ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Cred ca ma loveste criza varstei mijlocii.

Ai putea să-ți iei un Ferrari. Sau 20 de bicle de carbon. Oh wait, ai început deja :D

• Upvote 1

Ai putea să-ți iei un Ferrari. Sau 20 de bicle de carbon. Oh wait, ai început deja :D

De unde bani???

Singura chestie de carbon de pe bicicleta mea e tija de sa...

Mi sa stricat un ceas, constat ca dintr-o masea mai am doar radacina... Sper sa fie doar atat...ajunge pe azi.

Am luat bilet la cls 1 pana la Sibiu si tre sa merg intr-un jeg de nedescris facut chiar de "nas". Chiar, unde dracu pot reclama???

Sunt de exact o lună în Anglia.

Berea nu-mi place și e și scumpă.

E atâta umezeală ca un set de inbusuri ce le am de peste șapte ani, aici au ruginit deja.

Abia am învățat sa circul pe dreapta ca a trebuit sa o iau de la capăt, cu partea stânga.

Toată lumea are biciclete dar se pare ca toți și le repară singuri.

Pe secția unde lucrez sunt singurul băiat printre vreo 40 de fete. Stai, asta nu-i frustrare.

Dar e frustrant ca lucrez la un depozit de cosmetice.

N-am internet acasă. În oraș e peste tot Wi-Fi dar e parolat. Doar la servici este moca, doar în cantină însă. Cu o mână mănânc și cu cealaltă intru în internet.

• Upvote 2

Am luat bilet la cls 1 pana la Sibiu si tre sa merg intr-un jeg de nedescris facut chiar de "nas". Chiar, unde dracu pot reclama???

Mare, mare greseala. Majoritatea covarsitoare a vagoanelor de clasa 1 din trenuri sunt alea de pe vremea prea tarziu impuscatului, in timp ce o buna parte din alea de clasa a 2a de pe IR sunt ceva mai noi, uneori chiar si cu aer conditionat.

paradoxul workaholicilor l-am reinvitat azi, aflat in business travel, am lucrat toata ziua din hotel remote pentru client (si inca n-am terminat) ca sa nu mai pierd timp cu deplasarea la birou sau coboratul pentru pranz, cina, etc.

Sunt frustrat ca n-au trecut decât 5 luni din banul de 10 ani impus lui Frank. Mai dur dacat este normal, câteodată, Frank este ardeiul iute necesar acestui forum.

• Upvote 6

Si cei jigniti gandesc la fel ca tine oare?

• Upvote 2

Mi-am luat Impreza WRX si nu pot sa-i rup planetarele, ca n-are numere d-alea pe bare :(((((((((((((((((((((((((((

Hsmb... a trecut o luna si tot n-am numere! Frustrarea, oftica, ciuda, pofta si neimplinirea-s la cote alarmante :(

PS: am si uitat cum arata bicicleta ;))

Am uitat cum arata muntele (nu ala de la Tanana), sper sa-mi amintesc duminica.

Basca sunt in cea mai proasta forma din ultimii 5 ani. Am o lene in mine la orice incat ma simt de parca-s depesiv, da' analizele-s bune!

PS. Iar n-am bani!

Hsmb... a trecut o luna si tot n-am numere! Frustrarea, oftica, ciuda, pofta si neimplinirea-s la cote alarmante :(

PS: am si uitat cum arata bicicleta ;))

S-au inventat numerele roșii ;)

Mai aveți 24 de ore să vă etalați supărările ca să nu intrați frustrati în noul an.

Mânați măi...

• Upvote 1

Pfoai.

Dacă m-apuc acum să-nșir tăt, o să închideți forumu'.

• Upvote 4

Paște, Crăciun... Paște, Crăciun... Paște, Crăciun... copii... nepoți... THE END! Dacă știam, măcar mergeam mai mult pe bicicletă...

• Upvote 3

Din punct de vedere biciclist fuse un an slabut rau, ca sa nu zic ratat, iesiri putine, conditie fizica in cadere libera, iar cireasa de pe tort: gasca vesela s-a mutat toata in Brasov. Hua!

La anu' is pus pe fapte mari! :D

A, era sa uit, a venit si iarna, urat anotimp! :P

Cred că anul ăsta nu am pedalat mai mult de 200 de kilometri... Sper că urmează unul total diferit dapdv :D

Și io care ieream nițel supărat că am reușit numa' 2000... 

Nu mai zic nimica, decât că sper să rotunjim mai frumos cifrele la anu' :P

În primăvară, când să încep ”antrenamentul” (adică dezmorțeala după iarnă, că nu mă pregăteam să cuceresc ceva) pe bicicletă, am avut probleme cu un genunchi și iar am ratat startul sezonului.

Acu` pe final de toamnă m-am echipat pentru alergat și hiking să nu mai vegetez toată iarna în casă, iar după un pic de vreme m-am ales cu o durere la glezna stângă, o problemă mai veche, ignorată, care pare că s-a agravat.

Una peste alta, a fost un an bun. Adică... se putea și mai rău!

• Upvote 1

Stiu bre, tocmai i-am urat de bine! :)

Ma lasara-ti aci al nimanui!

Cei mai putini km parcursi in ultimii 15 ani: un pic sub 2000 ????

Mi s-a acrit de "afara", sper sa se schimbe ceva in noul an. Nicaieri nu e mai bine ca in Romania din toate punctele de vedere

De prin septembrie probleme medicale se tin scai si in mod continuu de mine, ultimele pe lista ... tendinite

Multe proiecte personale si profesionale amanate ...

Trebuie sa ma concentrez mai mult in 2016

• Upvote 3

Guest
This topic is now closed to further replies.