ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Topic will be automatically unlocked at 09:59 PM

Recommended Posts

Ma pregatesc sa fac un gratar si este atat de frig  :(

Și pentru mine a fost un an ciclist slab. Doar doua concursuri din cate la unul m-am rătăcit iar la celalalt am rupt lanțul.

Antrenamente foarte puține, am slăbit și ma simt fără chef de nimic.

Amu că m-am mutat în Anglia e și mai rău. Când nu ploua bate un vânt de ma dă jos de pe bicicletă. Chiar ieri era sa cad pe strada în fata unui camion. Dar măcar pedalez 7 km zilnic până la servici și înapoi.

De vreo trei săptămâni m-am apucat de culturism și mi-am luat o găleată de 6 kile de proteine, ca m-am saturat să-mi tot zică soția ca sunt prea slab.

Cei mai putini km parcursi in ultimii 15 ani: un pic sub 2000

De prin septembrie probleme medicale se tin scai si in mod continuu de mine, ultimele pe lista ... tendinite

Multe proiecte personale si profesionale amanate ...

Trebuie sa ma concentrez mai mult in 2016

Multa sanatate colegu' ... din cauza accidentarii la genunchi am adunat si eu doar 2500 km. La mai multi in anul care vine :)

Treișpe.

Am făcut cel mai magnific chef de însurătoare pe 13, deci acuma am motiv de aniversare în fiecare lună și privesc cu alți ochi data asta. :)

Pe de altă parte, fiind nepedalat de fix un an, frustrarea a atins niște cote alarmante. Oricât de puțin aș ieși anul ăsta cu bicla, tot va fi o îmbunătățire față de anul trecut. Și e un soare fain afară, și io înțepenit pe un scaun de birou...

Nici nu începusem bine cu câteva ture de alergare și hiking că m-a și tras pe dreapta doctorița. Cică 2 luni activitatea principală trebe să fie atârnatul de bară, să îndrept coloana. :-<

Pe mine ma enerveaza la culme 2 mascarici care nu isi iau ban sub nici o forma :(

Cum anul asta s-a cam terminat distractia pentru mine (o sa am cam o saptamana de "concediu" la vara pentru huzurit pe bicicleta), am zis ca n-ar fi rau sa ma apuc si eu de randonnées cu care sa-mi ocup weekendurile, daca tot sunt in patria care a inventat conceptul. Problema e ca in zona in care stau eu, majoritatea au startul la zeci de km de casa, si nu urasc nimic mai tare (cand e vorba de pedalat) decat sa trebuiasca sa ma trezesc la 5 dimineata, cand afara nu sunt nici 10 grade si mai si bate vantul, si sa ma urc pe bicicleta. Ca altfel decat pe bicicleta nu am cum sa ajung la startul etapelor, dat de obicei la ore extrem de matinale. Desi cine stie, poate o sa ma obisnuiesc cu frigul matinal dupa ce o sa incep sa fac naveta pe bicicleta.

Pe mine ma enerveaza la culme 2 mascarici care nu isi iau ban sub nici o forma :(

Păi zi și cine, poate te scăpăm de frustrări:)

Eu sunt nemulțumit de vreme, ca tot omul. Frate, dacă e iarnă și frig atunci să ningă. Mă uit la echipamentul de tură și plâng!

• Upvote 4

Daca nu sa vazut, eu nu zic nimic :-)

Păi zi și cine, poate te scăpăm de frustrări:)

E mai ușor să banezi mâncătorul de cratime, mai puține click-uri.

• Upvote 7

Sunt frustrat pe smartfoanele astea, dai atâţia bani pe ele şi tot nu te corectează când scrii una alta pe net. Deh, au o limită şi ele, într-adevăr, dar totuşi am dat nişte bani pe telefonul ăsta şi am pretenţia să mă facă şi mai inteligent.

Wow, care dinte voi 2 este baiatul? :-)

Ma refer la Lolek si Bolek de mai sus, nu la vis-a-vis.

Incerc sa gasesc motivul frustrarilor la fratii Petreus, sa fie oare problema la pompe? Le aveti mici?

Sau este stricata minunea inginereasca si refulam pe forum ?

Cel mai bun autocorrect e ala in care iti recitesti si corectezi postul ori inainte de sau imediat dupa publicare. No offense.

• Upvote 9

Cel mai bun autocorrect e ala in care iti recitesti si corectezi postul ori inainte de sau imediat dupa publicare. No offense.

Sau scrii și la final ștergi tot, că ce-i sigur e sigur.

• Upvote 5

:) :) bdg ala este idem cu tine si prietena ta :) pe toate forumurile, adica pe orice forum.ai activa, sunt unul, maxim doi ca tine, care de fel comenteaza se se leaga de cineva numai pe forum... Si fara ca acel cineva sa il fi deranjat cu ceva :)

Iar daca tu te dai victima acum... O faci de rusine...

Si eu chiar am sa te opresc cand te voi vedea, dar nu ca sa te bat, ptr ca nu sunt violent, dar ca sa schimbam doua vorbe asa, live, exact cum am scris si mai sus, sa vad la ce limita se afla nesimtirea ta. Iar bdg de pe club seat si club vw este cunoscut de multi useri :) si cand a fost intalnirea seat, a zis ca vine, si nu a venit :) tocmai ptr ca e un om serios :) si nu e primul an in care a zis ca vine, chiar sa scris pe lista... Multi din club au zis sa nu il iau in seama, la fel si aici, primesc pm-uri sa va ignor, am fost sfatuit si de moderatori :)

Dar am zis sa scriu iar, sa aveti motive de comentat :)

Simt nevoia sa ma repet, croco... Nu vreau sa te bat, nu am scris sau crezut asa ceva, ca tu interpretezi cum vrei... Asta este... Cand citim, interpretam cum dorim... Ma repet, vreau sa te cunosc personal... Ptr ca nimeni din cei ce ma cunosc personal, nu dau de pamand cu mine asa cum o faci tu si alalalt...

Daca te legi de sotu' meu pe poteca, ce poseta-n cap iti ph...t... #-o

• Upvote 2

+ un om sanatos se apuca sa caute despre alt cineva pe alte forumuri ? ? ? Cat de limpede la cap trebuie fie un om sa faca asa ceva? Sau poate aibprea mult timp liber...

Scuze, nu am vazut ca sa dat deja cu matura... Si am pus atat suflet in acel post :(

Muttley... Pune o poza cu moaca ta, sa nu ma apuc sa caut pe forumuri ca prietena ta, sa schimbam si noi doua vorbe, ca pm-ul de anul trecut, in care te rugam sa te linistesti si sa ingropi securea destupata de tine vad ca nu ai ales sa il citesti... Se pare ca unii nu vor sa fie civilizati...

Si NU, nu vreau sa te bat, ci doar sa discutam civilizat, ca tot suntem prin imprejurimi...

Bineinteles daca voi avea cu cine, ca aici nu prea lasi impresia asta...

Si nu, nu sunt o fire violenta, nu fac parte dintre cei carora se potriveste zicala: Muschii mei minte nu are.

Poza.

Serios, de ce nu te potolesti? N-am inceput nimic, tu postezi damboulea, umpli forumul de prostii goale si fara continut. Ma enerveaza ca poluezi, atat.

Citeste mai mult ( * ), scrie mai putin, iar cand la FFF e una buna de exemplu, nu tre' sa zici ca-ti place de ea si i-ai face felu', nu intereseaza pe nimeni.

* Serios, ai scris odata ca n-ai de lucru la munca si ca te ascunzi de sefu' sa nu te prinda ca stai pe net pe telefon. Ascunde-te cu o carte, ai sa ai enorm de castigat.

PS: eu aici nu mai scriu, mi-e jena de oamenii astia, stric bunatate de topic. Da' cand iti mai citesc aberatiile, imi pare rau, n-am sa-ti rezist. Fa bine si nu-mi mai da ocazia, gandeste-te de 2-3 ori inainte.

• Upvote 2

Muttley... Tu si jena:) daca nu vrei sa citesti ce scriu, foloseste cu incredere functia IGNORE. (Sfat ptr viitor)

Nu arunca cu insulte si nu fa flame... Multumesc.

Am incheiat si eu, ca vad ca incet se rezolva... Chiar daca va victimizati, va si civilizati. :-)

Guest
This topic is now closed to further replies.