bine un U-lock :D, sau un lant cu zale, lantul fiind prea greu pentru ea.

Astia cu sixocloci oti fi trecut aseara pe la 5 fara un pic prin Victoriei? Era unul pe biticla visinie (cred ca era nenea doctoru', ca avea neuronii incorsetati in neopren), inca doi erau pe MTB (nu stiu de care si cum) si ultimul pe cursiera Univega.

Vazut azi in trafic la intersectia Stefan cel Mare cu Dorobanti ciclist pe un fixie alb cu un fes rosu pe cap.

Salutari pe aceasta cale.

Numai bine

fără supărare, dar nu cred că sunt atâtea fixie-uri prin oraş. probabil vedeţi single-speed-uri.

ala de la Universitate sigur era fixa, nu avea frane si pedala incontinuu

salutari domnisoarei cu ssp vitange, cadru Columbus, am claxonat in semn de salut azi pe calea Grivitei (pe langa mag Doua Roti), faina bicla!

fără supărare, dar nu cred că sunt atâtea fixie-uri prin oraş. probabil vedeţi single-speed-uri.

nu bag mana in foc ca era fixie, chiar stau in dubii acum... nu imi vine in minte daca era ce cred ca am vazut sau era ce mi-ai indus tu ca ar fi :D

Numai bine

• Upvote 1

Ei bine, astazi m-am salutat cu un ... alergator la... aproape de Tantava... la 21 km. de Bucuresti. Echipat, cu un bidon de ciclism in mana, o silueta de invidiat... Te salut din nou, temerarule! STIMA!!!

Salut grupul de ciclisti care astazi pe la ora 13 erau pe podul de la Daia (Bucuresti - Giurgiu) pe o ploaie torentiala

Vazut si salutat azi pe nea Marin, Viopatinaj si Viorel Capruciu pe sos.Giurgiului. Eu in masina de serviciu, iar domniile lor calarind bicicletele din dotare. Respect.

duminica dimineata in jur de ora 10, in apropiere de Snagov, 2 ciclisti veneau cu vant din spate dinspre Ploiesti. Noi ne chinuiam cu un 30km/h spre Snagov. Dar la intoarcere cine zburda cu 50?! :) noi, cu toate panzele sus! :)

Azi sunt prima data in zona Zalau-Satu Mare.

Peisaje super si bineinteles langa Zalau un biciclist urca pe drumul inspre spre Cluj cu o Merida super.

Salutari biciclistilor din zona !

Vazut astazi pe la ora 15 un ciclist pe un Trek impreuna ca 2 copii ( cred ca era dl. Geordan ).Oricum,chiar daca nu era,il salut pe aceasta cale!

Destui biciclisti in zona Paltinu-Secaria azi, poate datorita timpului neasteptat de frumos. Chiar sub barajul Paltinu, biciclist pe MTB, in coborare. Pe urcarea spre Secaria, un alt grup de 3 ( 2 baieti si o fata ). Salutari si aici :)

Vazut azi o biciclista pe Ziduri Mosi. Noroc cu plombele astea noi de compozit, altfel picau.

• Upvote 1

Salutari grupului de cursieristi indreptati spre Seciu sau Cheia presupun si baiatului in albastru care face cu mana zambind :)).

Salutari baiatului care era astazi pe o Merida pe centura de la Adunatii Copaceni (ora 13:30)

Il salut pe aceasta cale pe calaretul unei cursiere Cilo purple-burst care a trecut pe langa mine pe breteaua de la Eroilor, inspre Academia Militara / Gheorghe Marinescu, cu ditamai ghiozdanul in spate. Faina scula, dom'le, s-o folosesti sanatos.

O multime de biciclisti aseara in jurul orei 18 pe DN1, pe unii am apucat sa-i salut pe altii i-am vazut prea tarziu. In zona ambasadei SUA am salutat calaretul unu MTB galben urmat la scurta distanta de un grup de 3 cursieristi. Ceva mai incolo sub podul din dreptul aeroportului Otopeni am zarit prea tarziu un grup de MTB-isti. Cred ca era grupul care a fost ieri pe traseul evadarii, iar imediat dupa pod un baiat cu o cursiera neagra si bandana. Iar pe final de naveta in padurea dintre Tancabesti si Ciolpani am ajuns din urma un domn pe o cursiera alba cu un stil elegant de pedalat si niste gambe impresionante. Salutari!

PS astazi dimineata pe strada unde-si are sediul firma la care lucrez am intalnit o pereche tanara pe mtb-uri. I-am salutat cand am ajuns in dreptul lor dar s-au uitat ciudat la mine fara sa schiteze vreun gest :)

Salutari celor trei Saxo-Bank's cu care m-am intersectat ieri pe strada Stoian Militaru. Or fi vecini de-ai mei, ma gandesc, mi-ar face placere sa aflu.