ovidiu

Topicul frustraților/Loc de dat cu capul

Recommended Posts

Pe sistemul un ochi rade, unul plange: am fost intr-o vacanta super tare pe Coasta Amalfi. Am cheltuit o suma cu care as fi putut sa imi iau un full suspension (second) pe care mi-l doresc de 1 an.

3636sCk.jpg

2 hours ago, Invitat special said:

Pe sistemul un ochi rade, unul plange: am fost intr-o vacanta super tare pe Coasta Amalfi. Am cheltuit o suma cu care as fi putut sa imi iau un full suspension (second) pe care mi-l doresc de 1 an.

3636sCk.jpg

Am avut o sedinta foto acolo, dar era mai gol fata de ceea ce vad in spatele tau. Am si uitat cum ii zice :)

Iar am ratat o lună de pedalat prin munţi din motiv de stângă-n ghips (ar trebui să-mi fac abonament anual la urgenţă pentru miezul verii). Dacă ar sta şi stânga noastră politică în ghips măcar câteva zeci (sute?) de ani până ne mai vine mintea la cap... 

• Upvote 1
  • Sad 2

Deblocat... cu întârziere.

Liber la frustrări, pentru tot weekendul.

Că de vineri 13 ne-a stat capul la altele.

Am fost frustrat pentru că la startul Turului României de la Cluj au fost doar vreo 10 spectatori (întâmplători) deşi avem un campion mondial la mtb şi ciclişti cu victorii în marile tururi. Dar nu este de mirare când Pro (Becali) TV şi celelalte televiziuni dau ştiri numai despre marea echipă de fotbal de pe ultimele locuri cu zero rezultate internaţionale. De remarcat şi reclama - inexistentă - a localnicilor iar primarul Boc, mare amator de sport, a preferat să meargă la startul raliului femeilor decât la Turul României. 

2 minutes ago, Mircea PF said:

frustrat pentru că la startul Turului României de la Cluj

Mna io ce să zic, că trebuia să înceapă Turul din Baia Mare și n-a mai început. S-or fi gândit ăștia că poate le dispar bicicletele pe aici, cu primar ales din pușcărie...

2 hours ago, Mircea PF said:

ciclişti cu victorii în marile tururi.

Desigur e o confuzie. Nu avem niciun castigator de etapa de mare tur. Abia avem un singur participant, in 2015, Grosu.

Vizavi de numarul de spectatori nu stam mai rau decat, printre altele, turul Omanului sau al Abu Dhabi, evenimente difuzate live in zeci de tari la care participa si echipe de World Tour si ocupanti de podium de mare tur. Pe un forum international chiar se vehicula ideea ca in turul Abu Dhabi, s-au platit persoane pentru a sta pe post de spectatori.

Alexey Lutsenko (castigator al turului de 2 ori, campion mondial la U23, castigator de etapa in mare tur) intr-o etapa a turului Omanului. 2 fotografi si probabil cativa spectatori la finish.

GettyImages-1130267530-630x420.jpg

Ma gandesc sa-mi cumpar masina.

Dupa un an de naveta pe bicicleta, iarna ce vine ajutata de trezirile din noapte pentru scutecele fetei ma face sa nu am nici un chef de pedalat dimineata.

Ma uit si la rollerul ala abia cumparat si parca vad ca nu-l intind toata iarna...

Poate unii s-au abținut.

Cum a fost mizeria de pe șosele sigur au fost destui care au zis numai de bine dar doar în gând.

Edited by IonutA
ș

Dacă popii nu plătesc impozite, ziariştii nu plătesc impozite, probabil şi alţii care nu-mi vin acum în minte nu plătesc impozite, bicicliştii care nu-s popi, ziarişti sau alţii, de ce plătesc impozite?

1 hour ago, Mircea PF said:

Dacă popii nu plătesc impozite, ziariştii nu plătesc impozite, probabil şi alţii care nu-mi vin acum în minte nu plătesc impozite, bicicliştii care nu-s popi, ziarişti sau alţii, de ce plătesc impozite?

Ca sa traiasca localnicii din Ditrau bine mersi si neprihaniti de srilankezi.

On 9/15/2019 at 4:20 PM, Stuparul said:

Soacra si cumnata in vizita. AMR 7 zile

Cum dreaq se intampla de vine soacra-mea doar in jurul datei de 13 in vizita, nu stiu.

• Haha 2

Mda. 

Si cica ma mananca-n dos sa ma duc la sala. Cica sa slabesc...Mda.

Si alunec ca boul pe o balta in vestiar (ca tot "baetii" ies in dansa goala de la dus si nu se sterg acolo...nooo..lasa dare ca melcii).

Mana stanga zob..genunchi bulit... A..si am spart cu genunchiul gresia din vestiar. Asta spune ceva despre nenea mesteru' care a montat-o...

• Haha 2

38 minutes ago, Geordan Corvette said:

Am spart cu genunchiul gresia din vestiar

Asta după câte luni de sală? :-?

Paraskevidekatriafobia să trăiască...

Mi-am dat demisia sa vin cu sotia si bebelusul in tara pentru 4-5 luni, iar acum, cu toata nebunia asta, ma bate gandul sa ii sun pe aia de la munca sa le zic ca am glumit.

• Haha 3
  • Sad 1

In Brasov, sambata trecuta, mergeam pe bulevard spre casa de la o tura, cu lumini si o geaca cu elemente reflectorizante... si la un moment dat încetinește unul in spatele meu, ma claxoneaza lung, deschide geamul si-mi urla: "mars in p!zd@ ma-tii pe pista de biciclete".

M-a frustrat, am fost aproape sa ii pleznesc o casca peste bot pentru ca s-a dat si jos la mine sa imi explice cum e cu mersul cu bicicleta si ca era sa faca accident de doua ori din cauza MEA (nu a zis de ce). Bineînțeles ca i-am bagat si eu morti si răniți dupa ce a sarit din coceni la mine, dar acum ma amuz de faza, saracul a crezut ca a gasit pe unul sa isi verse frustrările.

• Like 1

Idiotii astia care o iau atat de personal mi se par de evitat pe cat posibil, capabili sa-ti franeze brusc in fata din senin sau sa te bage in bordura doar din razbunari si ambitii prostesti.

4 hours ago, radu_has said:

Salutare!

Oare cate postari vor aparea aici?

...în condiţiile actuale probabil că ale tuturor membrilor acestei comunităţi.

S-a intamplat ceva?
In afara de faptul ca acuma ai mai putine privilegii ca un puscarias, nu vad nici o problema...

• Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.