ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Fac commuting mogosoaia pipera si retur si ma enerveaza ca dimineata cand plec o cisterna de adp uda asfaltu de parca ar iesi flori din el si cand ma intorc seara daca ma intorc mai tarziu iar uda iar... Dece se consuma timp bani si resurse pt ceva inutil? Dece trebe sa ma stropesc eu sau sa merg mai incet pe mazga aia de praf ud?
Cui trebuie sai sparg capu sa inceteze prostia asta?

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

27 minutes ago, tohan said:

Cui trebuie sai sparg capu sa inceteze prostia asta?

HINT: incepe cu "Gabriela Vranceanu" si se termina cu "Firea"

Nu e frumos să dai în duamne.

• Haha 1

6 minutes ago, paulrad said:

Nu e frumos să dai în duamne.

Misoginule.

• Like 1

Deci zau daca pricep de ce se uda asfaltu.... As intelege dar ar curata drumul de praf mizerie etc dar asa sa irigam asfaltu nu vad dece...
Gabriela nu e doamna... E o tzaranca parvenita

13.10 -  fix 2 ani în Anglia fără vizitat ţara, fără nici un concediu, fără munte, fără mare, fără râuri (Tamisa nu se pune).

Chiar în seara asta era să părăsim apartamentul din cauza unor vecini, colegi şi prieteni ROMÂNI. 

Locuim cu o familie de olteni şi una de moldoveni de fapt chiar suceveni. Cu oltenii ne înţelegem de minune dar moldovenii ăia îs mai răi decât turcii...

Ştiţi şi voi cum e cu românii din străinătate.

• Sad 2

13.10 -  fix 2 ani în Anglia fără vizitat ţara, fără nici un concediu, fără munte, fără mare, fără râuri (Tamisa nu se pune).

Chiar în seara asta era să părăsim apartamentul din cauza unor vecini, colegi şi prieteni ROMÂNI. 

Locuim cu o familie de olteni şi una de moldoveni de fapt chiar suceveni. Cu oltenii ne înţelegem de minune dar moldovenii ăia îs mai răi decât turcii...

Ştiţi şi voi cum e cu românii din străinătate.
Dece fara toate astea?

Am intrat să deschid anticipat topicul, dar era deja deblocat! 

Frustrări? Hm...

Sunt de vreo două luni manager cu salariu mai mare, mândrie mai mare dar si muncă mai grea şi responsabilităţi mai multe. Parcă se echilibrează ele cumva.

Politicienii englezi chiar sunt proşti! Ai  noştri nu sunt chiar aşa de proşti sunt doar răi. 

Mi-am propus să mă mut mai aproape de atelier înainte de începerea iernii, dar din motive familiale sunt tot la 12km distanţă.  Nu pare mult, dar în Londra la oră de vârf toate distanţele par duble.

Dupa ce mi-a fost furata si a doua bicicletă, am luat alta pe care am stricat-o (aproape) ireparabil si nici măcar nu am plătit-o încă. Şi mi-am mai luat una pe care pedalez de aproape o lună fără să o fi plătit. Şi mai zic unii că englezii sunt răi...

• Upvote 1
  • Like 1

Cat faci naveta pe bike in Londra 12km? Exact atat am eu intre mogosoaia si pipera si fac 28-35min in functie de dispozitie:)

Se fura bicle in Londra?

Fac 40 de minute... Sunt enorm de multe semafoare, intersecţii, giratorii şi şoferi de toate naţiile. Aş reuşi în 30 min dar ajung prea obosit şi e deja prea riscant să te strecori printre maşini si să traversezi intersecţiile în viteza.

Furtul de bicle e atât de banal în Londra că poliţia nici nu se sinchiseşte iar păgubiţii îl consideră un lucru firesc. Intră câte un client în atelier cu un zâmbet larg pe buze - Hi! My bike was stolen again. I need to buy a new one...

• Haha 2

On 11/13/2017 at 6:19 AM, tohan said:

Se fura bicle in Londra?

Portofele, telefoane, biciclete, motociclete, masini, si lunar cel putin un bancomat. Si asta la "tara", nu mai vorbesc de orase mari.

• Haha 1

Portofele, telefoane, biciclete, motociclete, masini, si lunar cel putin un bancomat. Si asta la "tara", nu mai vorbesc de orase mari.
Da clar exista infrantionalitate dar sa furi un bike de comuting nu e asa un bussines mare!...

• Like 1

Chiar acum două zile o gaşcă de scuterişti au jefuit ca în vestul sălbatec un magazin Apple.

Pur si simplu au intrat în forţă, au furat cât au putut şi în 3 minute au dispărut pe scutere. 

• Like 1

19 minutes ago, LucianTheOne said:

Chiar acum două zile o gaşcă de scuterişti au jefuit ca în vestul sălbatec un magazin Apple.

Pur si simplu au intrat în forţă, au furat cât au putut şi în 3 minute au dispărut pe scutere. 

Îi de căutat un macbook pe olx atunci :)) 

• Like 1
  • Haha 1

Asta imi place mai mult decat furtul meschin al biclei! Sacalu ce taie lantu cu transpiratii reci!
Asa macar fura o marfa asigurata si daca magazinu este zgarcit si nu are paza din cand in cand mai si pierde... Desi nu cred ca pierde nimic...

A fost 13 și am uitat să deschid topicul. Nu-i nimica, recuperăm mâine. Mânați, măăăăi! Hăăăăi, hăăăăi!

Cum ar zice tizu Emiluț: Ja pwoolaaaa! 

• Upvote 1
  • Like 1

Ieri a fost vineri, azi e 13.

Liber la frustrări.

21 hours ago, vis-a-vis said:

Liber de contract, caut biciclistă...

Caută două că mai știu eu pe unul.

• Haha 1

Lasati baieti ca am dat eu azi peste o gramada de bicicliste pe drum, chit ca erau "decât" 3 grade afara. Rezistente bine la intemperii frantuzoaicele astea.

Dar csf cand nici macar nu se sinchisesc sa raspunda cand le saluti...

• Sad 1

De cand mi-am luat cursiera, mai toate duminicile au avut dimineata "supt" 3-5 grade Celsius; ciuciu iesiri cu grupul incepatorilor din oras.

"Dacat" o singura data am iesit si au fost 2 grade si nu-mi mai trebuie.

Cumsa te plangi de un "genunche", cand aia erau in pantaloni scurti, tricou si manusi fara degete. Nu toti, cam 2 din 10.

PS - si au anuntat la meteo ca saptamanile ce vor veni vor fi la fel de friguroase.