ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

3 hours ago, paranoia said:

Am vrut sa postez doar poze cu o bicla, in spiritul acestui topic, dar vad ca s-a ajund la alte discutii care nu tin de bicicleta si de echiparea ei. Poate in moderator sa imi stearga toate posturile, inclusiv cele cu pozele bicicletei?

Mai stai putin, inca n-ai vazut tot. Stai sa vezi cand apar gecile de moderator, ti-o iei de nu te vezi, te comporti abuziv ;). Eu deja m-am imbracat, este frig acolo ...

PS: Imi retrag cuvintele, MLDADEN nu mai este moderator. Am imbatranit, maxim respect!

• Like 1

Am mutat posturile aici. Bineînțeles, pozele le-am lăsat.

Indiferent de bicicletele pe care le luăm/facem copiilor, dacă lor le place să se dea, se vor da și ne vor trage de mânecă să mai ieșim.

Dacă nu le place, poți să le dai/faci ce avioane vrei. Le place altceva, aia e, accepți și vezi ce faci mai departe.

E atât de simplu.

• Upvote 2
  • Like 3

Am uitat de mine. Acu' sa ma iertati ca nu am deschis topicul mai devreme. Sorry.

o tara de ipocriti

E deschis topicul asta si in afara zilei de 13?

The good old English weather

PS - astazi trebuie sa am liber, sa vad startul Turului Feminin al Marii Britanii din orasul in care locuiesc si sa ies la picnic cu sotia pe dealul unde va fi finalul. Mi-am sunat seful si i-am zis ca vin la munca 7d35e7e4a3750512d9bae5555f30666b.jpg

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

• Upvote 1
  • Sad 1

In viata mea nu am vazut un film mai tampit dar si exagerat de lung precum Avengers: End Game, ceva de genul

Am luat decizia sa nu mai merg in viata mea la nici un film american la cinematograf. Daca vor veni pe HBO sau pe alte canale, da, ma uit, macar am posibilitatea sa schimb canalul, sa ma duc la frigider, la toaleta, sa pun pe "hold". Cu citeva exceptii (de ex TBOEM, Interstellar) Hollywood e cloaca de irecuperabili sinistri care transmit boala lor mentala pe marele ecran. Si cand te gandesti ca a 7-a arta parea a fi marea minune, incununarea tuturor celorlalte de pina acum. 

• Upvote 1
  • Haha 1
  • Sad 1

în urmă cu 6 ore, Trevizes said:

In viata mea nu am vazut un film mai tampit dar si exagerat de lung precum Avengers: End Game, ceva de genul

Am luat decizia sa nu mai merg in viata mea la nici un film american la cinematograf. Daca vor veni pe HBO sau pe alte canale, da, ma uit, macar am posibilitatea sa schimb canalul, sa ma duc la frigider, la toaleta, sa pun pe "hold". Cu citeva exceptii (de ex

TBOEM, Interstellar) Hollywood e cloaca de irecuperabili sinistri care transmit boala lor mentala pe marele ecran. Si cand te gandesti ca a 7-a arta parea a fi marea minune, incununarea tuturor celorlalte de pina acum. 

Bre, seria Avengers e pt copilu' din tine care nu a putut pune mana, la vremea lor, pe benzile desenate. Trebuie sa iei ca atare!

Sunt din alta liga, nu-s chiar filme, sunt un fel de desene animate, da' cu actori.

Acu si la subiect: N-am apucat sa ies anul asta cu bicicleta la munte la o tura zdravana, si nici nu prea intrevad prea curand. Mereu intervine ceva, treburi casnice, familia, serviciu, rude/prieteni etc!

Mi-e dor de vremea cand aveam timp si pt mine! Cred ca trebuie sa incep sa mi-au liber in timpul saptamanii si sa-mi iau lumea-n cap macar o zi la 2-3 saptamani, altfel cred ca o iau razna!

• Upvote 2
  • Sad 1

@purix ia du-te tu la cinema la mall sa vezi ce vârste au spectatorii de pseudo desene animate cum le spui sau chiar desene animate pur sânge, 

în urmă cu 9 ore, Stuparul said:

@purix cati copii ai si ce varste au?

8 si 12, baieti

@Trevizes dacă ai fi văzut toate filmele de la Marvel ai fi înțeles mai multe și nu îți părea acest film asa lung și plictisitor.

în urmă cu 8 ore, Trevizes said:

@purix ia du-te tu la cinema la mall sa vezi ce vârste au spectatorii de pseudo desene animate cum le spui sau chiar desene animate pur sânge, 

Stiu, am fost la cinema, dar poate insemna poate ca acei oameni (nu toti, cativa sunt si IQ-ul subunitar) au venit sa se distreze, sa scape de lumea reala si sa intre intr-un univers fantastic/copilaros 

Si teatrele sunt pline, chit ca biletele sunt cel putin triple la pret.

Surpriza cea mare e ca am fost la un concert de muzica simfonica (cu invitatie) si din spusele organizatorului, tot anul are biletele vandute si tine spectacolele cu casa inchisa :)

Si am eu impresia ca totusi publicul este cam acelasi la filme/teatru/concerte intr-o proportie destul de mare (excluzand pe cei cu IQ subunitar)

• Like 1

14 hours ago, purix said:

Acu si la subiect: N-am apucat sa ies anul asta cu bicicleta la munte la o tura zdravana, si nici nu prea intrevad prea curand. Mereu intervine ceva, treburi casnice, familia, serviciu, rude/prieteni etc!

Mi-e dor de vremea cand aveam timp si pt mine!

Nu esti barbat?

Spui la sotie, maine ma duc sa ma plimb cu bicicleta nu ma intereseaza treburile

4 minutes ago, freetools said:

Nu esti barbat?

Spui la sotie, maine ma duc sa ma plimb cu bicicleta nu ma intereseaza treburile

Un comentariu total lipsit de condescendenta si total neinteligent. 

• Upvote 1
  • Thanks 1
  • Haha 2

34 minutes ago, akebono said:

Un comentariu total lipsit de condescendenta si total neinteligent. 

Uite aici om inteligent,pai daca ar zice asa ar starni uraganul.....trebuie mai diplomatic adica sa cazi pe canapea, sa-ti iei capul in maini sa oftezi si sa zici ca nu stii cat o s-o mai duci asa,ca nu stii ca sa mai faci sa-ti revii(cam cum a si zis bietul om aici),si poate se indura cei de pe acasa si de tine si te trimite direct la munte.

16 hours ago, Invitat special said:

Vecina de desubt imi face observatie ca ar fi bine ca pisica sa alerge mai rar, ca se aude.

hqdefault.jpg

Tare de tot si asta.Sa dai pisica la dansuri irlandeze poate asa iese mai bine

1 hour ago, freetools said:

Nu esti barbat?

A mea e moldoveanca, nu te vad bine luand-o asa :))

Dar lasand gluma, asta mi se pare primul pas spre divort, cand "nu te intereseaza". Bine, io-s casatorit doar de doi ani.

@purix, in "iuchei" toate turele de sosea din weekend organizate de cluburi de ciclism amator incep intre 7-8:30, iar in jurul orelor 11-12 mai toti sunt deja acasa.

Ce-i drept, daca practici mtb, inseamna cel putin o zi pierduta.

• Like 1

Că în filmul asta

Pe voi chiar nu va lăsa soția să plecați când vreți ?

Daca spuneți că în weekend vreti sa va plimbati nu va lăsa?

Nu aveți curaj să îi spuneți vezi că duminică am treabă așa sa nu mă bati la cap cu altele.

Liber la frustrări.

Iar am făcut burtă de episcop.
Nu am pedalat cât aș fi vrut anul ăsta.

Nu imi revăd toți prietenii anul ăsta la TBT.
Poate la anu'...

Marți, treijpe. După 2 luni de concediu în care am lăsat mașina în parcare și am mers prin oraș cu bicla (yeeeey), mă întorc la muncă, la traficul de autostradă, la cafeaua proastă de la birou, la conferințele zilnice în care ascult niște indieni cum o dau cotită de ce n-au făcut nimic de ieri... Așa aș prefera să continui să schimb scutece! :-<

9 hours ago, BodoC said:

Nu imi revăd toți prietenii anul ăsta la TBT.

Poate vezi prieteni noi :unsure:

• Like 1