Sign in to follow this  
alien_24

Campionatele Mondiale

Recommended Posts

....dupa discutii fara rost despre dopaj care intradevar nu duc nicaierii hai sa ne mai uitam la ultimele transmisii cu si despre acest sport!!!

...am vazut ca Armstrong a castigat proba de cti asa ca....no commnet!!! :D :) ...bine am uitat sa mentionez ca este vb de Kristin Armstrong of the United States :D :P

...am inteles ca sambata vom si un reprezentat din romania???...sti cineva mai multe despre el???

Cine dracu este Stoica Marius-Nicolae?

Din ce se spunea in comentariu astazi e un tip care traieste si se antreneaza in Italia, dar participa din partea Romaniei.

Probabil ca in echipa Italiei nu are loc :D

Oricum ar fi, sa-l vedem la lucru, macar sa fie ca Bodrogi, asta a avut ceva rezultate prin diverse curse.

Azi, desteptul de R Banciu a facut o afirmatie care propulseaza ciclismul pe noi culmi! Referindu-se la un fost ciclist care a murit la 55 ani , cica asta ar cam fi varsta la care mor ciclistii. In primul moment m-am gandit sa-mi vand bicicleta, dar stiind-ul pe individ si aducandu-mi aminte de concitadinul meu Virgil Mormocea (participant la tdf) care a murit de curand la 92 ani, m-am razgandit. Adevarul e ca asfel de afirmatii gratuite aduc mari deservicii ciclismului.

tot din comentariul tipei care era cu banciu am inteles ca au mai fost trimisi la pregatire un lot de tineri romani care au participat la niste regionale in franta!!!...dar care nu participa anul acesta....

anul acesta participa acest baiat....care din cate am inteles...se antreneaza in italia...

......Cat despre ziua de maine...merg pe mana lui Kloden....va fi interesanta batalia totusi!!!....

In Franta sunt Frunzeanu, si Madaras la seniori si Sipos la juniori.

Au avut rezultate bune acolo.

Sipos am inteles ca a castigat ceva curse.

Frunzeanu, care este de doua saptamani acolo, a participat deja la 5 curse (ca sa vezi diferenta...in Romania sunt 5 curse tot anul) din care a castigat una, la una a iesit pe 14 si la una pe 7.

Mai este si Madaras Laszlo dar nu prea stiu nimic de el.

Fatuca aia de la Eurosport este amuzanta rau. Georgiana nu are absolut nici o treaba cu ciclismul (o cunosc). Dar face echipa buna cu aia de la Eurosport care , la fel ca si mandretea aia de fata, sunt complet pe langa de cele mai multe ori.

daca mi se permite,voi posta,si eu un post aici,acum iau startul in contratimpul individual de 50,83 KM ultimi 7 concurenti printre ei, bodrogi,vinokourov,millar,gutierrez palacio,michael rogers,cancellara.

eu tin cu vino,dar nu stiu daca va castiga,dar pe podium cred ca va fi.

daca mi se permite,voi posta,si eu un post aici,acum iau startul in contratimpul individual de 50,83 KM ultimi 7 concurenti printre ei, bodrogi,vinokourov,millar,gutierrez palacio,michael rogers,cancellara.

eu tin cu vino,dar nu stiu daca va castiga,dar pe podium cred ca va fi.

Asa e, kazakul a prins podiumul

1. F. Cancellara-aur

2. D. Zabriskie -argint

3. A. Vinokourov -bronz

Lasandu-i pe semizeii precum Cancellara, Vinokourov si altii cred k stiti deja ca la cursa de fond pentru categoria U23, romanul Marius Stoica a terminat, ultimul ce-i drept, dar a terminat. Deci merita o masura de respect din partea noastra, pentru ca a alergat alaturi de niste adversari de talie cu adevarat mondiala. Pentru proba de fond la Elite io merg pe mana lui Valverde http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif . Ia bagati si voi niste pronosticuri http://www.ciclism.ro/forums/public/style_emoticons/default/biggrin.gif :D

Frumoasa victoria lui Betini,tare italianul, parca prea tare. Sper sa nu primim vestea cea rea in urmatoarea saptamana.

sunteti chiar obsedati de dopaj, de ce orice discutie legata de ciclism duce in final la discutii despre dopaj? ce ? iti place cum a zis comentatoru' kestia asta si ne-o reproduci si noua? nu mi se pare un lucru prea inteligent... :?:

Superba victoria lui Bettini. Isi dorea de mult victoria.

il felicit si eu pe bettini,dar eu tineam cu zabel,desi nu prea credeam,dar cand am vazut ce este in grupul de 4 am zis are o sansa mare,mia parut rau pt.el dar este foarte bun si un loc doi,oricum ia invins pe ceilalti sprinteri mari.

sunteti chiar obsedati de dopaj, de ce orice discutie legata de ciclism duce in final la discutii despre dopaj? ce ? iti place cum a zis comentatoru' kestia asta si ne-o reproduci si noua? nu mi se pare un lucru prea inteligent... :?:

1. Habar n-am ce-a zis comentatorul. 2.Daca ai fi fost vreo data intr-un pluton ciclist ai fi stiut ca e f.greu sa tragi intr-o evadare solitara(chiar si scurta, cum afost a lui Betini)si apoi sa bati la sprint pe zabel si Valverde. 3.Nu e un lucru civilizat din partea ta sa apreciezi inteligenta posturilor!!

nu am vrut sa jignesc pe nimeni in schimb ityi pot spune ca am participat la curse din romania, sunt junior mic...deci stiu cum este intr-un pluton, desigur nu de valoarea celui de la CM , totusi cred ca nu este frumos sa ne luam de orice invingator. Am adus vorba de cei doi comentatori fiindca "intamplator" au folosit exact aceeasi fraza care ai folosito tu:

Sper sa nu primim vestea cea rea in urmatoarea saptamana.

imi pare rau daca team jignit in vreun fel, este doar parerea mea.