ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

@LucianTheOne pai tu ce faci cu mini-v pe o bicicleta cu flatbar? A fost convertita dintr-un cyclocross care avea initial franele alea?

Habar n-am... Așa am cumpărat-o.

Manetele de frână sunt compatibile cu frânele, deci probabil așa a venit din fabrică.

Credeam că ești în Franța...

Mâine și în weekend lucrez. De fapt nici nu ar trebui să mai folosesc cuvântul weekend că nu mai există de mult în viața mea.

Locuiesc undeva prin nord-vestul Londrei.

Mai trec cam o data pe luna prin Londra, prietena-mea locuieste acolo. Ma gandeam ca poate dau si de tine candva, bem o bere, facem niste glume de biciclisti, vedem noi :P

o data pe luna prin Londra, prietena-mea locuieste acolo

Asta da frustrare! :frustrat:

• Upvote 3

Poate acel "o dată pe lună" din luna aceasta pică în acea perioadă a lunii...  :rolleyes:

60469286.jpg

• Upvote 1

Al doilea Sram de 11 viteze care mi-a picat din senin, sa-i "chis" in freza. Imi iau Shimano.

Asta da frustrare! :frustrat:

Bă, e rar, da' de calitate!

• Upvote 1

cam scumpă dixtracția...

să bați atâta amar de drum...
D-aia te zgârcești la piese/componente :P

• Upvote 7

Am calculat boss, ies mai ieftin asa.

Azi se împlinește fix un an de când sunt în Anglia. Și aproape trei luni de când m-am mutat în Londra.

Prima bicicletă ce mi-am luat-o aici mi-a fost furată după o săptămână. Ziua, de pe un trotuar circulat. Cablu tăiat cu cleștele. I-am văzut pe CCTV, la fel și vreo patru polițai dar până acum nici o urmă.

Londra e... cumva interesantă și pe alocuri îmi place. Dar asfaltul e groaznic, mult mai rău decât ce am văzut prin România. Cred că îmi iau furcă cu suspensii, încheieturile mă omoară.

Mi-am găsit un serviciu mai bine plătit dar dacă mai coboară lira mă întorc în țară că s-ar putea să câștig mai bine.

Noua prim ministră vrea să scape în primul rând de români că cică muncesc prea mult, sunt prea pricepuți și le iau locurile de muncă englezilor.

• Upvote 2

Muta-te in Scotia, ii urasc pe englezi si au bautura mai buna!

• Upvote 5

Clima e mult mai năprasnică în Scoția sau Irlanda.

De băutură nu-mi fac griji, beau doar bere poloneză și letonă.

Nu pot încărca o poză la profil de dimensiune 480x640p și 167kb. :((((

Nu e vremea atât de rea în Irlanda, și mai sunt și simpatici locuitorii, nu aroganți. :p

Nu pot încărca o poză la profil de dimensiune 480x640p și 167kb. :((((

Trebuie sa aiba sub 150x150 p.

Nu e vremea atât de rea în Irlanda, și mai sunt și simpatici locuitorii, nu aroganți. :p

Mda, patronul meu e irlandez. Sta de 20 în Londra și încă vorbește în limba aia a lui. Uneori și nevastă-sa se plânge că nu-l înțelege.

La Avon am avut un șef de secție scoțian. Altă limbă - altă distracție!

Iar a venit toamna. De ce nu locuiesc într-o climă tropicală, cu soare și căldură în fiecare zi din an?

Studiat deja problema ☺. Ca variante de temperatura relativ constanta tot anul am gasit America Centrala (rep. Dominicana - dsr cam ploua), sau mai aproape de noi Tenerife, Creta sau Cipru
  • Upvote 1

Da, dar frustrarea mea e că deja am decis să mă mut într-o țară unde cam tot timpul e vreme bleah. :(((((

Noa Zeelandă boiz. 

Clima u-haaa...
Peisaje &  relief -  uaiiileiii (fanii Lord of ză rings/ Hobbit știu despre ce vorbesc)

Problema e că cam tre' să părăsim planeta. Nu județul, nu țara, nu continentu'. 
Contraziceți-mă vă rog. Cu argumente pertinente.

A venit Majikstone în Londra și m-a vizitat la atelier. Și sunt frustrat că nu am făcut și noi o poză împreună să vadă lumea cât de frumoși suntem (sau eram)...

Și nici bere nu a adus :o

• Upvote 3

Guest
This topic is now closed to further replies.